Постанова від 02.05.2019 по справі 607/1755/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.05.2019

Справа №607/1755/19

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В. розглянувши матеріали, які надійшли із Управління патрульної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, 07.02.1970 р. н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, працюючого головним інженером відділу технагляду Тернопільської міської ради,

за ч.4 ст.140 Кодексу України про адміністративні правопорушення, F

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серія БД F066909 від 16 січня 2019 року, ОСОБА_1 02 січня 2019 року о 02 год. 18 хв., в м. Тернополі вул.15 квітня, 2А, будучи посадовою особою, порушив правила, норми та стандарти, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху та не вжив заходів щодо здійснення контролю за належним утриманням шляхово-мостового господарства, а також не прийняв своєчасних заходів щодо відновлення безпечних умов для руху, що призвело до створення аварійної обстановки та пошкодження транспортного засобу марки «Volkswagen Passat» номерний знак НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_2 який здійснив наїзд на перешкоду (вибоїну) на дорожньому покриття, що стало причиною ДТП. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, п.3 ст.12 Закону України «Про дорожній рух», п.п. 3.1.1, 3.1.2 ДСТУ-3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди, вимоги до експлуатаційного стану» та притягується до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Також, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серія БД F066908 від 16 січня 2019 року, ОСОБА_1 02 січня 2019 року о 21 год. 30 хв., в м. Тернополі вул.Коновальця, 18, будучи посадовою особою, порушив правила, норми та стандарти, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху та не вжив заходів щодо здійснення контролю за належним утриманням шляхово-мостового господарства, а також не прийняв своєчасних заходів щодо відновлення безпечних умов для руху, що призвело до створення аварійної обстановки та пошкодження транспортного засобу марки «BMW530D» номерний знак НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_3 який здійснив наїзд на перешкоду (вибоїну) на дорожньому покриття, що стало причиною ДТП. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, п.3 ст.12 Закону України «Про дорожній рух», п.п. 3.1.1, 3.1.2 ДСТУ-3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди, вимоги до експлуатаційного стану» та притягується до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Крім цього, як вбачається із про адміністративне правопорушення серія БД F239845 від 17 січня 2019 року, ОСОБА_1 26 грудня 2018 року о 21 год. 55 хв., в м. Тернополі вул.Будного, 34, будучи посадовою особою, порушив правила, норми та стандарти, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху та не вжив заходів щодо здійснення контролю за належним утриманням шляхово-мостового господарства, а також не прийняв своєчасних заходів щодо відновлення безпечних умов для руху, що призвело до створення аварійної обстановки та пошкодження транспортного засобу марки «Audi A6» номерний знак НОМЕР_3, під керуванням водія ОСОБА_4. який здійснив наїзд на перешкоду (вибоїну) на дорожньому покриття, що стало причиною ДТП. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, п.3 ст.12 Закону України «Про дорожній рух», п.п. 3.1.1, 3.1.2 ДСТУ-3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди, вимоги до експлуатаційного стану» та притягується до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Також, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серія БД F206911 від 17 січня 2019 року, ОСОБА_1 29 грудня 2018 року о 10 год. 30 хв., в м. Тернополі вул.15 квітня, 1, будучи посадовою особою, порушив правила, норми та стандарти, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху та не вжив заходів щодо здійснення контролю за належним утриманням шляхово-мостового господарства, а також не прийняв своєчасних заходів щодо відновлення безпечних умов для руху, що призвело до створення аварійної обстановки та пошкодження транспортного засобу марки «Citroen Berlingo» номерний знак НОМЕР_4, під керуванням водія ОСОБА_5 який здійснив наїзд на перешкоду (вибоїну) на дорожньому покриття, що стало причиною ДТП. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, п.3 ст.12 Закону України «Про дорожній рух», п.п. 3.1.1, 3.1.2 ДСТУ-3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди, вимоги до експлуатаційного стану» та притягується до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП.

