Справа № 322/408/19
17 травня 2019 року смт. Новомиколаївка
в складі: головуючого судді Шиш А.Б.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Запорізької митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови в справі про порушення митних правил та закриття провадження у справі,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Запорізької митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови в справі про порушення митних правил та закриття провадження у справі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою в.о. заступника начальника Запорізької митниці ДФС Зарубіна Б.О. від 09 жовтня 2018 року № 0308/11200/18 його піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу, в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 8500 гривень, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України.
Вказану постанову він отримав 02 квітня 2019 року у Новомиколаївському районному відділі ДВС ГТУЮ у Запорізькій області.
Як вбачається зі змісту вказаної постанови, його визнано винним у тому, що він 21 квітня 2018 року, через пункт пропуску "Славутич - Комарин" митного поста "Нові Яриловичі" Чернігівської митниці ДФС, ввіз на митну територію України транспортний засіб - автомобіль марки "VW GOLF", кузов VIN НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , по смузі руху "зелений коридор", в митному режимі "транзит", з метою "особисте користування". Вказаний автомобіль він мав вивезти за межі митної території України в строк до 24 години 00 хвилин 01 травня 2018 року, проте, станом на 20 серпня 2018 року, цього не зробив.
Як зазначає позивач оскаржувана постанова у справі про порушення митних правил є необґрунтованою та винесеною з порушенням чинного законодавства.
Як вбачається зі змісту оскаржуваної постанови вона винесена на підставі протоколу про порушення митних правил, складеного посадовою особою Запорізької митниці ДФС 20 серпня 2018 року № 0308/11200/18.
Разом з тим його ніхто про складення відносно нього протоколу про порушення митних правил не повідомляв, чим позбавив його можливості дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу. Також йому не було роз'яснено його права, та не було повідомлено про можливість припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу.
У зв'язку з допущеними посадовою особою Запорізької митниці ДФС порушень чинного законодавства, під час складення протоколу про порушення митних правил, протокол від 20 серпня 2018 року № 0308/11200/18 є незаконним і не може вважатися допустимим доказом у справі.
Як зазначено в тексті оскаржуваної постанови час та місце розгляду справи про порушення митних правил були вказані у тексті протоколу, і його було повідомлено про них шляхом вручення копії протоколу.
Проте, він копію протоколу про порушення митних правил не отримував, відповідно не був обізнаний про час та місце розгляду справи.
Постанову в справі про притягнення до адміністративної відповідальності винесено у його відсутність, всупереч вимогам ст. 526 Митного кодексу України, та ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якого справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідач, розглядаючи справу про порушення митних правил у його відсутність значно відступив від принципів повноти та об'єктивності розгляду справи, позбавив його можливості реалізувати свої права, передбачені ст. 498 Митного кодексу України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, бути присутнім під час розгляду справи у органі доходів і зборів, подавати докази, брати участь у їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи, під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою захисника, давати усні і письмові пояснення, подавати свої доводи, міркування та заперечення, тощо.
Як вбачається відповідачем було допущено порушення, такі як необ'єктивність або неповнота провадження у справі або необ'єктивність її розгляду, невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи; безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду, які є підставою для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил.
Враховуючи, що основний документ у справі - протокол про порушення митних правил є незаконним, і в даному випадку відсутня законодавчо встановлена можливість усунення вказаного порушення, позивач вважає, що скасувавши оскаржувану постанову, необхідно провадження у справі закрити за відсутності у його діях ознак порушення митних правил.
В позові ОСОБА_1 просив суд визнати протиправною та скасувати постанову № 0308/11200/18, винесену 09 жовтня 2018 року в.о. заступника начальника Запорізької митниці Державної фіскальної служби України ОСОБА_2 ., якою його піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу, в розмірі п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8500 гривень, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України, провадження у справі закрити за відсутності у його діях ознак порушення митних правил.
Справу позивач просив розглянути в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвалою судді від 09 квітня 2019 року відкрито провадження по даній справі, яку вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Позивачу було поновлено строк для звернення до суду.
Від відповідача заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження не надійшло.
Відповідач подав до суду відзив, в якому вказав, що 14 червня 2018 року до Запорізької митниці ДФС надійшов лист Чернігівської митниці ДФС від 13 червня 2018 року № 3295/25-70-20-04 "Щодо здійснення перевірочних заходів" стосовно проведення перевірки у зв'язку із відсутністю в ЄАІС ДФС України інформації про вивезення за межі митної території України транспортних засобів, що ввезені в митному режимі "транзит".
Проведеною Запорізькою митницею ДФС перевіркою встановлено наступне.
