Справа № 215/1875/19
2-а/215/160/19
29 травня 2019 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі: головуючого судді - Камбул М.О.,
при секретарі судового засідання - Кошмак А.С.,
за участю: позивача - ОСОБА_1 ,
відповідача - Кисіль Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження в порядку ч.4 ст.229 КАС України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу адміністративний позов ОСОБА_1 до поліцейського № 2 роти № 2 батальйону Полку патрульної поліції в м.Кривий Ріг Управління патрульної поліції Дніпропетровської області Кисіль Руслана Валентиновича про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
Стислий виклад позиції позивача.
09.04.2019 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до поліцейського 2 роти 2 батальйону Полку патрульної поліції в м.Кривий Ріг Управління патрульної поліції Дніпропетровської області Кисіль Р.В. про визнання незаконною та скасування постанови серії ЕАВ №1032783 від 31.03.2019 про притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення в сумі 425 грн.
В позові ОСОБА_1 зазначає, що 31.03.2019 відповідачем було складено постанову серії ЕАВ № 1032783 про адміністративне правопорушення за те, що він 31.03.2019 о 22-16 год. в м. Кривому Розі по проспекту 200-Річчя Кривого Рогу, 42, керуючи транспортним засобом Renault Logan, н/з НОМЕР_1 , здійснив рух на заборонений жовтий сигнал світлофора, який забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів, чим порушив п. 8.7.3 (ґ) ПДР України, та був притягнутий за це до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 425 грн., що передбачено ч.2 ст. 122 КУпАП. З вказаною постановою він не згодний, оскільки 31.03.2019 він дійсно рухався по проспекту 200-Річчя Кривого Рогу, та проїхав межі перехрестя згідно ПДР України, після чого був зупинений працівниками патрульної поліції м. Кривого Рогу, які йому повідомили, що він здійснив проїзд перехрестя на заборонений жовтий сигнал світлофору, про що він заперечив, оскільки був впевнений, що вказане перехрестя він проїхав без порушень ПДР України. В якості доказу здійсненого ним правопорушення, патрульні поліцейські надали йому можливість ознайомитися з уривком відеозапису, з якого взагалі не можна визначити, який автомобіль проїжджає зону дії світлофору, також відео не містить обставини зазначені у постанові.
Крім того, відповідно до п. 16.8 ПДР України, він діяв правомірно, у постанові відсутні свідки правопорушення, тому вважає, що постанова про його притягнення до адміністративної відповідальності незаконна та ґрунтується на припущеннях інспектора.
Заяви, клопотання учасників справи.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, надав суду письмову заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд розглядати справу за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 08.05.2019 надав суду відзив, в якому просить розглядати справу за його відсутності.
Стислий виклад заперечень відповідача.
08.05.2019 відповідач надав відзив на адміністративний позов, в якому вказує, що ним під час патрулювання 31.03.2019 було помічено у м. Кривому Розі АДРЕСА_1 Саксаганському районі по вул. 200-річчя Кривого АДРЕСА_2 , що водій ОСОБА_1 , прізвище якого з'ясувалося після зупинки, керуючи автомобілем Renault Logan, н/з НОМЕР_1 , проїхав перехрестя на заборонений жовтий сигнал світлофора, чим порушив п. 8.7.3 (ґ) ПДР України. Після того, як було даний транспортний засіб зупинено, він підійшов до позивача, представився, згідно з п. 3 ст. 18 ЗУ «Про Національну поліцію», після чого згідно з п. 1.1 та п.2 ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію» повідомив про те, що ведеться відео фіксація та причину зупинку, а саме щодо проїзду перехрестя на забороняючий жовтий сигнал світлофора, також попросив пред'явити посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб. Переконавшись, що вимоги ст. 278 КУпАП виконанні, перейшов до розгляду справи, у зв'язку з чим зачитав його права зазначені у ч. 1 ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України, та за результатами розгляду адміністративної справи до позивача застосовано адміністративне стягнення - штраф у розмірі 425 грн., шляхом винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ЕАВ № 1032783 від 31.03.2019, яка була негайно оголошена. Крім того, факт вчинення позивачем правопорушення, а саме проїзду перехрестя на заборонений жовтий сигнал світлофору, підтверджується відеозаписом з автомобільного відео реєстратора, окрім цього усними поясненнями правопорушника, які зафіксовані на відео, згідно яких і сам правопорушник повідомляє, що він здійснив проїзд на жовтий сигнал світлофору, тому вважає, що ним винесено постанову відповідно до чинного законодавства, та просить відмовити у задоволенні позовних вимог позивача у повному обсязі.