Крім цього, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серія БД F239843 від 17 січня 2019 року, ОСОБА_1 02 січня 2019 року о 10 год. 00 хв., в м. Тернополі по вул. Будного,1 будучи посадовою особою, порушив правила, норми та стандарти, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху та не вжив заходів щодо здійснення контролю за належним утриманням шляхово-мостового господарства, а також не прийняв своєчасних заходів щодо відновлення безпечних умов для руху, що призвело до створення аварійної обстановки та пошкодження транспортного засобу марки «Mercedes Benz C220» номерний знак НОМЕР_5, під керуванням водія ОСОБА_6 який здійснив наїзд на перешкоду (вибоїну) на дорожньому покриття, що стало причиною ДТП. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, п.3 ст.12 Закону України «Про дорожній рух», п.п. 3.1.1, 3.1.2 ДСТУ-3587-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди, вимоги до експлуатаційного стану» та притягується до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 та його захисник ОСОБА_7 не зFявились, подали клопотання про закриття провадження у справі, у звFязку із відсутністю в діях ОСОБА_1О складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, зазначивши що в протоколах про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, йому не було розFяснено права, передбачені ст..268 КУпАП. Крім цього, вказали, що у протоколах про адміністративне правопорушення інспекторами УПП не зазначено розміри перешкод у вигляді вибоїн на дорожньому покритті, тому зазначені посадові особи не встановивши, що вказані вибоїни і ями перевищували встановленні законом вимоги до експлуатаційного стану дороги, не могли прийти до висновку про порушення правил, норм та стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху та невжиття ним своєчасних заходів щодо відновлення безпечних умов для руху. Також, зазначили, що згідно посадової інструкції головного інженера відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради від 27.01.2011 року в його посадові обовязки входить, зокрема: лише здійснювати технічний контроль, як спеціаліста інженера, за: проведенням капітальних, поточних ремонтів та утримання шляхово-мостового господарства та інших обєктів благоустрою, їх якістю і обсягом; виконанням робіт з організації і безпеки дорожнього руху, і це при проведенні підрядником капітальних чи поточних ремонтів. Тобто, в обовFязки ОСОБА_1 не входить ремонтувати та утримувати шляхово-мостове господарство, а також забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд; вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або прийняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху. Також, зазначає, що Відділ технічного нагляду Тернопільської міської ради не є балансоутримувачем шляхово-мостового господарства і не є підприємством, яке утримує автомобільні дороги в розумінні Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання обєктів благоустрою населених пунктів.

Проте, незважаючи на не визнання вини ОСОБА_1, його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме:

- даними, які містяться у протоколах про адміністративне правопорушення серія БД F066909 від 16 січня 2019 року, серія БД F066908 від 16 січня 2019 року, серія БД F239845 від 17 січня 2019 року; серія БД F206911 від 17 січня 2019 року, серія БД F239843 від 17 січня 2019 року.

- рапортом старшого інспектора відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП УПП в Тернопільській області ОСОБА_8 від 02.01.2019 року, згідно якого 02.01.2019 року р. о 02 год. 10 хв. поступило повідомлення про те, що в м. Тернополі, по вул. 15 квітня, 2А відбулась ДТП з матеріальними збитками. Виїздом на місце пригоди встановлено, що 02.01.2019 р. близько 02 год. 00 хв. в м. Тернополі по вул. 15 квітня, 2А, водій ОСОБА_2 керуючи автомобілем НОМЕР_6, допустив наїзд на перешкоду, а саме в вибоїну в дорожньому покритті. Внаслідок ДТП, транспортний засіб отримав механічні пошкодження;

- схемою місця ДТП, яка сталася 02 січня 2019 року о 02 год. 10 хв., в м. Тернополі по вул. 15 квітня, 2А, з якої вбачається, що автомобіль НОМЕР_6, внаслідок ДТП отримав такі пошкодження: пошкодження передньої лівої шини автомобіля;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 02 січня 2019 року, з яких вбачається, що керуючи транспортним засобом марки «Volkswagen Passat» номерний знак НОМЕР_1, рухаючись по вул. 15 квітня близько 02 год. наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу потрапив у вибоїну, у якій пробив колесо;

- актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 02 січня 2019 року, з якого вбачається, що в м. Тернополі по вул. 15 квітня,2А, експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» за такими показниками: покриття проїзної частини має: вибоїна в дорожньому полотні ширина 9,5см., довжина 1.2 м., глибина 9 см..

- рапортом старшого інспектора відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП УПП в Тернопільській області ОСОБА_8 від 03.01.2019 року, згідно якого 02.01.2019 року р. о 21 год. 36 хв. поступило повідомлення про те, що в м. Тернополі, по вул. Коновальця,18 відбулась ДТП з матеріальними збитками. Виїздом на місце пригоди встановлено, що 02.01.2019 р. близько 21 год. 30 хв. в м. Тернополі по вул. Коновальця,18, водій ОСОБА_3 керуючи автомобілем НОМЕР_7, допустив наїзд на перешкоду, а саме вибоїну в дорожньому покритті. Внаслідок ДТП, транспортний засіб отримав механічні пошкодження;

- схемою місця ДТП, яка сталася 02 січня 2019 року о 21 год. 30 хв., в м. Тернополі по вул.Коновальця,18, з якої вбачається, що автомобіль НОМЕР_8, внаслідок ДТП отримав такі пошкодження: пошкодження переднього правого колеса;

- письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 02 січня 2019 року, з яких вбачається, що керуючи транспортним засобом марки «BMW530D» номерний знак НОМЕР_2, рухаючись по вул. Коновальця біля будинку F18 близько 21 год. 30 хв. потрапив у вибоїну внаслідок чого пошкодив нове колесо, яке не підлягає ремонту;

- актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 02 січня 2019 року, з якого вбачається, що в м. Тернополі по вул. Коновальця, 18 експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» за такими показниками: покриття проїзної частини має: провал в дорожньому покритті.

- рапортом старшого інспектора відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП УПП в Тернопільській області ОСОБА_8 від 03.01.2019 року, згідно якого 02.01.2019 року р. о 09 год. 55 хв. поступило повідомлення про те, що в м. Тернополі, по вул. Будного, 1 відбулась ДТП з матеріальними збитками. Виїздом на місце пригоди встановлено, що 02.01.2019 р. близько 10 год. 00 хв. в м. Тернополі по вул. Будного, 1, водій транспортного засобу марки «Mercedes Benz C220» номерний знак НОМЕР_5 ОСОБА_6, допустив наїзд на перешкоду, а саме вибоїну в дорожньому покритті. Внаслідок ДТП, транспортний засіб отримав механічні пошкодження;

- схемою місця ДТП, яка сталася 02 січня 2019 року о 10 год. 00 хв., в м. Тернополі по вул.Будного,1, з якої вбачається, що автомобіль НОМЕР_9, внаслідок ДТП отримав такі пошкодження: пошкодження заднього правого колеса;

- письмовими поясненнями ОСОБА_6 від 02 січня 2019 року, з яких вбачається, що керуючи транспортним засобом марки «Mercedes Benz C220» номерний знак НОМЕР_5, рухаючись по вул. Микулинецькій на мості зFїхав на зFїзд вул..Будного де допустив наїзд на вибоїну, внаслідок чого стався розрив правого заднього колеса;

- актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 02 січня 2019 року, з якого вбачається, що в м. Тернополі при зFїзді з вул..Микулинецької на вул..Будного, експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» за такими показниками: покриття проїзної частини має: вибоїну довжиною 3,7 м., шириною 1,5 м., глибина 0,37 м.