За даними Диспетчера ЗМК та Пасажирського пункту пропуску, наявними в АСМО "Інспектор" ДФС України, транспортний засіб "VW GOLF", кузов VIN НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , було ввезено на митну територію України громадянином України ОСОБА_1 21 квітня 2018 року через пункт пропуску "Славутич - Комарин" митного поста "Нові Яриловичі" Чернігівської митниці ДФС, з метою особистого користування, по смузі руху "зелений коридор", в митному режимі "транзит".
Громадянин ОСОБА_1 повинен був вивезти автомобіль "VW GOLF" за межі митної території України в строк до 24 години 00 хвилин 01 травня 2018 року, проте, станом на 20 серпня 2018 року (дата складання протоколу про порушення митних правил), згідно даних наявних в модулі "Перетин кордону транспортним засобом" АСМО "Інспектор", транспортний засіб "VW GOLF", кузов VIN НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , що перебуває під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення не доставлено, за межі митної території України не вивезено.
З метою з'ясування всіх об'єктивних обставин за даним фактом, громадянину ОСОБА_1 було направлено запрошення № 672/15/08-70-20-38 від 22 червня 2018 року (відправлення № 6900612900321) про прибуття до управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Запорізької митниці ДФС 26 червня 2018 року для надання пояснень. На виклик до УПМП та МВ Запорізької митниці ДФС він не прибув.
Згідно даних наявних в модулі "Заяви підприємств та осіб" АСМО "Інспектор", громадянин ОСОБА_1 до митниць ДФС зі зверненням з приводу аварії чи дії обставин непереборної сили, що унеможливило вивезення транспортного засобу "VW GOLF", кузов VIN НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , в термін 10 діб після його ввезення 21 квітня 2018 року на митну територію України, не звертався.
Таким чином, ОСОБА_1 перевищив встановлений статтею 95 МК України строк транзитного перевезення транспортного засобу "VW GOLF", кузов VIN НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , більше ніж на десять діб.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 3 статті 470 Митного кодексу України.
20 серпня 2018 року Запорізькою митницею ДФС у відношенні ОСОБА_1 (за його відсутності) складено протокол про порушення митних правил № 0308/11200/18.
Протокол про порушення митних правил № 0308/11200/18, в якому зазначено час і місце розгляду справи, надіслано Клягіну В.С. 21 серпня 2018 року рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення (відправлення № 6904106365120) за наявною в митниці адресою: 70101, Запорізька область, смт. Новомиколаївка, вул. Івана Клевчука, 153.
В супровідному листі до протоколу (вих. № 866/15/08-70-20-38 від 21 серпня 2018 року) ОСОБА_1 було запропоновано прибути до УПМП та МВ Запорізької митниці ДФС з метою надання пояснень по змісту протоколу про порушення митних правил № 0308/11200/18, а у разі неможливості прибуття, направити відповідні письмові пояснення на адресу Запорізької митниці ДФС. Однак, ОСОБА_1 не прибув в Запорізьку митницю ДФС, будь - яких пояснень від громадянина не надходило. Крім того, як в самому протоколі про порушення митних правил, так і в супровідному листі до протоколу, Клягіна ОСОБА_3 . ознайомлено з правами, передбаченими ч. 4 ст. 494, ст. 498 МК України.
Під час проведення провадження у справі про порушення митних правил ОСОБА_1 була направлена повістка про явку до Запорізької митниці ДФС 19 вересня 2018 року для з'ясування обставин вчинення порушення митних правил (фіскальний чек № 6906300143831).
Однак, 19 вересня 2018 року ОСОБА_1 до Запорізької митниці ДФС не прибув.
У зв'язку з поверненням поштового конверту (відправлення № НОМЕР_3 ) до Запорізької митниці ДФС (за закінченим терміном зберігання), в якому було зазначено час і місце розгляду справи - 25 вересня 2018 року, розгляд справи про порушення митних правил № 0308/11200/18 був перенесений з 25 вересня 2018 року і призначений на 14 годину 45 хвилин 09 жовтня 2018 року, а також направлена повістка Клягіну В ОСОБА_4 про явку до Запорізької митниці ДФС 03 жовтня 2018 року для з'ясування обставин вчинення порушення митних правил (відправлення № 6904106430037). ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про місце і час розгляду справи про порушення митних правил № 0308/11200/18 листом від 25 вересня 2018 року № 1028/15/08-70-20-38.
Станом на 09 жовтня 2018 року (дата винесення постанови) даний транспортний засіб за межі митної території України не вивезено, чим ОСОБА_1 продовжує протиправну поведінку.
