про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
15 травня 2019 року
Сєвєродонецьк
Справа № 360/1829/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О, перевіривши матеріали адміністративного позову Державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» (місце знаходження: 93500, Луганська область, Новоайдарський район, селище міського типу Новоайдар, вулиця Коваленка, будинок 4) до Головного управління Держпраці у Луганській області (місце знаходження: 93100, Луганська область, місто Лисичанськ, вулиця Малиновського, будинок 1-А) про встановлення відсутності компетенції (повноважень) та скасування постанови про накладення штрафу,
До Луганського окружного адміністративного суду 25 квітня 2019 року надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» до Головного управління Держпраці у Луганській області, з такими вимогами:
1) визнати наказ від 02.04.2019 № 330 про направлення на проведення інспекційного відвідування позивача інспекторів Держпраці у Луганській області та направлення на проведення інспекційного відвідування від 02.04.2019 № 01-17/380 такими, що винесені з порушенням законодавства;
2) скасувати акт інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи, яка використовує найману працю, від 05 квітня 2019 року № ЛГ 369/924/НП/ПД/АВ;
3) скасувати припис про усунення виявлених порушень від 17 квітня 2019 року № ЛГ 369/924/НП/ПД/АВ/П, зобов'язавши відповідача не розглядати питання щодо накладення штрафу.
Ухвалою суду від 02 травня 2019 року адміністративний позов Державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви протягом семи календарних днів з дня отримання ухвали суду.
Позивачем 13 травня 2019 року до суду надано уточнений адміністративний позов приведений у відповідність з вимогами статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з такими позовними вимогами:
1) встановити відсутність компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень - Головного управління Держпраці у Луганській області, щодо проведення інспекційного відвідування ДП Новоайдарське ЛМГ, інспекторів Держпраці у Луганській області, яке проводилось в період з 02.04.2019 по 05.04.2019 на підставі наказу від 02.04.2019 № 330, та направлення на проведення перевірки;
2) визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт суб'єкта владних повноважень, а саме: постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 25 квітня 2019 року № ЛГ 369/924/НП/ПД/АВ/ТД-ФС, яким вирішено накласти на ДП «Лісомисливське господарство» штраф у розмірі 2879370,00 грн.
Підставами подання даної позовної заяви є не згода позивача з наказом відповідача та винесення постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 25 квітня 2019 року № ЛГ 369/924/НП/ПД/АВ/ТД-ФС у розмірі 2879370,00 грн.
Вивченням уточненого адміністративного позову встановлено, що позивачем у повній мірі усунуто недоліки позовної заяви.
Після усунення недоліків позовна заява Державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Пунктом 4 частини четвертої статті 12 КАС України виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Предметом оскарження у даній справі є постанова про накладення штрафу від 25 квітня 2019 року № ЛГ 369/924/НП/ПД/АВ/ТД-ФС у розмірі 2879370,00 грн
Отже, дана справа є справою у спорі, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Оглядом уточненої позовної заяви встановлено, що позивачем заявлене клопотання про витребування доказів.
Відповідно до частини першої статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).
Відповідно до частини другої статті 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (частина четверта статті 79 КАС України).
Згідно з частиною першою статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до частин першої, другої, четвертої, п'ятої статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
З огляду на покладений на відповідача обов'язок доказування правомірності свого рішення, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про витребування доказів.
Керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 12, 77, 80, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Прийняти адміністративну справу до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 11 червня 2019 року о 10 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати Головному управлінню Держпраці у Луганській області надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:
- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов'язати Головне управління Держпраці у Луганській області надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:
- Положення про Головне управління Держпраці у Луганській області;
- всі документи, які були прийняті до уваги при винесенні постанови про накладення штрафу від 25 квітня 2019 року № ЛГ 369/924/НП/ПД/АВ/ТД-ФС;
- наказ від 02.04.2019 № 330;
- направлення на проведення перевірки
Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
ОСОБА_1