15 травня 2019 р.
м. Херсон
Справа № 540/463/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пекного А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень,
встановив:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулась до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради (далі-відповідач), в якому, відповідно до заяви про зміну позовних вимог, просить:
- визнати протиправним Рішення про призначення субсидії Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради від 11 липня 2018, яким позивачу, як уповноваженому власнику, не призначено житлову субсидію з 1 травня 2018 року;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради повторно розглянути питання про призначення позивачу, як уповноваженому власнику, житлової субсидії з 1 травня 2018 року відповідно до "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 року (зі змінами від 27.04.2018 року)";
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо розгляду питання про призначення позивачу, як уповноваженому власнику житлової субсидії на опалювальний період 2018/2019 років відповідно до "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 року (зі змінами від 27.04.2018 року);
- зобов'язати відповідача розглянути питання про призначення позивачу, як уповноваженому власнику житлової субсидії на опалювальний період 2018 /2019 років відповідно до "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 року (зі змінами від 27.04.2018 року).
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що рішення про призначення субсидії від 11 липня 2018, яким позивачу, як уповноваженому власнику, не призначено житлову субсидію з 1 травня 2018 року є протиправним з огляду на те, що підставою для відмови слугувало "несплата ЄСВ протягом трьох місяців". Однак, зазначений факт, на думку позивача, не відповідає дійсності, оскільки до позовної заяви додані докази сплати ЄСВ. На підставі викладеного позивач просить скасувати рішення відповідача від 11.07.2018р. та зобов'язати відповідача вчинити дії, зазначені у позовних вимогах.
Ухвалою суду від 15.03.2019р. провадження у справі відкрито, розгляд справи призначено у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін (у письмовому провадженні). Цією ж ухвалою зобов'язано відповідача надати додаткові докази та запропоновано надати відзив на позовну заяву.
27 березня 2019р. відповідачем надано до суду відзив на позовну заяву та витребувані судом докази.
04 квітня 2019р. позивачем подано до суду заяву про зміну позовних вимог, яку прийнято судом ухвалою від 05.04.2019р. Також ухвалою суду від 05.04.2019р. відповідачу запропоновано протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали подати до суду відзив на позовну заяву зі зміненими позовними вимогами.
Ухвалою суду від 16.04.2019р. зобов'язано сторін надати додаткові докази. Вказана ухвала суду виконана, витребувані докази надані до суду.
Відповідно до відзиву на позовну заяву, відповідач посилається на факт не надання Пенсійним фондом відомостей про сплату ЄСВ протягом трьох місяців. Також відповідач, як на підставу не призначення субсидії, у відзиві на позовну заяву посилається на факт відсутності середньомісячного сукупного доходу у розмірі не меншому ніж мінімальна заробітна плата за необхідний період, з 01.07.2017р. по 31.12.2017р. З огляду на зазначене, відповідач вважає оскаржене рішення правомірним, а позов необґрунтованим та просить відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, проаналізувавши норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено, що позивач є уповноваженим власником домогосподарства АДРЕСА_1 . Вказане домогосподарство складалось з двох осіб: позивач та іі мати ОСОБА_2 , при цьому остання була пенсіонером за віком та інвалід І групи, що потребує сторонньої допомоги, а позивач - особа, що доглядає за інвалідом І групи.
Зазначені факти підтверджуються матеріалами справи та не оспорюються сторонами.
З матеріалів справи убачається, що доходом позивача з 11.02.2016р. була щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку, а доходами особи, яка входила до складу домогосподарства ( ОСОБА_2 ) була пенсія за віком.
Позивач звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради із заявою від 25.08.2016р. про призначення житлової субсидії.
Відповідно до рішення Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради від 09.11.2016р. позивачу, як уповноваженому власнику домогосподарства, призначено житлову субсидію на житлово-комунальні послуги з серпня 2016р. по квітень 2017р. включно (розраховано субсидію на 2 місяці з серпня 2016р. по вересень 2016р.).
Згідно з рішенням відповідача від 09.11.2016р. позивачу призначено житлову субсидію на житлово-комунальні послуги з серпня 2016р. по квітень 2017р. включно (розраховано субсидію на 1 місяць з вересня 2016р. по вересень 2016р.)
Згідно з рішенням Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради від 10.11.2016р. позивачу призначено житлову субсидію на житлово-комунальні послуги з серпня 2016р. по квітень 2017р. включно (розраховано субсидію на 7 місяців, з жовтня 2016р. по квітень 2017р.). Відповідне повідомлення від 10.11.2016р.
Рішенням Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради від 27.06.2017р. позивачу призначено житлову субсидію на житлово-комунальні послуги з травня 2017р. по квітень 2018р. включно (розраховано субсидію на 5 місяців, з травня 2017р. по вересень 2017р).
З повідомлення від 21.10.2017р. убачається, що позивачу призначена житлова субсидія на житлово-комунальні послуги з травня 2017р. по квітень 2018р. включно (розраховано субсидію на 1 місяць, з жовтня 2017р. по жовтень 2017р.).
