про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
03 березня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-1150/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Боднарюк О.В., розглянувши адміністративний позов прокурора міста Чернівці до Чернівецької міської ради про скасування рішення органу місцевого самоврядування , -
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить пункт 2 рішення сесії Чернівецької міської ради №708 від 23.10.08р. в частині надання гр..гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 земельної ділянки загальною площею 0,0596 га по АДРЕСА_1 скасувати.
Суд вважає, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частина 1 ст. 2 КАС України визначає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Суд вважає за необхідне відзначити, що за загальними ознаками позовні вимоги позивача про скасування рішення міської ради, підпадають під поняття адміністративної справи, оскільки орган місцевого самоврядування вчиняв дії (бездіяльність) у зв'язку із виконанням своїх. Тобто спір за загальними ознаками підпадає під поняття адміністративної справи, що міститься в ст. 3 КАС України. Проте вирішення даного адміністративного позову неможливе без з'ясування питань: у сфері, яких відносин виник спір, якими обґрунтовуються оскаржувані дії (бездіяльність) органу місцевого самоврядування, а саме без з'ясування законності підстав набуття права власності на земельну ділянку, щодо якої ці дії (бездіяльність) вчинено.
Як вбачається із обставин, якими обґрунтовує свої вимоги позивач, предметом спору у даній справі є рішення органу місцевого самоврядування, згідно якого передано фізичним особам земельні ділянки безоплатно у спільну сумісну власність.
За таких обставив, суд вважає, що в основі спору лежить спір про право, який відповідно до ст. 17 КАС України не належить вирішувати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 109 КАСУ суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративні справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 160, 165 та п. 1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В. Боднарюк