Справа № 572/1425/19
29 травня 2019 року м. Сарни
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Березень Ю.В., за участю прокурора Тишковець І.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , депутата, паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП роз'яснено,
Депутат Люхчанської сільської ради Сарненського району Рівненської області ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, яка відповідно до частин першої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язана щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством, в термін до 00:00 год. 1 квітня 2018 року таку декларацію не подала, несвоєчасно без поважних причин щорічну декларацію за 2017 рік подала о 11.32 годині 18 квітня 2019 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала, проте пояснила, що через свій стан здоров'я та здійсненням догляду за хворим братом не мала можливості вчасно подати декларацію. Крім того, вона не змогла ввійти в особистий кабінет, тому була змушена створювати новий ключ. Також вказала, що має невеликий дохід, який витрачає на своє лікування та лікування брата.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.
Згідно з рішенням Люхчанської сільської ради Сарненського району Рівненської області №1 від 06 лютого 2015 року визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата від виборчого одномандатного округу №5.
Частиною третьою ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені антикорупційним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1, пп «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно Рішення НАЗК від 10 червня 2016 №3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у п. 1, пп «б» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 1 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 1 січня до 31 грудня включно).
Отже у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік в термін до 00:00 год. 1 квітня 2018 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazlc.gov.ua» ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2017 рік о 11.32 годині 18 квітня 2019 року.
Судом критично оцінюються пояснення ОСОБА_1 щодо неможливості вчасно подати декларацію за станом здоров'я. Повідомленням КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської районної ради від 23 квітня 2019 року №549/01-13/19 підтверджується, що ОСОБА_1 за медичною допомогою не зверталася та на стаціонарному амбулаторному лікуванні не перебувала в період з 1 січня 2018 року по 1 квітня 2018 року.
Згідно відомостей про сертифікат ключа ОСОБА_1 строк його дії встановлений з 12 квітня 2017 року по 23:59:59 год. 29 березня 2018 року.
Таким чином, поважних причин для пропуску строку подачі декларації у ОСОБА_1 не встановлено.
На підставі досліджених доказів з врахування особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, наявність пом'якшуючої обставини - щире каяття, а також враховуючи стан здоров'я ОСОБА_1 та здійсненням догляду за хворим братом, приходжу до висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 384,20 грн.
Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Копію постанови протягом трьох днів вручити особі, щодо якої її винесено.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд Рівненської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Сарненського районного суду
Рівненської області Березень Ю.В.