На призначений розгляд справи про порушення митних правил № 0308/11200/18, який відбувся 09 жовтня 2018 року, ОСОБА_1 не прибув, будь-яких пояснень або клопотань до Запорізької митниці ДФС не надав. Під час провадження у справі про порушення митних правил № 0308/11200/18 надана належна оцінка доказам, всебічно, повно та об'єктивно досліджені всі обставини справи в їх сукупності, доведена наявність вини в діях ОСОБА_1 Обставин, які б пом'якшували відповідальність ОСОБА_1 за порушення митних правил, не встановлено.
Запорізькою митницею ДФС було вжито всі заходи щодо забезпечення прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності. Запрошення, протокол про порушення митних правил, повістки, лист про перенесення розгляду справи були направлені на адресу реєстрації ОСОБА_1 - Запорізька область смт. АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 Клевчука АДРЕСА_3 , також вищенаведена адреса зазначена в адміністративному позові ОСОБА_1
Тому, можна зробити висновок про те, що ОСОБА_1 ухилявся від участі в розгляді справи про порушення митних правил шляхом неотримання листів задля затягування строків розгляду з метою уникнення адміністративної відповідальності, тобто не добросовісно користувався належними йому процесуальними правами.
На підставі вищевказаного відповідач просив відмовити позивачу у задоволенні адміністративного позову.
Вивчивши матеріали справи суд дійшов до наступних висновків.
Матеріалами справи встановлено, що постановою в.о. заступника начальника Запорізької митниці ДФС Зарубіна Б.О. від 09 жовтня 2018 року № 0308/11200/18 ОСОБА_1 піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 8500 гривень, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 3 ст. 470 Митного кодексу України
ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він 21 квітня 2018 року, через пункт пропуску "Славутич - Комарин" митного поста "Нові Яриловичі" Чернігівської митниці ДФС, ввіз на митну територію України транспортний засіб - автомобіль марки "VW GOLF", кузов VIN НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , по смузі руху "зелений коридор", в митному режимі "транзит", з метою "особисте користування". Вказаний автомобіль він мав вивезти за межі митної території України в строк до 24 години 00 хвилин 01 травня 2018 року, проте, станом на 20 серпня 2018 року, цього не зробив.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що його не було повідомлено у встановленому законом порядку про складення відносно нього протоколу про порушення митних правил, а також про розгляд справи про порушення ним митних правил в його відсутність при відсутності доказів його належного сповіщення про час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 487 Митного кодексу України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 488 Митного кодексу України, провадження у справі про порушення митних правил вважається розпочатим з моменту складення протоколу про порушення митних правил.
Згідно ч. 1 ст. 494 Митного кодексу України, про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа органу ДФС, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол. Якщо при складенні протоколу була присутня особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, протокол підписується і цією особою, а за наявності свідків - і свідками. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, має право дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Власноручно викладені цією особою пояснення додаються до протоколу, про що до протоколу вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення. У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, та повідомляється про можливість припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу, про що до протоколу вноситься відмітка, яка підписується цією особою. У разі потреби в протоколі зазначаються також місце, дата і час розгляду справи про порушення митних правил.
Як вбачається зі змісту оскаржуваної постанови вона винесена на підставі протоколу про порушення митних правил, складеного посадовою особою Запорізької митниці ДФС 20 серпня 2018 року № 0308/11200/18.
Разом з тим належних та допустимих доказів, які б підтверджували повідомлення позивача про складення відносно нього протоколу про порушення митних правил суду надано не було.
Склавши відносно позивача протокол про порушення митних правил, за відсутності даних про своєчасне повідомлення позивача про час та місце складення протоколу, відповідач позбавив позивача можливості дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, позивачу не були роз'яснені його права, та не було повідомлено про можливість припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу.
Відповідачем були надані суду лише докази, які підтверджують направлення позивачу копії протоколу від 20 серпня 2018 року.
У зв'язку з допущеними посадовою особою Запорізької митниці ДФС порушень чинного законодавства, під час складення протоколу про порушення митних правил, протокол від 20 серпня 2018 року № 0308/11200/18 є незаконним і не може вважатися допустимим доказом у справі.
Щодо розгляду відповідачем справи про порушення митних правил, суд зазначає наступне.
Стаття 486 Митного кодексу України визначає, що завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що орган (посадова особа,) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 498 Митного кодексу України особи, які притягуються до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, та власники товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу (заінтересовані особи,), під час розгляду справи про порушення митних правил у органі доходів і зборів або суді мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, одержувати копії рішень, постанов та інших документів, що є у справі, бути присутніми під час розгляду справи у органі доходів і зборів та брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи, під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою захисника, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, давати усні і письмові пояснення, подавати свої доводи, міркування та заперечення, оскаржувати постанови органу доходів і зборів, суду (суддів, а також користуватися іншими правами, наданими їм законом.
