26.02.2010
про відмову у прийнятті заяви про відстрочення виконання постанови
26 лютого 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-1076/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Ватаманюк Р.В., розглянувши заяву управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації , -
В поданій заяві до суду управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації просить суд відстрочити виконання постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №15942530 від 19.11.2009 року щодо примусового виконання виконавчого листа №2а-1004/09, виданого 07.07.09р. Сокирянським районним судом Чернівецької області про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної адміністрації на користь ОСОБА_1 недоотриманої щорічної допомоги на оздоровлення в сумі 10 556, 60 грн.
Виходячи із змісту заяви та доданих документів управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації, являється стороною виконавчого провадження (боржником) відкритого за рішенням суду в адміністративній справі за позовом фізичної особи ОСОБА_1 до Сокирянської районної адміністрації про стягнення недоотриманих сум соціальної допомоги (щорічної допомоги на оздоровлення в сумі 10 556, 60 грн., як особи, що має статус постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи).
Вказаний спір був вирішений Сокирянським районним судом, як адміністративним судом. Рішення в справі було прийнято 13.05.2009 року. Чернівецький окружний адміністративний суд розпочав свою діяльність 2.03.2009 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (яка діяла як на момент початку діяльності Чернівецького окружного адміністративного суду, так і на момент прийняття рішення Сокирянським районним судом Чернівецької області як адміністративним) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Таким чином Сокирянський районний суд приймаючи рішення в указаній справі, діяв у відповідності до вимог про предметну підсудність.
Відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Тому заява про відстрочення виконання рішення в даному випадку повинна подаватися до Сокирянського районного суду Чернівецької області, який її розглядає як адміністративний суд в порядку ст. 263 КАС України. Це також обумовлено тим, щоб правила даної статті не застосовувалися для фактичної підміни судового рішення іншим судом.
Також суд звертає увагу, що у постанові про відкриття виконавчого провадження помилково зазначено, що виконавчий документ виданий Першотравневим судом м. Чернівці, в той час як виконавчий лист копію якого додано до заяви видано Сокирянським районним судом Чернівецької області.
Крім, того слід зазначити, що відповідно до вимог КАС України встановлюється порядок відстрочення виконання саме судового рішення, а не постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Відмовити у прийнятті заяви про відстрочення виконання постанови.
2. Копію ухвали з заявою та доданими до неї документи надіслати заявнику негайно.
Ухвала, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Ватаманюк