Рішення від 14.05.2019 по справі 520/3447/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2019 р. № 520/3447/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Єгупенка В.В.,

за участю секретаря судового засідання - Чайкіної Н.Е.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - Гаєвської І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС у Харківській області (м. Харків, вул. Пушкінська, 46) про скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з вищевказаним адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Харківській області про застосування фінансових санкцій № 0007754001 від 17.10.2018 в розмірі 17000 грн. та № 0007764001 від 17.10.2018 в розмірі 17000 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи адміністративного позову, суд дійшов наступного.

Судовим розглядом встановлено, що уповноваженими особами ГУ ДФС на підставі наказу від 20.09.2018 № 6997 та направлень на перевірку від 21.09.2018 № 1604, 1605 була проведена фактична перевірка магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , господарську діяльність в якому здійснює ФО-П ОСОБА_1 , за період діяльності суб'єкта господарювання з 01.01.2016 по день закінчення перевірки.

За результатами проведення перевірки посадовими особами ГУ ДФС складено акт № 4133/20-40-40-01-10/3242707259 від 04.10.2018. яким встановлено здійснення роздрібної торгівлі алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії, зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв в місці, що не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігань.

На підставі зазначеного акту ГУ ДФС були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій: від 17.10.2018 № 0007754001 на суму 17000,00 грн. - за здійснення роздрібної торгівлі алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії; від 17.10.2018 № 0007764001 на суму 17000,00 гри. - за зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв в місці, шо не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігань.

Не погоджуючись із зазначеними рішеннями відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивачем було отримано ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 172016647613 від 02.10.2017 з терміном дії до 04.10.2018 (а.с.16).

Розпорядженням ГУ ДФС від 11.07.2018 № 339-р було анульовано дію ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями ФО-П ОСОБА_1 , місце торгівлі: АДРЕСА_1 , магазин.

Зазначене розпорядження було направлено відповідачем рекомендованим листом № 7287/ФОП/20-40-40-03-25 від 13.07.2018 з повідомленням про вручення на адресу ОСОБА_1

В адміністративному позові позивач посилається на те, що про вказаний лист з розпорядженням про анулювання дії ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 339-р від 11.07.2018 йому стало відомо лише 23.07.2018 від матері, яка отримала поштову кореспонденцію за адресою: АДРЕСА_1 . Повідомлення не містить інформації про вручення позивачу 19 липня 2018 року вказаного листа, оскільки відсутній підпис в одержані поштового відправлення саме ОСОБА_1

За таких обставин, позивач зазначив, що оскільки він одержав письмове розпорядження лише наприкінці робочого дня 23.07.2018, то вже з 24.07.2018 ним було припинено торгівельна діяльність алкогольними напоями, до моменту отримання наступної ліцензії на право роздрібної торгівлі.

Порядок листування платників податків та контролюючих органів врегульований статтею 42 Податкового кодексу України.

Згідно п.42.2 ст.42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Порядок надання послуг поштового зв'язку, права та обов'язки операторів поштового зв'язку і користувачів послуг поштового зв'язку та регулюють відносини між ними врегульовано Правилами надання послуг поштового зв'язку, затвердженими постановою КМУ від 05.03.2009 № 270

За пунктом 2 вказаних Правил повідомлення про вручення поштового відправлення, поштового переказу - повідомлення, яким оператор поштового зв'язку доводить до відома відправника чи уповноваженої ним особи інформацію про дату вручення реєстрованого поштового відправлення, виплати коштів за поштовим переказом та прізвище одержувача.

Відповідно до п.99 Правил рекомендовані поштові відправлення, у тому числі рекомендовані листи з позначкою "Судова повістка", рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів, адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою або під час видачі у приміщенні об'єкта поштового зв'язку вручаються адресату, а у разі його відсутності - будь-кому з повнолітніх членів сім'ї, який проживає разом з ним.

У разі відсутності адресата або повнолітніх членів його сім'ї до абонентської поштової скриньки адресата вкладається повідомлення про надходження зазначеного реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу, рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, поштового переказу.

Згідно пункту 102 Правил в об'єкті поштового зв'язку вручаються: прості поштові відправлення, які неможливо вкласти до поштової скриньки; рекомендовані поштові відправлення, рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів, не вручені адресатам під час доставки додому.

У разі коли адресат протягом трьох робочих днів після інформування його за телефоном (через Інтернет) або вкладення до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу не з'явився за одержанням такого відправлення, поштового переказу, він інформується повторно шляхом вкладення до абонентської поштової скриньки повідомлення з відміткою "Повторне" або інформується за телефоном шляхом надіслання смс-повідомлення (через Інтернет) (п.110 Правил).

Пунктом 116 Правил передбачено, що у разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об'єктом поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження, відправлення "EMS" - 14 календарних днів, міжнародні поштові перекази - відповідно до укладених угод.

Відповідно до п.117 Правил після закінчення встановленого строку зберігання поштові відправлення, поштові перекази повертаються відправнику.

З наданих до матеріалів справи доказів вбачається, що розпорядження № 339-р від 11.07.2018 було направлено на адресу ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , рекомендованим листом № 7287/ФОП/20-40-40-03-25 від 13.07.2018 з повідомленням про вручення.

Повідомленням про вручення поштового відправлення (№ 6130100300730) підтверджується, що лист № 7287/ФОП/20-40-40-03-25 від 13.07.2018 вручено особисто ОСОБА_1 19 липня 2018.

За правилами ст.15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

Таким чином, ліцензія анульована з дати отримання позивачем письмового розпорядження про анулювання ліцензії, тобто з 19 липня 2018 року.

За таких обставин, оскаржувані рішення відповідача про застосування фінансових санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідно ліцензії є обґрунтованими, такими, що відповідають положенням норм чинного законодавства.

Згідно ч.ч.1,2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на те, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено правомірність прийнятих ним рішень, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 5-10, 72, 73, 74, 77, 139, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС у Харківській області (м. Харків, вул. Пушкінська, 46) про скасування рішень - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 15.05.2019.

Суддя В.В. Єгупенко