Справа № 583/2289/19
2/583/682/19
про залишення без руху
30 травня 2019 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області КОВАЛЬОВА О.О., розглянувши матеріали позовної заяви
Акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК» (місцезнаходження вул. Набережна Перемоги, 50, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 14360570) до ОСОБА_1 (місце проживання АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення заборгованості за кредитним договором,
встановив:
30.05.2019 року до Охтирського міськрайонного суду Сумської області в електронному вигляді надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК», в якій позивач просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 49579,51 грн. за кредитним договором №б/н від 10.08.2007 року. Позовна заява містить помітку про те, що документ сформований в системі «Електронний суд» 30.05.2019.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до пп. 15.1, 15.3 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
Враховуючи те, що станом на дату звернення позивача до суду з позовом Єдина судова інформаційно-телекомунікаційної система не функціонує, всі документи мають подаватися в паперовому вигляді, письмові заяви повинні мати власноручний підпис заявника, а письмові докази - бути завірені ним у встановленому законом порядку.
Тому, позивачу необхідно подати до суду позовну заяву в паперовій формі, яка має бути нею підписана разом з її копією та копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів. Копії документів, доданих не в оригіналі, повинні бути завірені позивачем у відповідності до вимог чинного законодавства.
Крім того, позивачем не вказано відомості про те, чи перевипускалася кредитна картка, якщо так, то на який строк та під які відсотки. Крім того, не зазначено також, чи була повідомлена відповідачка про перевипуск картки та чи укладався письмовий договір, в якому є підпис відповідачки про перевипуск картки з узгодженням суми кредитного ліміту та процентів за користування кредитом, а також чи збільшувалося тіло кредитного ліміту та на які терміни.
На думку суду, позивач не виклав у позові про конкретні обставини строку дії картки, у позові не викладено розрахунку заборгованості, не вказано за який період враховано борг і щодо строків звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких умов вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу усунути вказані недоліки. Приведену у відповідність до ст. 175 ЦПК України позовну заяву направити суду з копією та копіями доданих до неї документів для відповідача.
Роз'яснити, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суд -
постановив:
Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК» (місцезнаходження вул. Набережна Перемоги, 50, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 14360570) до ОСОБА_1 (місце проживання АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху з підстав, викладених у мотивувальній частині ухвали, запропонувавши позивачу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали усунути вказані недоліки, про що повідомити його.
Роз'яснити позивачу, що в разі, якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі 583/2289/19 на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1813/.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду: О.О. КОВАЛЬОВА