Постанова від 14.05.2019 по справі 461/3028/19

Справа №461/3028/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2019 року суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., з участю представника Львівської митниці ДФС Лубоцького Б.І., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ОСОБА_1 , громадянина України ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Львівська обл., не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 06.11.2017 року, виданий 4627,

за ст.471 Митного Кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

згідно протоколу про порушення митних правил, 17.03.2019 року близько 22 год. 18 хв. гр. України ОСОБА_1 прямував з Польщі в Україну транспортним засобом марки OPEL VECTRA, реєстраційний номер НОМЕР_2 , обравши смугу руху "зелений коридор" разом з 1 пасажиром. В ході проведення візуального огляду вказаного транспортного засобу виникла підозра, що в ньому наявні предмети або товари, які обмежені або заборонені до ввезення громадянами на митну територію України, або в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України. Після виведення транспортного засобу із загальної смуги руху під час огляду, що відбувався у боксі для поглибленого догляду в період з 22 год. 30 хв. до 23 год. 30 хв. 17.03.2019 року було виявлено наступні товари, що переміщувалися серед особистих речей ОСОБА_1 в багажному відділенні та салоні автомобіля, без ознак приховування від митного контролю, які в подальшому визнав своєю власністю, а саме:

1. Сумки жіночі марки "DAVID JONES", країна виробник Франція, різних кольорів, артикул: 5963-2a, загальною кількістю 19 шт.

2. Сумки жіночі марки "DAVID JONES", країна виробник Франція, різних кольорів, артикул: 5910-1, загальною кількістю 20 шт.

3. Сумки жіночі марки "DAVID JONES", країна виробник Франція, різних кольорів, артикул: 5991-1, загальною кількістю 20 шт.

4. Шпондер, марка невідома, країна виробник невідома, термін придатності невідомий в індивідуальних упаковках, загальною вагою 43 кг.

Відповідно до ч.1 ст.374 Митного кодексу України «...товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами».

Стаття 366 Митного кодексу України визначає, що в Україні існує двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Стаття 378 Митного кодексу України «Обмеження щодо ввезення громадянами товарів на митну територію України» встановлює, що «..пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється...». Постановою КМУ від 21.05.12 р. № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» визначено, що «...громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу...»

В своїх поясненнях громадянин України ОСОБА_1 повідомив, що вказаний товар належить йому та був придбаний для власних потреб в Польщі. Пасажир повідомила, що відношення до товару не має.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України та товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

ОСОБА_1 під час розгляду справи факт правопорушення визнав.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та представника Львівської митниці ДФС, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ст.471 Митного Кодексу України, а саме:

Згідно ст.471 МК України відповідальність настає за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується також протоколом про адміністративне правопорушення №1313/209000/2019 від 17.03.2019 року; контрольним талоном від 17.03.2019 року; актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 17.03.2019 року; поясненнями ОСОБА_1 , пасажира ОСОБА_2 від 17.03.2019 року; описом предметів вилучених у ОСОБА_1 від 17.03.2019 року; доповідною запискою державного інспектора ВМО №3м/п «Мостиська» Львівської митниці ДФС ОСОБА_3 від 17.03.2019 року; службовою запискою державного інспектора ОСОБА_4 від 18.03.2019 року та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об'єктивному взаємозв'язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, перевезення товару, який обмежений до переміщення через митний кордон України, особу правопорушника, вважаю необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу.

Товар, що був безпосереднім предметом порушення митних правил, ввезення якого на митну територію України є обмеженим, а саме продукти харчування, підлягають конфіскації.

Відповідно до ч.3 ст.243 МК України, якщо за рішенням суду по справі до особи, яка вчинила порушення митних правил, не буде застосовано стягнення у вигляді конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, або провадження у справі про порушення митних правил буде припинено, ці товари, транспортні засоби можуть бути видані власникові або уповноваженій ним особі лише після здійснення їх митного оформлення зі сплатою відповідних митних платежів, якщо таке оформлення не було попередньо здійснено, а митні платежі не сплачувалися.

Таким чином, товар, що був безпосереднім предметом правопорушення і переміщення якого через митний кордон України не заборонено та не обмежено законодавством України, а саме товари за виключенням продуктів харчування, слід повернути особі, що притягується до адміністративної відповідальності після здійснення їх митного оформлення зі сплатою відповідних митних платежів.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути в користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Крім того, на підставі ч.1 ст.519 МК України та розрахунку витрат за зберігання на складі митниці, із ОСОБА_1 слід стягнути суму витрат на зберігання, яка складає 736,46 грн.

Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 527, 528 МК України, Законом України «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України та накласти на нього стягнення - 1700,00 грн. штрафу в дохід держави.

Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил №1313/209000/2019 від 17 березня 2019 року, а саме: сумки жіночі марки "DAVID JONES", країна виробник Франція, різних кольорів, артикул: 5963-2a, загальною кількістю 19 шт. (код УКТ ЗЕД 4202210000); сумки жіночі марки "DAVID JONES", країна виробник Франція, різних кольорів, артикул: 5910-1, загальною кількістю 20 шт. (код УКТ ЗЕД 4202210000); сумки жіночі марки "DAVID JONES", країна виробник Франція, різних кольорів, артикул: 5991-1, загальною кількістю 20 шт. (код УКТ ЗЕД 4202210000) - повернути ОСОБА_1 або уповноваженій ним особі після здійснення митного оформлення зі сплатою відповідних митних платежів.

Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил №1313/209000/2019 від 17 березня 2019 року, а саме: шпондер, марка невідома, країна виробник невідома, термін придатності невідомий в індивідуальних упаковках, загальною вагою 43 кг (код УКТ ЗЕД 0210121900) - конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Львівської митниці ДФС 736,46 грн. витрат за зберігання товару на складі митниці.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 384,20 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Х.М. Мисько