- рапортом поліцейського роти 3 батальйону УПП в Тернопільській області капрала поліції ДТП УПП в Тернопільській області ОСОБА_9 від 26.12.2018 року, згідно якого 26.12.2018 року р. в складі екіпажу 202 було здійснено виїзд за адресою: м.Тернопіль, вул..Будного, 34, де 26.12.2018 року о 21 год.55 хв. сталася ДТП, а саме наїзд на перешкоду (вибоїну).;

- схемою місця ДТП, яка сталася 26 грудня 2018 року о 21 год. 55 хв., в м. Тернополі по вул.Будного,34, з якої вбачається, що автомобіль НОМЕР_10, внаслідок ДТП отримав такі пошкодження: пошкодження лівого переднього колеса;

- письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 26 грудня 2018 року, з яких вбачається, що керуючи транспортним засобом марки «Audi A6» номерний знак НОМЕР_3 26.12.2018 року, рухаючись по вул..Будного в сторону вулиці Лучаківського в крайній правій смузі допустив наїзд на вибоїну, внаслідок чого було пошкоджено покришку переднього лівого колеса;

- актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 26 грудня 2018 року, з якого вбачається, що в м. Тернополі по вул..Будного, 34 експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» за такими показниками: покриття проїзної частини має: вибоїну шириною 0,68 м., довжина 1,36 м, глибина 0,27м.

- рапортом начальника відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП УПП в Тернопільській області від 29.12.2018 року, згідно якого 29.12.2018 року поступило повідомлення про те, що в м.Тернополі по вул..15 квітня відбулась ДТП з матеріальними збитками. Виїздом на місце пригоди встановлено, що 28.12.2018 року близько 10 год.30 хв. в м.Тернополі по вул..15 квітня, водій ОСОБА_5 керуючи автомобілем НОМЕР_11 допустив наїзд на перешкоду в саме вибоїну в дорожньому покритті;

- схемою місця ДТП, яка сталася 28 грудня 2018 року о 10 год. 30 хв., в м. Тернополі по вул.15 квітня, з якої вбачається, що автомобіль марки марки «Citroen Berlingo» номерний знак НОМЕР_4, внаслідок ДТП отримав такі пошкодження: пошкодження моторного піддона (витікання мастила) деформація диску, пошкодження переднього лівого колеса;

- письмовими поясненнями ОСОБА_5 від 28 грудня 2018 року, з яких вбачається, що керуючи транспортним засобом марки «Citroen Berlingo» номерний знак НОМЕР_4, рухаючись по вул..15 квітня в сторону Збаразького кільця навпроти будинку F1 по вул..15 квітня здійснив наїзд на вибоїну, в результаті чого було пошкоджено переднє ліве колесо, а саме вирвало його з кріплення, пошкодивши піддон, як наслідок витекло мастило;

- актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 28 грудня 2018 року, з якого вбачається, що в м. Тернополі по вул.15 квітня,1 експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» за такими показниками: покриття проїзної частини має: вибоїну, ямковість, тріщини. В наявності вибоїна розміром широною 70 см, довжина 1,5 метра, глибина 14 см.

Стаття 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху, а також якщо такі порушення спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності.

Об'єктивною стороною правопорушення є недодержання правил, норм і стандартів при утриманні шляхів та невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць проведення робіт. Суб'єктами даного правопорушення є посадові особи, до компетенції яких належить додержання правил, норм і стандартів при утриманні шляхів, вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць проведення робіт.

Як вбачається із зазначених актів обстеження ділянок вулично-шляхової мережі, експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідають вимогам ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану».

Також, службовими особами УПП складено схеми ДТП у відповідності з вимогами наказу МВС F 1395 від 07.11.2015 року «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», у яких зафіксовано ділянку дороги на якій відбулося ДТП, транспортний засіб, координати розміщення транспортного засобу та місце знаходження вибоїн.

Закон України «Про дорожній рух» регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обовязки і відповідальність субєктів учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обєднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання (далі міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та обєднань).

Статтею 6 цього Закону визначено компетенцію міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій до якої належить, згідно переліку, і організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів.

В силу статей 16, 17, 19 Закону України «Про автомобільні дороги» власником вулично-шляхової мережі міста Тернополя є Тернопільська міська рада.