Процесуальні дії у справі.
Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 10.04.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі, розгляд справи по суті призначено на 10-00 год. 03.05.2019, за правилами спрощеного позовного провадження.
03.05.2019 справу знято з розглядом, у зв'язку з зайнятістю судді в іншому процесі.
Інші процесуальні дії (забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження тощо) не застосовувались.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Як вбачається з наданих матеріалів справи, поліцейським роти № 2 батальйону № 2 Полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Кисіль Р.В. 31.03.2019 складено постанову серії ЕАВ № 1032783 у справі про адміністративне правопорушення, відповідно до якої, 31.03.2019 о 22 год. 16 хв. в м. Кривому Розі по проспекту 200-Річчя Кривого Рогу, 42, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Renault Logan, н/з НОМЕР_1 , здійснив рух на заборонений жовтий сигнал світлофора, що забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів, чим порушив п. 8.7.3 (ґ) ПДР України - порушення проїзду на заборонений жовтий сигнал, що забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів, та притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн., а.с. 2.
Копію постанови ОСОБА_1 отримав 01.04.2019, що підтверджується відміткою на постанові, а.с. 2.
Судом не було відхилено жодного доказу наданого позивачем.
Мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного учасниками справи, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову. Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.
Згідно вимог ч. 4 ст.229 КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності сторін, які були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, в зв'язку з чим, суд вважає за можливе фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, визнавши їх достатніми для вирішення справи, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, частиною 1 ст. 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 286 КАС України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Відповідно до відмітки у постанові від 31.03.2019, ОСОБА_1 отримав постанову 01.04.2019, а до суду ОСОБА_1 звернувся 09.04.2019, тобто у десятиденний строк, який визначений ч. 2 ст. 286 КАС України.
Порядок дорожнього руху на території України відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353 встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 (далі -ПДР).
Згідно з п.1.1 ПДР, вони, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Відповідно до п. 1.9 ПДР, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно ч.2 ст. 122 КУпАП, порушення водіями транспортних засобів правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам, порушення правил обгону і зустрічного проз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 50 штрафних балів.
Відповідно до п. 8.7.3 (ґ) ПДР, жовтий сигнал світлофора забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів.
Згідно ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно ч.1, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами. Згідно ч.2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, що встановлюються протоколом, про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до приписів ст. 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Частиною 1 ст. 73 КАС України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Згідно ст. 96 КАС України передбачено, що речовими доказами є предмети матеріального світу, які своїми якостями, властивостями, місцезнаходженням, іншими ознаками дають змогу встановити обставини, що мають значення для справи. Відповідно до ч. 1 ст.99 КАС України зазначено, що електронними доказами є інформація в електронній (цифровій формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електроні документи (тестові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео, та звукозаписи тощо).
За приписами статті 76 КАС України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ст.62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст.23 ЗУ «Про Національну поліцію», поліція відповідно до покладених завдань: здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання; - регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережу.
Згідно Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС від 07.11.2015 № 1395 справа про адміністративне правопорушення розглядається на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121,статтями 121-1,121-2, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтею 124-1, статтями 125,126, частинами першою, другою і третьою статті 127, статтями 128,129, статтею 132-1, частинами шостою і одинадцятою статті 133-1, частинами першою, другою і третьою статті 140 КУпАП, виноситься на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст.258 КУпАП - протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції. У випадках, передбачених частинами першою та другою цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 283 цього Кодексу.
