Рішення від 03.05.2019 по справі 2340/5107/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2019 року справа № 2340/5107/18

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кульчицького С.О.,

за участю: секретаря судового засідання - Зачепи Х.В.,

представника відповідача Пилипас І.Я. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження, в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - фермерське господарство "Чирви Лесі Іванівни " про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду 27.12.2018 звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (далі - відповідач), в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 17.02.2019 просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, що пов'язана з порушенням розгляду клопотання ОСОБА_1 від 25.07.2018 (зареєстроване Відповідачем 26.07.2018 за № К-5852/0/94-18) та як наслідок визнання бездіяльності протиправною,

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 25.07.2018 року (зареєстроване Відповідачем 26.07.2018 за № К-5852/0/94-18) та прийняти рішення у формі наказу про надання дозволу ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2.0000 га, яка розташована на адмінтериторії Катеринівської сільської ради Кам'янського району Черкаської області відповідно до поданого клопотання від 25.07.2018 (зареєстроване Відповідачем 26.07.2018 за № К-5852/0/94-18), яку виділити із земельної ділянки площею 44,5262га (кадастровий номер НОМЕР_2 ) шляхом надання згоди на її поділ законному користувачу фермерському господарству " Чирви Лесі Іванівни " в особі голови Пухиря Олексія Олексійовича згідно з поданими заявами від 21.08.2018 № П-6496/0/94-18, від 28.09.2018 № П-7253/0/94-18.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач звернулась до відповідача із клопотанням, в якому просила надати дозвіл на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га, яка розташована на адмінтериторії Катеринівської сільської ради Кам'янського району Черкаської області та яка входить до складу земельної ділянки площею 44,5262 га (кадастровий номер НОМЕР_2 ), яка знаходиться в оренді ФГ "Чирви Лесі Іванівни". На вказане звернення позивач отримала відмову у формі листа, яка мотивована посиланням на ст. 791 Земельного кодексу України. Вказану відмову позивач вважає протиправною бездіяльністю, оскільки Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області в даному випадку мало прийняти саме розпорядчий, індивідуальний правовий акт у формі наказу про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, оскільки жодних підстав для прийняття іншого рішення у відповідача не було, з огляду на мотивування поданої заяви та доданих до неї документів. На думку позивача, підставами стверджувати про порушення її законних прав та інтересів на отримання земельної ділянки площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства, є також листи Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 13.09.2018 №3672/0/95-18 та від 22.10.2018 № 4028/0/95-18, якими ФГ "Чирви Лесі Іванівни" відмовлено у наданні згоди на поділ земельної ділянки площею 44,5262 га (кадастровий номер НОМЕР_2 ) на 22 окремі земельні ділянки, для подальшої їх передачі громадянам.

Ухвалою від 28.01.2019 відкрито провадження у справі за даним позовом за правилами загального позовного провадження.

Заперечуючи проти позову відповідач надав 13.02.2019 до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивачеві було правомірно відмовлено у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000га, яка розташована на адмінтериторії Катеринівської сільської ради Кам'янського району Черкаської області, оскільки позивач мав намір отримати у власність земельну ділянку площею 2,0000 га із земельної ділянки площею 44,5262 га (кадастровий номер НОМЕР_2 ), яка знаходиться в оренді ФГ "Чирви Лесі Іванівни", а тому в даному випадку формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, без зміни їх цільового призначення має здійснюватися за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок. Додатково зазначено про безпідставність тверджень позивача, що в даному випадку рішення про відмову у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою має оформлюватись виключно у формі наказу, оскільки ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України не містить з даного приводу імперативної норми. У свою чергу, зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області вчинити відповідні дії буде порушенням дискреційних повноважень, які надані органу виконавчої влади.

Третя особа 26.02.2019 надала до суду пояснення на відзив відповідача, в яких просить позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою від 01.04.2019 закрито підготовче провадження, призначено справу до розгляду по суті на 10 год. 00 хв. 03.05.2019.

Позивач у судове засідання не прибула, надіславши 02.05.2019 до суду заяву про розгляд справи за її відсутності.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала повністю, посилаючись на обставини викладені у відзиві.

Третя особа явку свого представника у судове засідання не забезпечила, надіславши 02.05.2019 до суду заяву про розгляд справи без участі третьої особи.

Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом із матеріалів справи, позивач 25.07.2019 звернулась до відповідача із клопотанням (вх. № К-5852/0/94-18 від 26.07.2018), в якому просила надати дозвіл на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га, яка розташована на адмінтериторії Катеринівської сільської ради Кам'янського району Черкаської області.

До вказаного клопотання позивач надала: копію паспорту; копію ідентифікаційного коду; обґрунтування розмірів земельної ділянки; довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; ситуаційний план бажаного місця розташування земельної ділянки; довідку, що позивач не набув права власності на земельну ділянку; викопіювання бажаного місця розташування земельної ділянки та погодження землекористувача.

