Ухвала від 14.05.2019 по справі 300/309/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"14" травня 2019 р. Справа № 300/309/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - Гундяка В.Д.

секретар судового засідання Бунич Т.В.,

за участю: представника позивача Булавинця М.М.,

представника відповідача Братівник О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання позивача про витребування доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про визнання протиправними та скасування картки відмови в прийнятості митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення та рішення про коригування митної вартості товарів, -

ВСТАНОВИВ:

в провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про визнання протиправними та скасування картки відмови в прийнятості митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення та рішення про коригування митної вартості товарів.

24.04.2019 року представником позивача подано клопотання про витребування доказів, а саме: належним чином засвідчені копії: витягу з програмного комплексу Basis SuperSchwacke, який був використаний митним органом при прийнятті оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товарів, станом на 05.12.2018 року, запиту до спеціалізованого підрозділу та звернення до підрозділу ДФС для визначення МВ за VIN-кодом НОМЕР_1 , а також письмову інформацію щодо ідентичних товарів, що була використана митним органом при визначенні митної вартості ввезеного позивачем автомобіля.

В судовому засіданні представник позивача подане клопотання підтримав.

Представник відповідача проти задоволення клопотання не заперечила.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, вислухавши думку представників сторін суд дійшов висновку, що вказане клопотання слід задовольнити з огляду на нижчевикладене.

Згідно частини 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Разом з тим, відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

На переконання суду, оскільки докази, які просить витребувати представник позивача були враховані відповідачем при прийнятті оскаржуваних рішення та картки відмови, то для встановлення всіх обставин у справі та з метою об'єктивного вирішення даної адміністративної справи, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача вищевказані докази.

Згідно частини 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Відповідно до частини 6 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Частинами 7, 8 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 9, 14, 77, 80, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити .

Витребувати у Івано-Франківської митниці ДФС України належним чином засвідчені копії: витягу з програмного комплексу Basis SuperSchwacke, який був використаний митним органом при прийнятті оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товарів, станом на 05.12.2018 року, запиту до спеціалізованого підрозділу та звернення до підрозділу ДФС для визначення МВ за VIN-кодом НОМЕР_1 і відповіді на них, а також письмову інформацію щодо ідентичних товарів, що була використана митним органом при визначенні митної вартості ввезеного позивачем автомобіля.

Роз'яснити, що відповідно до частини 8 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Гундяк В.Д.