Таке правове регулювання, здійснене внаслідок змін, що відбулися у законодавстві пов'язаного з реформуванням системи правоохоронних органів. Тобто, законодавство зазнало таких змін, якими наділило інспекторів поліції, що здійснюють контроль за дотриманням правил дорожнього руху його учасниками, повноваженнями на не складання протоколу, та винесення постанови на місці вчинення правопорушення, при чому в даному випадку винесення постанови такою уповноваженою особою за місцем обліку транспортного засобу або за місцем проживання порушника, чи за місцем скоєння правопорушення нівельовано. До внесення змін, така можливість була передбачена коли по факту скоєння правопорушення складались протоколи та відбувався збір доказової бази такого порушення.
Відповідно до ст.283 КУпАП, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган, посадова особа виносить постанову по справі.
Відповідно до частини 2 цієї статті, постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити відомості про:
дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення; транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак);
технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис;
розмір штрафу та порядок його сплати;
правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження;
відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Такими чином, постанова у справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху має певні особливості щодо наведення у ній обов'язкових даних, що є таким чином додатком до матеріалів справи про адміністративні правопорушення.
Частина 3 статті 258 КУпАП вказує на те, що працівник патрульної поліції повинен дотримуватись вимог ст. 283 КУпАП, яка зазначає, що постанова виноситься тільки за результатами розгляду справи.
Частиною 1 ст. 268 КУпАП передбачено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, з огляду на наявні у справі матеріали справи, вважає, що стороною відповідача не надано належних та допустимих доказів та перед судом не доведено, що саме автомобіль ОСОБА_1 проїхав перехрестя на забороняючий жовтий сигнал світлофора.
Відповідно до DVD-R диску з фрагментами відеозаписів з нагрудної бодікамери та відеореєстратора поліцейського, який надано відповідачем до відзиву, суд позбавлений можливості встановити винуватість позивача, оскільки при огляді відеозапису не можливо встановити, який саме автомобіль рухається на зустріч патрульному автомобілю, та не можливо встановити чи порушив позивач вимоги п.8.7.3.(г) ПДР України.
Так, дійсно судом встановлено, що світлофор переключився на жовтий сигнал, на автодорозі було декілька транспортних засобів, які проїзжали як на зелений сигнал світлофору, так і на жовтий, але встановити який саме автомобіль, з якими номерними знаками, проїздив на жовтий сигнал світлофору із наданих відповідачем доказів не можливо, як і те, який саме автомобіль та коли пересік стоп лінію, що розташована перед світлофором, крім того, відеозапис приєднаний до матеріалів справи переривається, не зафіксовано факт зупинки автомобілю позивача.
З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини та визначені відповідно до них правовідносини, приймаючи до уваги той факт, що будь-які відомості, які б спростовували зазначені позивачем обставини у суду відсутні, а відповідачем надані не були, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено. Таким чином, звертаючись до суду з позовною вимогою про визнання постанови незаконною, позивач обрав неналежний спосіб захисту його прав, тому в цій частині позов задоволенню не підлягає, а належним та ефективним способом захисту прав позивача в спірних правовідносинах є скасування оскаржуваної постанови.
Згідно із п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Отже, виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку про те, що позов ОСОБА_1 про скасування постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності із закриттям справи про адміністративне правопорушення підлягає задоволенню частково.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст.122, ст. ст.247, ст.288, 289, 293 КУпАП, ст. ст. 8-9,72, 77, 79, 246, 247, 250, 286 КАС України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до поліцейського № 2 роти № 2 батальйону Полку патрульної поліції в м.Кривий Ріг Управління патрульної поліції Дніпропетровської області Кисіль Руслана Валентиновича про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - задовольнити частково.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ЕАВ № 1032783 від 31.03.2019 відносно ОСОБА_1 , винесену поліцейським 2 роти 2 батальйону Полку патрульної поліції в м.Кривий Ріг Управління патрульної поліції Дніпропетровської області Кисіль Русланом Валентиновичем про накладення стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн..
Провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП - закрити.
Судовий збір компенсувати за рахунок Держави.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повний текст рішення складено та підписано 29 травня 2019 року.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН - НОМЕР_2 , місце знаходження за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідач: поліцейський № 2 роти № 2 батальйону Полку патрульної поліції в м.Кривий Ріг Управління патрульної поліції Дніпропетровської області Кисіль Руслан Валентинович, місце знаходження за адресою: 50069, м. Кривий Ріг, вул. Волгоградська, 11.
Суддя :