Відповідно до повідомлення від 02.11.2017р. відповідачем призначена субсидія позивачу на житлово-комунальні послуги з жовтня 2017р. по квітень 2018р. включно (розраховано субсидію на 5 місяців, з листопада 2017р. по березень 2018р).
Згідно з повідомленням від 02.11.2017 позивачу призначена субсидія на житлово-комунальні послуги з травня 2017р. по квітень 2018р. включно (розраховано субсидію на 5 місяців, з листопада 2017р. по грудень 2017р.).
З повідомлення від 01.02.2018р. убачається, що субсидія на житлово-комунальні послуги призначена позивачу з травня 2017р. по квітень 2018р. включно (розраховано субсидію на 3 місяці, з січня 2018р. по січень 2018р.).
Відповідно до повідомлення від 15.03.2018р. відповідачем призначена субсидія позивачу на житлово-комунальні послуги з травня 2017р. по квітень 2018р. включно (розраховано субсидію на 2 місяці, з лютого 2018р. по березень 2018р).
Відповідно до повідомлення від 21.04.2018р. відповідачем призначена субсидія позивачу на житлово-комунальні послуги з травня 2017р. по квітень 2018р. включно (розраховано субсидію на 1 місяць, з квітня 2018р. по квітень 2018р).
11 лютого 2019р. позивачем подано до Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради заяву, якою для призначення субсидії позивачем повідомлено про зміни у складі сім'ї. До вказаної заяви додана копія свідоцтва про смерть ОСОБА_2 . Також 11.02.2019р. позивачем подано до відповідача декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії та заяву про призначення житлової субсидії у грошовій формі.
11 липня 2018р. Управлінням праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради прийнято рішення, яким позивачу не призначено субсидію на житлово-комунальні послуги з 01 травня 2018р. Підставою прийняття такого рішення слугувала несплата ЄСВ протягом трьох місяців.
Вказане рішення відповідач вважає протиправним з огляду на відсутність факту несплати ЄСВ, вважає, що підстави для прийняття такого рішення відсутні, отже рішення від 11.07.2018р. підлягає скасуванню.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд враховує наступні обставини та приписи законодавства.
У відповідності до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 КАС України відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в новій редакції (далі-Положення).
З 01.05.2018р. до вищезазначеного Положення про порядок призначення житлових субсидій постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022" було внесено зміни.
Відповідно до пункту 2 Положення №848 (у новій редакції) право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) (п.3 Положення №848).
Пунктом 4 Положення №848 (у новій редакції) визначено, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.8 Положення №848 (у новій редакції) житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку).
Відповідно до пп. 3 п.6 Положення №848, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим - четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:
навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю.
Зі змісту оскаржуваного рішення Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради від 11.07.2018р., в призначенні житлової субсидії з травня 2018 року ОСОБА_1 було відмовлено у зв'язку з несплатою єдиного соціального внеску протягом трьох місяців.
При цьому, у відзиві на позовну заяву відповідач посилається на факт не надання Пенсійним фондом України відомостей про сплату ЄСВ.
На підтвердження факту несплати позивачем (або іншими членами домогосподарства) ЄСВ відповідачем надано до суду витяг з файлу від 04.06.2018р. - відомість по обміну з ПФУ з помилками, відповідно до якого у запитуваному періоді дані відсутні.
В той же час слід звернути увагу на довідку про доходи членів сім'ї, яка надана відповідачем разом з оскаржуваним рішенням, зі змісту якого убачаються доходи позивача, в тому числі державна допомога по догляду за особою з інвалідністю та дохід члена сім'ї позивача (мати позивача) у вигляді пенсії.
Судом встановлено, що позивач отримувала допомогу по догляду за особою з інвалідністю І групи.
Даний факт підтверджується матеріалами справи та не спростовується відповідачем.
З листа УПСЗН від 25.07.2018р. №5900 убачається, що з щомісячних компенсаційних виплат по догляду за інвалідом І групи, які нараховувались позивачу, державними органами вираховувалась сума ЄСВ. Вказаним листом повідомлено позивача про те, що УПСЗН щомісяця надаються до ПФУ звіти про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб (у випадку позивача, тобто особи, яка доглядає за інвалідом І групи, відомості передано до УПФУ з 11.02.2016р. по червень 2018р. включно).
З наведеного судом встановлено, що зазначена в оскарженому рішенні підстава для не призначення позивачу субсидії на житлово-комунальні послуги з 01 травня 2018р. (несплата ЄСВ протягом трьох місяців) фактично була відсутня.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що вадміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
З огляду на викладену норму суд не приймає доводи відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву щодо відсутності середньомісячного сукупного доходу у розмірі не меншому ніж мінімальна заробітна плата за необхідний період, з 01.07.2017р. по 31.12.2017р., як на підставу не призначення субсидії з 01.05.2018р., оскільки зазначена підстава не була покладена в основу оскарженого рішення.
