73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"10" березня 2010 р.
16 год.20 хв.Справа № 2-а-11655/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Хом'якової В.В.,
при секретарі: Мельник О.О.,
за участю представника позивача: Князєвої Я.Є., відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні
до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, м. Херсон,
про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач, у позовній заяві посилається на те що, посадовими особами державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області Воєдило С.М. та Мельник Р.О. проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу в диско-барі "Зебра", що належить приватному підприємцю ОСОБА_2 За результатами перевірки складено акт від 11.08.2008 № 211000214/235/466 в якому зафіксовано порушення п. 1, 6, 9, 10, 11, 13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон України №265/95-ВР), а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО; не здійснюється зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій; не зберігання книг обліку розрахункових операцій; не зберігання контрольних стрічок; проведення розрахункових операцій через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару. Також виявлено порушення ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 № 98/96-ВР, проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту та порушення ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 № 481/95-ВР - зберігання на місці торгівлі тютюнових виробів, на яких відсутня марка акцизного збору. Рішенням № 0006502307 від 27.08.08 відносно ПП ОСОБА_2 застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн. за порушення ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 № 481/95-ВР, рішенням № 0006482307 від 27.08.08 застосовано штрафну санкцію в сумі 2 310 грн. за порушення Закону про РРО та рішенням № 0006492307/0 від 27.08.08 застосовано санкцію в сумі 9,67 грн. за порушення ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 № 98/96-ВР. Загальна сума санкцій, що підлягає стягненню, становить 4019,67 грн. Позивач просить стягнути зазначені фінансові санкції.
У судовому засіданні представник позивача наполягав на своїх вимогах, позов просив задовольнити.
Відповідач у судове засідання з'явився. Заперечень проти позову не надав. Пояснив, що рішення про застосування санкцій одержав, але не оскаржував в установленому законом порядку.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
11 серпня 2008 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області Воєдило С.М. та Мальник Р.О. у присутності бармена ОСОБА_6 в диско-барі "Зебра", розташованого за адресою: АДРЕСА_2, що належить ПП ОСОБА_2 було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки було складено акт від 11.08.08 № 211000214/235/466, підписаний барменом. В диско-барі було проведено розрахункову операцію із застосуванням РРО з придбання двох бляшанок слабоалкогольного енергетичного напою "REVO" загальною вартістю 30 грн. Перевіркою встановлено порушення:
- проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 30 грн., що є порушенням п. 1 ст. 3 Закону України №265/95-ВР, відповідно до п. 1 ст. 17 вказаного закону сума фінансової санкції становить: 30х5=150 грн.;
- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР. Відповідно до ст. 22 вказаного Закону сума фінансової санкції становить (275-30-0)х5 = 1225 грн.;
- не здійснюється зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій, що є порушенням п. 9 ст. 3 Закону України №265/95-ВР, відповідно до п. 4 ст. 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 20х17 грн. .= 340 грн.;
- не зберігання книг обліку розрахункових операцій; не зберігання контрольних стрічок, що є порушенням п. 10 ст. 3 Закону України №265/95-ВР, відповідно до п. 5 ст. 17 сума фінансової санкції становить: 10 х 17грн.= 170 грн.;
- проведення розрахункових операцій через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару, що є порушенням п. 11 ст. 3 Закону України №265/95-ВР, відповідно до п. 5 ст. 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 5 х 17грн. = 85грн.
Також виявлено порушення ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 № 98/96-ВР, а саме на момент проведення перевірки господарської одиниці, торговий патент був відсутній, до перевірки не надавався, відповідно до ст. 8 вказаного Закону застосовується фінансова санкція у подвійній вартості торгового патенту за кожен відпрацьований день без патенту. В даному випадку встановлено факт діяльності 1 день, сума фінансової санкції становить: 150/31х1х2=9,67 грн.
В ході перевірки також виявлено порушення ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 № 481/95-ВР - зберігання на місці торгівлі тютюнових виробів(тютюн для кальяну з вмістом нікотину 0,5 %), на якому відсутня марка акцизного збору. Відповідно до ст. 17 вказаного Закону штрафна санкція становить 1700 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій № 0006502307, № 0006482307, № 0006492307/0 від 27.08.08 були надіслані відповідачу рекомендованою поштою, отримано відповідачем 09.09.08 та до часу розгляду справи не скасовані.
Відповідно до ст. 2 Закону України №265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з суб'єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, оскільки рішення про застосування фінансової санкцій в судовому порядку (або адміністративному) не визнано не чинним, воно є обов'язковим до виконання. Доказів сплати штрафних санкцій в добровільному порядку суду не надано, тому позовні вимоги підлягають задоволенню. Судові витрати по справі відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1,73000, АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_3) фінансову санкцію в сумі 4 019 грн. (чотири тисячі дев'ятнадцять гривень) 67 коп. до державного бюджету код платежу 21080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Державне казначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010. - Стягувач ДПІ у м. Херсоні (вул. І. Куліка, 143а, м. Херсон, 73000).
Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15 березня 2010 р..
Суддя Хом'якова В.В.