Статтею 526 Митного кодексу України передбачено, що справа про порушення митних правил розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, та/або її представника. Про час та місце розгляду справи про порушення митних правил органом доходів і зборів цей орган інформує особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, поштовим відправленням з повідомленням про вручення, якщо це не було зроблено під час вручення зазначеній особі копії протоколу про порушення митних правил. Справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Як зазначено в тексті оскаржуваної постанови час та місце розгляду справи про порушення митних правил були вказані у тексті протоколу, і позивача було повідомлено про них шляхом вручення копії протоколу.
Проте відповідачем суду належних та допустимих доказів, які б підтверджували повідомлення позивача про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення надано не було.
Згідно ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Статтею 74 КАС України встановлено, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Як вбачається із наданих відповідачем матеріалів, листом від 22 червня 2018 року позивача було запрошено з'явитися до Запорізької митниці ДФС, для з'ясування обставин за фактом порушення митних правил, на 11 годину 00 хвилин 26 червня 2018 року.
Як вбачається вказаний лист був направлений на адресу позивача 22 червня 2018 року, проте доказів його отримання позивачем суду надано не було.
Справа про порушення позивачем митних правил була призначена відповідачем до розгляду на 15 годину 00 хвилин 25 вересня 2018 року, про що було зазначено у протоколі про порушення митних правил від 20 серпня 2018 року.
Як вбачається вказаний протокол, разом із супровідним листом від 21 серпня 2018 року, був направлений на адресу позивача також 21 серпня 2018 року, проте доказів його отримання позивачем суду надано не було.
11 вересня 2018 року на адресу позивача була направлена повістка про явку до Запорізької митниці ДФС на 10 годину 00 хвилин 19 вересня 2018 року, проте доказів її отримання позивачем суду надано не було.
25 вересня 2018 року на адресу позивача була направлена повістка про явку до Запорізької митниці ДФС на 10 годину 00 хвилин 03 жовтня 2018 року. Проте, як вбачається із листа Запорізької митниці ДФС від 25 вересня 2018 року розгляд справи про порушення митних правил № 0308/11200/18, призначений на 15 годину 00 хвилин 25 вересня 2018 року, було перенесено на 14 годину 45 хвилин 09 жовтня 2018 року.
Таким чином є не зрозумілим на які саме час та дату було призначено розгляд справи - на 10 годину 00 хвилин 03 жовтня 2018 року чи на 14 годину 45 хвилин 09 жовтня 2018 року.
Крім того доказів отримання вказаних повістки та листа від 25 вересня 2018 року позивачем суду також надано не було.
Не зважаючи на відсутність у відповідача доказів, підтверджуючих своєчасне повідомлення позивача про час та місце розгляду справи, відповідачем 09 жовтня 2018 року, у відсутність позивача, було розглянуто справу та винесено оскаржувану постанову, що є порушенням вимог ст. 526 Митного кодексу України, та ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідач, розглядаючи справу про порушення митних правил у відсутність позивача значно відступив від принципів повноти та об'єктивності розгляду справи, позбавив позивача можливості реалізувати свої права, передбачені ст. 498 Митного кодексу України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, бути присутнім під час розгляду справи у органі доходів і зборів, подавати докази, брати участь у їх дослідженні, заявляти клопотання та відводи, під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою захисника, давати усні і письмові пояснення, подавати свої доводи, міркування та заперечення, тощо.
За правилами ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно із ч. 1 ст. 531 Митного кодексу України підставами для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил або про припинення провадження у справі про порушення митних правил є: 1) відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил; 2) необ'єктивність або неповнота провадження у справі або необ'єктивність її розгляду; 3) невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи; 4) винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду; 5) неправильна або неповна кваліфікація вчиненого правопорушення; 6) накладення стягнення, не передбаченого цим Кодексом.
Як вбачається відповідачем було допущено порушення, такі як безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду, які є підставою для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил.
Враховуючи, що основний документ у справі - протокол про порушення митних правил є незаконним, і в даному випадку відсутня законодавчо встановлена можливість усунення вказаного порушення, суд погоджується із позицією позивача, що після скасування оскаржуваної постанови, провадження у справі підлягає закриттю за відсутності у його діях ознак порушення митних правил.
На підставі вищевказаного оскаржувана постанова підлягає скасуванню, а провадження у справі підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 9, 243, 245, 257, 286 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Скасувати постанову № 0308/11200/18, винесену 09 жовтня 2018 року в.о. заступника начальника Запорізької митниці Державної фіскальної служби України Зарубіним Борисом Олександровичем, якою ОСОБА_1 піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8500 гривень, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України.
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України закрити у зв'язку з відсутністю в його діях ознак порушення митних правил.
Постанова може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя А.Б.Шиш