Отже, оскільки позивач отримувала державну допомогу по догляду за особою з інвалідністю І групи, суд приходить до висновку, що станом на 01.05.2018р. вона мала право на отримання субсидії.
Щодо не призначення позивачу субсидії на опалювальний період 2018-2019р., відповідачем зазначено, що оскільки з 01.05.2018р. субсидію позивачу не призначено, то і на опалювальний період 2018-2019р., субсидія в автоматичному режимі не розраховувалась.
З приводу викладеного суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до п.16 Положення після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні (крім орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб).
Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 14 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктом 14 цього Положення.
Якщо житлову субсидію у попередньому сезоні призначено за рішенням комісії, призначення житлової субсидії на наступний сезон здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення без повторного прийняття рішення комісією у разі, коли не змінилися обставини, на підставі яких прийнято попереднє рішення комісії (крім орендарів, внутрішньо переміщених осіб, громадян, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб).
При цьому відповідно до п.14 Положення для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про:
склад зареєстрованих у житлових приміщеннях (будинках) осіб - органами місцевого самоврядування або уповноваженими ними органами;
забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами - управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг.
У таких відомостях зазначається:
розмір платежів за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування;
розмір внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування;
сума простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком;
інформація про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування - Пенсійним фондом України у порядку, встановленому Фондом та Мінсоцполітики;
інформація про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, а також групу платників єдиного податку, до якої належить фізична особа - підприємець, що обрав спрощену систему оподаткування, - ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном;
інформація про перетин державного кордону особами - Держприкордонслужбою;
інформація про наявність в осіб транспортних засобів - уповноваженими органами МВС;
реквізити документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство або право іноземця або особи без громадянства на законних підставах перебувати на території України, - ДМС.
Відомості, зазначені в цьому пункті, можуть надаватися структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у вигляді довідок, даних на електронних носіях інформації тощо.
Відомості, зазначені в абзацах другому - сьомому цього пункту, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть отримувати також від організацій, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за договорами з управителями або об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, інформаційно-обчислювальних центрів, розрахункових центрів, центрів нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центрів муніципальних систем управління тощо.
З наведеного убачається, що у позивача відсутній обов'язок звертатися до УПСЗН із заявою про призначення житлової субсидії після закінчення строку отримання такої субсидії.
Відповідно до п.16 Положення громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема, зміни у складі сім'ї члена домогосподарства.
Судом встановлено, що 13.01.2019р. у складі сім'ї позивача сталися зміни (померла мати позивача, яка входила до складу домогосподарства уповноваженим власником якого є позивач). 11 лютого 2019р. позивачем подано до Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради заяву, якою для призначення субсидії позивачем повідомлено про зміни у складі сім'ї. До вказаної заяви додана копія свідоцтва про смерть ОСОБА_2 . Також 11.02.2019р. позивачем подано до відповідача декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії та заяву про призначення житлової субсидії у грошовій формі.
Таким чином, позивачем дотримані вимоги встановлені чинним законодавством щодо обов'язку проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії протягом 30 календарних днів.
Аналіз вищенаведених норм та доказів, наданих сторонами дає підстави дійти висновку про неправомірність прийнятого відповідачем рішення щодо не призначення позивачу субсидії та допущення суб'єктом владних повноважень протиправної бездіяльності щодо розгляду питання призначення позивачу житлової субсидії на опалювальний період 2018/2019 р.
Наслідком визнання протиправної бездіяльності є зобов'язання відповідача розглянути питання призначення позивачу житлової субсидії на опалювальний період 2018/2019 р.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради про призначення субсидії Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради від 11 липня 2018, яким ОСОБА_1 , як уповноваженому власнику домогосподарства АДРЕСА_1 , не призначено житлову субсидію з 1 травня 2018 року.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради (73000, м.Херсон, вул. Маяковського, 8, код ЄДРПОУ 37541984) повторно розглянути питання про призначення ОСОБА_1 , як уповноваженому власнику домогосподарства АДРЕСА_1 , житлової субсидії з 1 травня 2018 року, з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні.
Визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради щодо не розгляду питання про призначення ОСОБА_1 , як уповноваженому власнику домогосподарства АДРЕСА_1 , житлової субсидії на опалювальний період 2018/2019 років.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради (73000, м.Херсон, вул. Маяковського, 8, код ЄДРПОУ 37541984) розглянути питання про призначення ОСОБА_1 , як уповноваженому власнику домогосподарства АДРЕСА_1 , як уповноваженому власнику житлової субсидії на опалювальний період 2018/2019 р., з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради (73000, м.Херсон, вул. Маяковського, 8, код ЄДРПОУ 37541984) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2305 (дві тисячі триста п'ять) грн. 05 (п'ять) копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Пекний А.С.
кат. 108060200