Справа № 450/5/19 Провадження № 3/450/3/19
16 січня 2019 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мельничук І. І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 187 КУпАП,
згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР №072424 від 31.12.2018 року, 05.12.2018 року о 01 год. 47 хв. в АДРЕСА_1, перевірявся ОСОБА_1 за місцем проживання, брама була зачинена, в хаті світло не горіло, дверей ніхто не відчиняв, на телефонні дзвінки не відповідав, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину заперечив.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозицією ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачено, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Будь-яких даних, що ОСОБА_1 вчиняв порушення адміністративного нагляду, окрім його письмових пояснень про те, що в даний час останні перебував на роботі у ТзОВ «Агробуд», в справі немає.
Окрім того в протоколі про адміністративне правопорушення у позиції «склад адміністративного правопорушення» не зазначено дії ОСОБА_1, які б складали собою об'єктивну сторону адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП та передбачені диспозицією цієї статті.
У зв'язку із цим дії ОСОБА_1 не можуть кваліфікуватися як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, вважаю за необхідне провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення в його діях, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Керуючись ст.ст.ч. 1 ст. 187, п.1 ч.1 ст. 247,251, 283,284 КУпАП, суддя, -
провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяІ. І. Мельничук