Ухвала від 23.05.2019 по справі 1340/3683/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

23 травня 2019 рокуЛьвів№ 857/5245/19

Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Шевчук С.М., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року у справі № 1340/3683/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Мега Тон" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року задоволено повністю адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Мега Тон" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області подало апеляційну скаргу.

Як видно з матеріалів справи, оскаржуване судове рішення проголошено у відкритому судовому засіданні 10.12.2018 року. Повний текст рішення суду складено 18.12.2018 року. А відтак строк подання апеляційної скарги починає обчислюватись з 19.12.2018 року (наступний день після відповідної календарної дати). Останнім днем звернення до суду з апеляційною скаргою є 17.01.2019 року.

Апеляційну скаргу скаржником подано 16.01.2019 року (згідно поштового відбитку на конверті).

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2019 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області повернуто апелянту у зв'язку з несплатою судового збору, яка отримана скаржником 29 березня 2019 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.184).

Зі спливом півтора місяця після отримання копії ухвали про повернення апеляційної скарги, Головним управлінням ДФС у Львівській області 15 травня 2019 року повторно подано апеляційну скаргу на оскаржуване рішення суду першої інстанції. При цьому, разом із апеляційною скаргою скаржник заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. В обґрунтування поважності причин його пропуску скаржник зазначає, що ним сплачено судовий збір за подання даної апеляційної скарги, тому просить надати можливість захистити інтереси держави та не позбавляти, передбаченого Конституцією та КАС України права на апеляційне оскарження судового рішення.

Однак, вказані обставини не є належним доказом поважності пропуску строку на апеляційне оскарження та неможливості вчасного оскарження судового рішення, оскільки скаржник є суб'єктом владних повноважень та повинен слідкувати за своєчасністю оскарження рішення суду першої інстанції та за належністю і відповідністю вимогам законодавства документів про підтвердження повноважень на представництво.

Таким чином, апеляційну скаргу скаржником повторно подано 15.05.2019 року з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду.

При цьому, скаржником не наведено жодних поважних причин пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою, які перешкоджали йому вчасно звернутися до суду з апеляційною скаргою (в тому числі в період з 30.03.2019 року по 15.05.2019 року).

Згідно з частиною третьою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відтак, наведені скаржником причини пропуску строку на апеляційне оскарження є неповажними, а тому вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску (в тому числі в період з 30.03.2019 року по 15.05.2019 року).

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз'яснити, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись статтями 295, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Визнати неповажними причини пропуску Головним управління ДФС у Львівській області строку на апеляційне оскарження, та відмовити в задоволенні клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року у справі № 1340/3683/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Мега Тон" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити Головному управліню ДФС у Львівській області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяС. М. Шевчук