Рішення від 15.05.2019 по справі 300/600/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" травня 2019 р. справа № 300/600/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лучко О.О., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Галицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування висновків та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

19.03.2019 ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася до суду з позовом до Галицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області (далі - Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування висновків про внесення змін до актового запису від 20.07.2018 та 27.02.2019 та зобов'язати внести зміни в актовий запис про народження №64 від 20.05.1965, складений виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області на ОСОБА_1 , виправивши національність з "українка" на "полька", та внести зміни в актовий запис про шлюб №25 від 13.11.1963, складений виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області на ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , де виправити національність нареченої ОСОБА_3 з "українка" на "полька".

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є донькою ОСОБА_3 та ОСОБА_2 . Мати позивачки - ОСОБА_3 померла. У липні ІНФОРМАЦІЯ_2 , на правах спадкоємиці померлої, позивачка звернулась до Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області з приводу вирішення питання про приналежність її матері до польської національності та просила змінити в актовому записі про народження №64 від 20.05.1965, складеного виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області на ОСОБА_1 , а саме відомості про матір, де виправити національність ОСОБА_3 з «українка» на «полька»; в актовому записі про шлюб №54 від 13липня 1985 року, складеного виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області на ОСОБА_7 та ОСОБА_1 , виправити національність нареченої з «українка» на «полька»; в актовому записі про розірвання шлюбу №35 від 12 березня 1993 року, складеного Галицьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Івано-Франківській області на ОСОБА_7 та ОСОБА_1 , виправити національність дружини з «українка» на «полька». Однак, згідно висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області від 20.07.2018 позивачці було відмовлено у зміні вищевказаних відомостей. У лютому 2019 року на правах спадкоємиці померлої ОСОБА_1 знову звернулась до відповідача з приводу вирішення питання про приналежність матері до польської національності та просила змінити відомості в актовому записі про шлюб №25, складеного 13.11.1963 виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області, а саме у відомостях про дружину виправити національність ОСОБА_3 з «українка» на «полька». Однак, ОСОБА_1 було відмовлено у зміні вищевказаних відомостей. Позивач зазначила, що вона та вся її родина, зокрема мати, завжди вважали себе поляками, виховувались у польських традиціях, родина святкувала польські свята. Записи в погосподарській книзі селищної ради депутатів трудящих смт.Бурштин Галицького району Івано-Франківської області з приводу зазначення національності матері позивача та її рідних сестер як «українки», а потім рідного брата матері позивача ОСОБА_10 як «українця» пояснюється тим, то дід позивача ОСОБА_11 хотів вберегти своїх дітей від переслідувань радянської влади і намагався в подальшому приховати їхню приналежність до польської національності. З того, що батько матері і її рідний брат ОСОБА_10 були поляками та сповідували римо-католицьку віру, слідує, що мати позивачки також має польське походження. Крім того, рішенням Консула Республіки Польща у Львові від 12.09.2018 позивачу було видано карту поляка, що підтверджує її приналежність до польського народу. Вважає протиправними висновки про внесення змін до актового запису цивільного стану Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області від 20.07.2018 та від 27.02.2019, якими позивачу відмовлено у задоволенні її заяв. З приводу зазначеного позивач звернулася з позовом до суду за захистом свого порушеного права.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідач не скористався правом подання відзиву на позовну заяву. Відповідно до частини 4 статті 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Згідно із частиною 6 статті 162, частиною 2 статті 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження, дослідивши та оцінивши подані докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є донькою ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серія НОМЕР_1 від 23.08.2018 (а.с.15).

22.05.2014 мати позивачки - ОСОБА_3 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 № НОМЕР_3 від 24.05.2014 (а.с.16).

Згідно з витягом із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження №00022148325 від 19.02.2019, у актовому записі за №64 від 20.05.1965 про народження ОСОБА_1 , національність її матері вказана - «українка» (а.с.20).

Як вбачається з витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя № 00020484788 від 04.07.2018, у актовому записі про шлюб №25, складеному 13.11.1963 виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області, у відомостях про дружину - ОСОБА_3 , вказано національність «українка» (а.с.21).

У липні 2018 року позивачка звернулась до Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області з приводу внесення змін до актового запису про народження №64 від 20.05.1965, складеного виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області на ОСОБА_1 , а саме: у відомостях про матір виправити національність ОСОБА_3 з «українка» на «полька»; в актовому записі про шлюб №54 від 13липня 1985 року, складеного виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області на ОСОБА_7 та ОСОБА_1 , виправити національність нареченої з «українка» на «полька»; в актовому записі про розірвання шлюбу №35 від 12 березня 1993 року, складеного Галицьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Івано-Франківській області на ОСОБА_7 та ОСОБА_1 , виправити національність дружини з «українка» на «полька».

