Ухвала від 27.05.2019 по справі 200/6568/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 травня 2019 р. Справа №200/6568/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дмитрієв В.С., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислова компанія «Лідер» до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування Рішення (протоколу) комісії Головного управління ДФС у Донецькій області та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Донецькій області про: - визнання протиправним та скасування Рішення (протоколу) комісії Головного управління ДФС у Донецькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 7 листопада 2018 року в частині визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислова компанія «Лідер» таким, що відповідає пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку; - зобов'язання виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислова компанія «Лідер» з бази ризикових платників податків в режимі «Журнал ризикових платників податків» розділу «Робота Комісії регіонального рівня» підсистеми «Аналітична системв» ІТС «Податковий блок»; - зобов'язання прийняти рішення про реєстрацію податкових накладних №52 від 16 жовтня 2018 року, №53 від 16 жовтня 2018 року, №54 від 16 жовтня 2018 року, №55 від 16 жовтня 2018 року, №56 від 16 жовтня 2018 року, №57 від 16 жовтня 2018 року, №58 від 17 жовтня 2018 року, №59 від 17 жовтня 2018 року, №62 від 18 жовтня 2018 року, №86 від 31 жовтня 2018 року, реєстрацію яких було зупинено через неправомірне рішення Комісії Головного управління ДФС у Донецькій області від 7 листопада 2018 року.

Згідно частини 2 статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII визначено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1 921 грн.

Так, з адміністративного позову убачається, що позивачем заявлено вимоги немайнового характеру,

Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору за подання до суду позовної заяви в розмірі 1 921 грн.

За приписами частини 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: доказу сплати судового збору у розмірі 1 921 грн. за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду за наступними реквізитами: Отримувач: Слов'янське УК/м.Слов'янськ/22030101, Р/р 34318206084034, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку: 899998, Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368, Призначення платежу - *;101; реквізити позивача, Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа);

Керуючись статтями 2, 5, 126, 132, 160, 161, 169, 248, 251, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислова компанія «Лідер» до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування Рішення (протоколу) комісії Головного управління ДФС у Донецькій області та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Дмитрієв В.С.