Постанова від 22.02.2010 по справі 2а-444/10/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

22 лютого 2010 року м. Чернівці Справа № 2а-444/10/2470

14 год. 13хв. (№ 2а-1906/09/2470)

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді: Скакун О.П.

при секретарі судового засідання: Пишній К.Г.

за участю:

представника позивача - Коломієць І. Б.

представника відповідача не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Шевченківського району м. Чернівців в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України

до Дочірнього підприємства «Екосир»

про стягнення штрафів за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 1530 грн.

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Шевченківського району м. Чернівців в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України звернувся з позовною заявою до Дочірнього підприємства «Екосир»про стягнення штрафів за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 1530 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що Дочірнє підприємство «Екосир»вчинило порушення законодавства про цінні папери, за яке на нього було накладено фінансову санкцію. На момент розгляду справи у нього є заборгованість перед бюджетом по фінансових санкціях на загальну суму 1530 грн. У зв'язку з цим, як стверджує позивач, сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника вдруге в судовому засіданні не забезпечив та про причини неявки суд не повідомив. У зв'язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

ВСТАНОВИВ:

30.03.2005 року Дочірнє підприємство «Екосир»внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Чернівецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України було виявлено порушення вимог законодавства про цінні папери, про що складено акт № 17-ЧЦ про правопорушення на ринку цінних паперів.

За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів, постановами № 18-ЧЦ, № 19-ЧЦ та № 20-ЧЦ від 22.04.2009 року до дочірнього підприємства «Екосир»застосовано санкції у вигляді штрафу у розмірі 30 н.м.д.г. -510 грн. за кожне допущене порушення на ринку цінних паперів, всього на загальну суму 1530 грн.

Відповідач порушив вимоги п. 6 глави 2 розділу ІІ, п. 1 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, згідно якого емітенти зобов'язані розкрити відомості про зміну посадових осіб у стрічці новин -протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10 години третього робочого дня після вчинення дії; в офіційному друкованому виданні -протягом 5 робочих днів з дати вчинення дії; подати дані до Комісії -протягом 10 робочих днів з дати вчинення дії.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Згідно п.2 ст.121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч.3 ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”. Згідно ст.ст.5,6 зазначеного Закону, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

У відповідності до п.14 ч.1 ст.8 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Пунктом 6 глави 2 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів передбачено, що до інформації про зміну складу посадових осіб емітента відноситься інформація про звільнення або призначення посадових осіб емітента, які вважаються такими відповідно до законодавства. Датою вчинення дії вважається дата прийняття рішення відповідним органом управління емітента щодо зміни складу посадових осіб емітента.

У Повідомленні розкривається така інформація:

назва уповноваженого органу емітента, який прийняв рішення про зміну складу посадових осіб, дата прийняття рішення, зміст такого рішення (звільнення, призначення посадової особи) із зазначенням підстав такого рішення;

інформація про посадову особу із зазначенням прізвища, імені та по батькові, паспортних даних, повної назви посади, на яку призначено або з якої звільнено, частка, якою володіє в статутному капіталі емітента;

обґрунтування змін у персональному складі посадових осіб та інформація про наявність у посадових осіб емітента непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини.

У разі призначення посадової особи розкривається інформація про строк, на який призначено особу, інші посади, які обіймала ця особа протягом своєї діяльності, розмір пакета акцій емітента, які належать цій особі.

У разі звільнення посадової особи розкривається інформація щодо строку, протягом якого така особа перебувала на посаді.

Якщо нікого не призначено на посаду замість звільненої особи, інформація про це обов'язково розкривається.

Згідно п. 1 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:

у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, після дня вчинення дії;

в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії;

подання до Комісії - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Відповідачем постанови позивача про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в судовому порядку не оскаржувались.

Вказаною статтею також передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач в судове засідання не з'явився та заперечень на позов не надав.

Однією з позовних вимог є вимога про стягнення судових витрат в дохід держави.

Суд вважає таку позовну вимогу безпідставною, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Крім того, у відповідності до п.30 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», Генеральна прокуратура України та її органи звільняються від сплати державного мита за позовами, з якими вони звертаються до суду або господарського суду в інтересах громадян і держави.

За таких обставин суд доходить висновку, що адміністративний позов прокурора Шевченківського району м. Чернівців в інтересах держави в особі Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України до Дочірнього підприємства «Екосир» в частині стягнення штрафів за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 1530 грн. підлягає задоволенню, а в частині стягнення з відповідача судових витрат в позові належить відмовити.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з дочірнього підприємства (код ЄДРПОУ 31966513) штраф у сумі 1530 грн. на користь Чернівецького територіального управління Держаної комісії з цінних паперів та фондового ринку України за кодом 21081100, банк одержувач УДК в Новоселиць кому районі, МФО 856135, р/р 31118106700157, ОКПО 23246028 .

3. В частині стягнення судових витрат з відповідача відмовити у позові.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

У судовому засіданні 22 лютого 2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 27 лютого 2010 року.

Суддя О.П. Скакун