Справа № 686/11826/19
7 травня 2019 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Чевилюк З.А., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інспектора 1 батальйону 2 роти лейтенанта поліції УПП в Хмельницькій області ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
встановила:
03.05.2019 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом та просив суд скасувати постанову про притягнення його (ОСОБА_2) до адміністративної відповідальності серії ЕАВ №1089451 від 22.04.2019 року та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
За частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно положення ч. 2 ст. 286 КАС України позовна заява щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по спарві про амдіністративні парвопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в атоматичному режимі - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Позивач просить суд скасувати постанову Інспектора 1 батальйону 2 роти лейтенанта поліції УПП в Хмельницькій області ОСОБА_2 про притягнення його (ОСОБА_2) до адміністративної відповідальності від 22.04.2019 року, із змісту якої видно, що копію вказаної постанови останнім отримано в день її винесення, тобто 22.04.2019 року.
Вказаний позов позивачем подано до суду 03.05.2019 року і беручи до уваги положення ч.2 ст. 286 КАС, позов подано з пропуском десятиденного строку, визначеного для такої категорії спорів. Між тим, про причини несвоєчасного звернення до суду позивач не зазначив, не обґрунтував їх поважності і заяви про поновлення вказаного строку не долучив.
Згідно з частиною першою статті 123 КАС у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Окрім цього позовна заява не підписана позивачем.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що позовну заяву ОСОБА_2 треба залишити без руху та надати строк для усунення виявлених недоліків позову.
Водночас суд роз'яснює, що за правилами частини другої статті 123 КАС якщо заяву (щодо поновлення строку звернення до суду) не буде подано в зазначений строк або вказані у ній підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд поверне позовну заяву.
Керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 243, 248, 266 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
постановила:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора 1 батальйону 2 роти лейтенанта поліції УПП в Хмельницькій області ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити, що інакше адміністративний позов буде повернутий.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя