Ухвала від 22.05.2019 по справі 420/3001/19

Справа № 420/3001/19

УХВАЛА

22 травня 2019 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,

розглянувши матеріали:

за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради (пр-т Суворова, 62, м. Ізмаїл, Одеська область, 68601)

про визнання протиправним та часткове скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради №399 від 08 квітня 2016 року в частині Додатку 2 «Про внесення змін до штатного розкладу та скорочення чисельності працівників».

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно п.5 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч.2 ст.79 КАС України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

При цьому, позивачем не надано до суду оскаржуваного рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради №399 від 08 квітня 2016 року.

Відповідно до ч.1 ст.80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У змісті позовних вимог позивач просить суд витребувати з Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради рішення №399 від 08 квітня 2016 року «Про включення до мережі відділу освіти Ізмаїльської міської ради професійно-технічних навчальних закладів» з Додатком №2.

При цьому, позивач не зазначає суду причини неможливості надати оскаржуване рішення.

Також позивач не надає суду докази звернення до відповідача з заявою про надання рішення №399 від 08 квітня 2016 року «Про включення до мережі відділу освіти Ізмаїльської міської ради професійно-технічних навчальних закладів» з Додатком №2 та докази отримання відмови відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч.2 ст.122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради №399 від 08 квітня 2016 року в частині Додатку 2 «Про внесення змін до штатного розкладу та скорочення чисельності працівників».

З вказаним позовом позивач звернувся до суду 17 травня 2019 року, тобто більше ніж через три роки.

Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Проте, в матеріалах позовної заяви відсутня заява про поновлення строку звернення до суду з заявленими позовними вимогами.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач вважає, що він звернувся до суду із дотриманням строків звернення, оскільки 05.04.2019 року він звернувся до Ізмаїльського міського голови з письмовою заявою про скасування Додатку 2 до рішення Ізмаїльського міськвиконкому №399 як такого, що не відповідає законодавству та порушує його право на працю, закріплене ст.43 Конституції України. Проте станом на 17.05.2019 року жодної відповіді позивач не отримав.

Позивач послався на ч.4 ст.122 КАС України, відповідно до якої, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб'єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб'єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

При цьому позивач не посилається на закон, яким передбачена можливість досудового врегулювання спору, або закон, яким визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору.

Суд зазначає, про оскаржуване рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради №399 від 08 квітня 2016 року фактично стало підставою для прийняття Ізмаїльським вищим професійним училищем Київської державної академії водного транспорту імені Гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного наказу №70/ВК від 14.04.2016 року «Про внесення змін до штатного розкладу та скорочення чисельності працівників», на підставі якого позивача було звільнено.

Тобто про оскаржуване рішення позивач дізнався ще на момент його звільнення з роботи ще у 2016 році, проте навіть з заявою до Ізмаїльського міського голови про скасування Додатку 2 до рішення Ізмаїльського міськвиконкому №399 як такого, що не відповідає законодавству та порушує його право на працю, позивач звернувся 05 квітня 2019 року.

Згідно ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз'яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до суду з зазначенням поважності причин його пропуску; та рішення Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради №399 від 08 квітня 2016 року з його копією для відповідача.

Керуючись ст.ст. 123, 169, 248, 256, 293 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради про визнання протиправним та часткове скасування рішення - залишити без руху.

Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя В.В. Андрухів