про відкриття провадження в адміністративній справі
24 лютого 2010 р. м. Чернівці № 2а-1033/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький Василь Костянтинович розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Чернівецької обласної митниці Державної митної служба України про визнання нечинним наказу про звільнення та поновлення на роботі,-
Позивач звернувся з вказаним адміністративним позовом, в якому просить суд визнати нечинним наказ Державної митної служби України № 1949-к від 02.11.2009 р. про звільнення його з посади інспектора сектору митного оформлення № 3 відділу митного оформлення № 3 митного поста «Кельменці» Чернівецької обласної митниці та поновлення його на роботі.
Як вбачається з адміністративного позову, спір виник із публічно-правових відносин, однією із сторін яких висту пають органи державної влади та їх посадові особи як суб'єкти владних повноважень.
Зазначений спір згідно із ст. 17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства. Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи в яких однією із сторін є орган державної влади.
Указана позовна заява подана згідно ст. 104 КАС України з додержанням вимог ст. ст. 105 та 106 КАС України. Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі немає.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до вимоги ст. 23 КАС України усі адміністративні справи в суді першої інстанції, крім випадків, встановлених цим Кодексом, розглядаються і вирішуються суддею одноособово.
Згідно ч. 1 ст. 24 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
З урахуванням наведених положень цього Кодексу, вказана справа підлягає розгляду і вирішенню в судовому засіданні Чернівецьким окружним адміністративним судом колегією у складі трьох суддів, так як, одним із відповідачів є центральний орган виконавчої влади, а саме Державна митна служба України .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 24, 104, 105, 106, 107, 160 та 165 КАС України, Чернівецький окружний адміністративний суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Справу призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 12:00 год. 12 березня 2010 р. Засідання відбудеться в приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Коломийська 15А , зала судового засідання № 3.
3. Розгляд справи буде проводитись колегіально під головуванням судді-доповідача Левицького Василя Костянтиновича
4.Запропонувати відповідачам у строк до 10 березень 2010 р. подати до суду письмові заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень.
5.В порядку підготовки справи до судового розгляду:
А) зобов'язати сторони подати до суду у строк до 10 березня 2010 р. додаткові докази (докази, що подаються в копіях, повинні бути засвідченні), зокрема:
позивача:
- власне письмове підтвердження (довідку) того, що у провадженні судів України немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення з такого спору;
- всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази в даній справі.
Чернівецьку обласну митницю:
- положення про Чернівецьку обласну митницю;
- функціональні (посадові) обов'язки ОСОБА_1;
- всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази в даній справі.
Державну митну службу України:
- копію наказу № 1949-к від 02.11.2009 р. про звільнення ОСОБА_1, а оригінал для огляду в судовому засіданні;
- докази доведення до відома позивача змісту наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності та вручення трудової книжки;
- всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази в даній справі.
Б) витребувати з Чернівецької обласної митниці:
- особову справу ОСОБА_1;
- наказ про звільнення ОСОБА_1;
- всі матеріали та акт службового розслідування проведеного за фактом допущення ОСОБА_1 дисциплінарного проступку;
6.Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі з інформацією про процесуальні права і обов'язки (додається) невідкладно направити сторонам, а відповідачам - також копію адміністративного позову.
7.Про дату, час і місце судового розгляду повідомити сторін у справі.
9.Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ В.К. Левицький
Суддя В.К. Левицький
про процесуальні права і обов'язки
осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи
Особами, які беруть участь у справі є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі Кодексу) визначено права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 Кодексу. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси
Стаття 40 Кодексу. Обов'язок повідомити про зміну адреси та причини неприбуття в судове засідання
1. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
2. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Стаття 71 Кодексу. Обов'язок доказування
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Стаття 122 Кодексу. Розгляд адміністративної справи у судовому засіданні
Особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.