Ухвала від 14.05.2019 по справі 640/22339/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

14 травня 2019 року м. Київ № 640/22339/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомГромадянки Ісламської Республіки Іран ОСОБА_1

до Головного управління ДМС України в м. Києві

третя особа:Служба Безпеки України

про скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Громадянка Ісламської Республіки Іран ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Головного управління ДМС України в м. Києві, третя особа: Служба Безпеки України про скасування рішення ДМС про відмову у видачі дозволу на імміграцію від 17.09.2018 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.01.2019 року позовну заяву залишено без руху, та надано строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

Через канцелярію суду на виконання вимог вказаної ухвали суду представник позивача надіслав документи на усунення недоліків у справі, зокрема: уточнену позовну заяву, у якій у якості відповідача визначено Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області та заявлено вимогу про скасування рішення ГУ ДМС України в м. Києві та Київській області (правонаступник ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області) про відмову у видачі дозволу на імміграцію від 17.09.2018 року.

Згідно п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до п.4 та п.5 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У п.4 ч.1 ст.5 КАС України зазначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

У прохальній частині позовної заяви викладено вимогу про скасування рішення ГУ ДМС України в м. Києві та Київській області (правонаступник ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області) про відмову у видачі дозволу на імміграцію від 17.09.2018 року. При цьому, рішення за такими реквізитами в матеріалах справи відсутнє.

Однак, в матеріалах справи наявні: копія супровідного листа ГУ ДМС України в м. Києві від 17.09.2018 року №8001.21.2-25413/80.16-18 та копія рішення ГУ ДМС України в м. Києві та Київській області про відмову у видачі дозволу на імміграцію від 30.08.2018 року.

Наведені обставини позбавляють можливості вирішити питання щодо змістовності позовних вимог і наявність доказів на підтвердження таких вимог до відповідача, а також дотримання позивачем вимог КАС України при обранні способу захисту порушеного права з огляду на предметну, територіальну і інстанційну підсудність спору, а також дотримання строку звернення до суду.

З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача сформувати позовні вимоги до відповідача (або декількох відповідачів), вказати які саме рішення суб'єкта владних повноважень - відповідача (відповідачів) у справі порушують охоронювані законом права та інтереси позивача у публічно-правових відносинах.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із продовженням встановленого позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду позовної заяви, оформленої з урахуванням вищезазначених вимог, а також з наданням копій у відповідній кількості для направлення відповідачу (відповідачам).

Відповідно до ч.3 ст.169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

З огляду на зазначене та керуючись ст.160, ст.161, ч.1 ст.169, ст.243, ст.248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити Громадянки Ісламської Республіки Іран ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви.

2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.А. Добрівська