Згідно п. 2.1. Положення про відділ технічного нагляду Тернопільської міської ради (далі Положення) в новій редакції, затверджене рішенням Тернопільської міської ради від 30.04.2010 F5/34/84, зазначено, що відділ створений з метою забезпечення кваліфікованого, якісного ведення технічного нагляду за ремонтом та утриманням шляхово-мостового господарства, обєктами благоустрою та капітальним ремонтом, реконструкцією житлового фонду, здійснення контролю за забезпеченням належного рівня обслуговування. Предметом діяльності відділу є здійснення контролю і технічного нагляду за ремонтом та утриманням шляхово-мостового господарства, обєктами благоустрою та капітальним ремонтом, реконструкцією житлового фонду (підп. 2.2.1 п.2.2 Положення).

З досліджений матеріалів справи вбачається, що 11 вересня 2018 року Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології (Замовником) та Тернопільським міським шляховим ремонтно-будівельним підприємством «Міськшляхрембуд» (виконавцем робіт) укладено договір F1078 про закупівлю послуг. Згідно п.1 Договору, Виконавець зобовязується у 2018 році надати замовникові послуги, зазначені в тендерній документації, а Замовник прийняти і оплатити такі послуги. Найменування послуг: Поточний ремонт, обслуговування та експлуатаційне утримання шляхово-мостового господарства в м. Тернополі (ДК 021:2015 код 45000000-7-Будівельні роботи та поточний ремонт).

Тому, враховуючи ту обставину, що Відділ технічного нагляду Тернопільської міської ради є стороною договору про закупівлю послуг, тому ОСОБА_1, як головний інженер Відділу, повинен вимагати належного та ефективного виконання договору іншою стороною.

Згідно п. 3 ст. 12 Закону України «Про автомобільні дороги», посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані: забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху; своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами.

У відповідності до Розділу ІІ Постанови від 30.03.1994р. F1998 (із змінами і доповненнями) «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» передбачено, що власники дорожніх обєктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобовязані, зокрема, своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху; постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх обFєктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух; контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями; вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів, аварії на підземних комунікаціях і виникнення інших перешкод у дорожньому русі й разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху і за погодженням з уповноваженим підрозділом Національної поліції оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху; аналізувати стан аварійності на дорожніх об'єктах, виявляти аварійно-небезпечні ділянки і місця концентрації дорожньо-транспортних пригод, розробляти і здійснювати заходи щодо удосконалення організації дорожнього руху для усунення причин та умов, що призводять до їх скоєння; відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів.

Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст.252 КУпАП).

Посадовою інструкцією головного інженера відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради, в Розділі ІІ Завдання та обовязки, визначено, що головний інженер здійснює контроль за проведенням капітальних ремонтів та утриманням шляхово-мостового господарства та інших обєктів благоустрою (п.2.1), організовує періодичні та позачергові обстеження шляхово-мостового господарства та штучних споруд (п.2.9), проводить перевірку: відповідності виконаних ремонтних робіт та робіт по утриманню шляхово-мостового господарства проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів; відповідності обсягів та якості виконаних ремонтних робіт проектно-кошторисній документації; виконання підрядником вказівок і приписів виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю (п.2.12), веде облік обсягів прийнятих і оплачених ремонтних робіт та робіт по утриманню шляхово-мостового господарства, робіт виконаних з недоліками (п.2.15).

Таким чином, проаналізувавши посадову інструкцію головного інженера відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради, суд приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, а саме: порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху, що спричинили пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, до підстав, за наявності яких провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, віднесено закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихстаттею 38 цього Кодексу.

ОСОБА_1 інкриміновані йому зазначені правопорушення вчинив 26 грудня 2018 року, 29 грудня 2018 року та 02 січня 2019 року.

За таких обставин, вважаю, що провадження в даній адміністративній справі слід закрити в звязку із закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 38, 140, 247, 283, 284 КУпАП,п.3 ст. 12 Закону України «Про автомобільні дороги», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_10 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП.

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП закрити, у звязку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Головуючий суддя

ОСОБА_11