Згідно висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області від 20.07.2018 позивачці відмовлено у зміні вищевказаних відомостей, оскільки інститут національності в Україні відсутній, а держава Україна, діючи відповідно до стандартів Європи, не передбачає фіксації відомостей про національність в будь-якому документі, в тому числі, який ідентифікує особу, тим самим не втручаючись в особисте життя громадян (а.с. 17-18).

У лютому 2019 року ОСОБА_1 знову звернулась до Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області з приводу внесення змін до актового запису про шлюб №25, складеного 13.11.1963 виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області, а саме: у відомостях про дружину виправити національність ОСОБА_3 з «українка» на «полька». Згідно висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області від 27.02.2019 ОСОБА_1 було відмовлено у зміні вищевказаних відомостей, з огляду на ті ж причини, що зазначені у висновку від 20.07.2018 (а.с.19).

З приводу доказів, які підтверджують належність матері позивачки до польської національності, ОСОБА_1 зазначила наступне:

згідно посвідки про народження НОМЕР_4 від 21.11.1945 мати позивача - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є донькою ОСОБА_11 та ОСОБА_16 . ЇЇ національність не вказано (а.с.22);

згідно свідоцтва про народження НОМЕР_5 від 24.06.1953 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є сином ОСОБА_11 та, відповідно, є рідним братом матері позивача. Національність батька ОСОБА_11 зазначена як «поляк» (а.с.23);

з архівної довідки №М-62(Ц)/06-06, виданої Державним архівом Івано-Франківської області від 21.06.2018 вбачається, що ОСОБА_11 (дід позивача) народився ІНФОРМАЦІЯ_5 у м.Бурштин Рогатинського повіту, хрещений у костелі м.Бурштин, римо-католицького віросповідання, що підтверджується витягом із метричної книги костелу реєстрації народжень (а.с.24-26);

ОСОБА_10 - ОСОБА_19 (рідний брат матері позивача) народився ІНФОРМАЦІЯ_4 у м.Бурштин Рогатинського повіту, хрещений у костелі м.Бурштин, римо-католицького віросповідання, що підтверджується витягом із метричної книги реєстрації народжень 1901- 1937 м.Бурштин (а.с.27-29);

з архівної довідки №М-63 (Ц)/06/06, виданої Державним архівом Івано-Франківської області від 20.06.2018 вбачається, що ОСОБА_11 та ОСОБА_20 16.02.1924 зареєстрували шлюб у церкві м.Буршитн Рогатинського повіту. У Метричній книзі реєстрації шлюбів 25.08.1913-10.12.1942 м.Бурштин також вказано, що наречений Дубельтман Йосиф римо-католицького віросповідання (а.с.30-32);

у погосподарській книзі селищної ради депутатів трудящих смт.Бурштин Галицького району Івано-Франківської області національність ОСОБА_11 Михайловича вказана «поляк», ОСОБА_10 - «поляк», а дочки ОСОБА_3 (матір позивача), ОСОБА_23 та ОСОБА_24 записані як українки (а.с.33);

згідно будинкової книги для прописки громадян, що проживають в буд АДРЕСА_1 від 18.12.1950, національність ОСОБА_11 - «поляк», проте національність рідного брата матері позивача ОСОБА_10 - «українець» (а.с. 34-40);

рішенням Консула Республіки Польща у Львові від 12.09.2018 позивачці було видано карту поляка, що підтверджує її приналежність до польського народу(а.с.41-44).

Вважаючи протиправними висновки про внесення змін до актового запису цивільного стану Галицького районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Івано-Франківській області від 20.07.2018 та від 27.02.2019, якими позивачці відмовлено у задоволенні її заяв, вона звернулася з вказаним позовом до суду.

При вирішенні вказаного спору суд виходив з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", згідно зі статтею 2 якого актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до частини 1 статті 6 вищевказаного Закону відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Частиною першою статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов'язковою. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства органами державної реєстрації актів цивільного стану.

За змістом статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

При цьому, статтею 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

В свою чергу, частиною першою статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Згідно із статтею 11 Закону "Про національні меншини в Україні" громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати національність.

Примушення громадян у будь-якій формі до відмови від своєї національності не допускається.

Відповідно до частини другої статті 300 Цивільного кодексу України фізична особа має право на збереження своєї національної, культурної, релігійної, мовної самобутності, а також право на вільний вибір форм та способів прояву своєї індивідуальності, якщо вони не заборонені законом та не суперечать моральним засадам суспільства.

Приписами частини п'ятої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" обумовлено, що правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Так, наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 затверджено Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання (далі - Правила), в пункті 1.1 яких визначено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до пункту 2.5 Правил заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається: особою, щодо якої складено актовий запис; одним із батьків неповнолітнього (малолітнього); піклувальником неповнолітнього та опікуном малолітнього; опікуном недієздатної особи; спадкоємцем померлого; представником органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Згідно з пунктом 2.6 Правил разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Пунктом 2.7 вказаних Правил передбачено, що на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Згідно з пунктом 2.11 Правил факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів.

При цьому, частиною другою статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" передбачено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено актовий запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємців померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Наведені норми права з цього приводу кореспондуються з пунктом 2.5 Правил.

За приписами пункту 2.12 Правил на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Підпунктом 2.13.12 пункту 2.13 Правил, яким визначаються підстави для внесення змін в актові записи цивільного стану, зокрема передбачено, що внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.

Відповідно до пункту 2.15 Правил передбачено випадки, коли складається висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема, відповідно до пункту 2.15.9 цього пункту висновок складається, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, згідно витягу із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження №00022148325 від 19.02.2019, у актовому записі за №64 від 20.05.1965 про народження ОСОБА_1 , національність її матері - ОСОБА_3 вказано як «українка» (а.с.20).

З витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя №00020484788 від 04.07.2018 вбачається, що у актовому записі про шлюб №25 складеному 13.11.1963 виконкомом Бурштинської міської ради Івано-Франківської області, у відомостях про дружину - ОСОБА_3 , вказано національність «українка» (а.с.21).

Як встановлено судом, згідно посвідки про народження НОМЕР_4 від 21.11.1945 мати позивача - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є донькою ОСОБА_11 та ОСОБА_16 . ЇЇ національність не вказано (а.с.22). У погосподарській книзі селищної ради депутатів трудящих смт.Бурштин Галицького району Івано-Франківської області національність ОСОБА_3 вказано, як «українка» (а.с.33).

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про те, що у актовому записі про народження у відомостях про національність матері позивача та при реєстрації шлюбу у графі національність нареченої, відповідачем помилок допущено не було.

Позивачем не надано жодного документа, який би свідчив про помилки у зазначенні національності її матері, що допущені у актовому записі про народження позивача та шлюбу її матері.

Поряд з тим, на переконання суду, предметом публічно-правового спору щодо відмови органу державної реєстрації актів цивільного стану, внести зміни до актового запису цивільного стану за заявою особи в адміністративній справі є власне рішення, дії чи бездіяльність відповідного органу, а не наявність в особи особистого немайнового права. При розгляді справ, пов'язаних з відмовою органу державної реєстрації актів цивільного стану неприпустимим є вихід адміністративного суду за межі публічно-правових аспектів справи і встановлення юридичних фактів, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану. Адміністративний суд не уповноважений встановлювати достовірність обставин, засвідчених поданими документами, чи іншим способом встановлювати юридичні факти; такі справи належать до цивільної юрисдикції і вирішуються, зокрема, у порядку окремого провадження.

Таким чином у даній справі, при вирішенні спору щодо оскаржуваних висновків про відмову у внесенні змін до актів цивільного стану, предметом розгляду є не визначення приналежності особи до певної національності, а законність висновку та його відповідність проаналізованим відповідачем документам.

Крім того, суд звертає увагу, що в актових записах ОСОБА_3 про видачу первинних документів не містяться відомості про належність матері позивача до польської національності, що свідчить про те, що мати позивача за життя не виявляла бажання свого визначення про належність до польської національності.

З цього приводу слід зазначити, що особливим є випадок звернення спадкоємця померлого щодо внесення змін в актовий запис цивільного стану померлого. Внесення змін до актових записів цивільного стану, які відображають певні особисті немайнові права особи, після смерті особи не можуть здійснюватися на захист прав померлої особи. Спадкоємець померлої особи, звертаючись щодо внесення таких змін стосовно померлого, має на меті захист свої власних прав, свобод та інтересів. При розгляді справ про внесення змін до актових записів щодо персональних даних батьків позивача необхідно брати до уваги і власне ставлення цих інших осіб до таких змін. Особливо обережно слід ставитися у таких випадках до зміни персональних даних померлих осіб, власна воля яких щодо цих питань не може бути встановлена.

Наведена правова позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 28.11.2018 у справі №822/1064/17 (провадження №К/9901/23292/18).

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі та застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду.

За таких обставин суд, вважає, що відмови відповідача у внесенні змін в актові записи цивільного стану є правомірними, здійсненими відповідачем у межах та в спосіб, встановлений діючим законодавством, а відтак позовна вимога про скасування висновків про внесення змін до актових записів цивільного стану від 20.07.2018 та 27.02.2019 є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню. Відтак, відсутні підстави для задоволення позову в частині позовних вимог зобов»язального характеру.

Відповідно до статті 139 КАС України відсутні підстави для стягнення судових витрат з відповідача.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями, 2, 72, 76, 139, 241-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_6 , АДРЕСА_2 );

Галицький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20556917, вул.Майдан Різдва, буд.34, м.Галич, Галицький район, Івано-Франківська область, 77100).

Суддя Лучко О.О.