Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
16 травня 2019 р. Справа №200/6162/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Арестова Л.В. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
11 травня 2019 року на адресу суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 з позовними вимогами до Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради про:
- визнання незаконним та скасування рішення Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради про відмову ОСОБА_1 в призначенні виплати при народжені дитини та допомоги по догляду за дитиною;
- визнання протиправною відмову Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 допомоги при народжені дитини та допомоги по догляду за дитиною до 3-ох років, сина ОСОБА_2 ;
- зобов'язання Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради призначити та здійснити виплату ОСОБА_1 допомоги при народжені дитини та допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_2 до досягнення 3 річного віку, за заявою від 02 листопада 2017 року.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви позивачем додано клопотання про звільнення від сплати судового збору, проте, дане клопотання не є обґрунтованим та не підтверджується жодними доказами.
Окрім того, відповідно до матеріалів позовної заяви, а саме до свідоцтва про народження ОСОБА_2 , серії НОМЕР_1 , значиться як батько ОСОБА_3 , тобто в суду є підстави вважати, що позивач є одруженою та має спільний з чоловіком бюджет.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI, розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Відповідно до ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет” від 23.11.2018 № 2629-VIII, розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу становить 1 921,00 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру, який подано фізичною особою в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розмірі 768,40 грн.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання квитанції про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Арестова Л.В.