Розглянувши подане позивачем клопотання, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області листом від 15.08.2018 №3353/0/95-18 відмовило позивачу в його задоволенні, з посиланням на те, що позивач має намір отримати у власність земельну ділянку із земельної ділянки площею 44,5262 га (кадастровий номер НОМЕР_2 ), яка знаходиться в оренді ФГ "Чирви Лесі Іванівни", а тому в даному випадку формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, без зміни їх цільового призначення має здійснюватися за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.

Судом також встановлено, що ФГ "Чирви Лесі Іванівни" в особі його голови Пухиря О.О. зверталось до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області із заявами 20.08.2018 (зареєстрована 21.08.2018 за №П-6496/0/94-18) та 25.09.2018 (зареєстрована 28.09.2018 за №П-7253/0-94-18) про видання наказу на поділ земельної ділянки площею 44,5262 га (кадастровий номер НОМЕР_2 ) на 22 окремі земельні ділянки, для подальшої їх передачі громадянам, на підставі нотаріально посвідченої згоди.

Листом від 22.10.2018 №4028/0/95-18 Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області повідомило ФГ "Чирви Лесі Іванівни", що розгляд заяви буде можливий після прийняття судом рішення у справі №696/744/16-ц, яка перебуває у провадженні Смілянського міськрайонного суду Черкаської області та предметом якої є розірвання договору оренди землі від 09.12.2014, який був укладений між Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області та ФГ "Чирви Лесі Іванівни".

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України № 2768-III від 25 жовтня 2001 року (далі ЗК України), а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Статтею 14 Конституції України закріплено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

За змістом ч. ч. 2, 3 ст. 22 Конституції України конституційні права гарантуються і не можуть бути скасовані, а держава повинна утримуватись від прийняття будь-яких актів, які б призводили до скасування чи звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод. Відповідно до ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Статтею 64 Конституції України вказано, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, окрім випадків, передбачених самою Конституцією.

Згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" вирішено утворити Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, реорганізувавши Державне агентство земельних ресурсів України шляхом перетворення, а також установлено, що центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються (абзац третій пункту 1, пункт 5 постанови).

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15 затверджено Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, згідно з пп. 31 п. 4 якого Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр) наділена повноваженнями розпоряджатись землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.

Згідно із п. п. 7, 9 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442, Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи. Держгеокадастр в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та наказів Мінрегіону і Мінагрополітики видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання.

Підпунктом 12 п. 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.02.2015 № 14, Головне управління Держгеокадастру в області відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.

З аналізу наведених норм вбачається, що відповідача наділено повноваженнями розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності.

Так, повноваження відповідних органів виконавчої влади щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування встановлені статтями 118, 122, 123 Земельного кодексу України.

Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з положеннями частини сьомої наведеної статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Тобто, у вищевказаній статті ЗК України наведено два альтернативні варіанти правомірної поведінки органу у разі звернення до нього особи з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою:

а) надати дозвіл;

б) надати мотивовану відмову у наданні дозволу.

Дозвіл або відмова у його наданні є змістом відповідного індивідуального правового акту. Водночас, у частині 7 статті 118 ЗК України не визначено, в якій саме правовій формі вирішується це питання. Зокрема, чи необхідно приймати відповідне рішення органу з цього питання чи достатньо відповіді у формі листа.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27 лютого 2018 року в справі № 545/808/17.

Правовий статус Головного управління Держгеокадастру в області визначено відповідним Положенням, яке затверджене Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 № 333 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.10.2016 за № 1391/29521).

У пункті 8 цього Положення передбачено, що Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру. Відповідно до пункту 10 начальник Головного управління підписує накази Головного управління.

Відповідно до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12.04.2005 №34/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 15.05.2013 №883/5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за №381/10661, наказ, розпорядження, постанова, рішення (далі - розпорядчий документ) - акт організаційно-розпорядчого характеру чи нормативно-правового змісту, що видається суб'єктом нормотворення у процесі здійснення ним виконавчо-розпорядчої діяльності з метою виконання покладених на нього завдань та здійснення функцій відповідно до наданої компетенції з основної діяльності, адміністративно-господарських або кадрових питань, прийнятий (виданий) на основі Конституції та інших актів законодавства України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та спрямований на їх реалізацію, спрямування регулювання суспільних відносин у сферах державного управління, віднесених до його відання.

Таким чином, рішення про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки оформляється розпорядчим індивідуальним правовим актом - наказом Головного управління Держгеокадастру в області. Відповідно, такі рішення не можуть оформлятися листами у відповідь на клопотання заявника. На думку суду, вищевказане також стосується і звернень до Головного управління Держгеокадастру із заявою про розроблення документації із землеустрою.

Аналогічна правова позиція висловлена у постановах Верховного Суду України від 13 грудня 2016 року в справі № 815/5987/14 та Верховного Суду від 27 лютого 2018 року в справі №545/808/17.

З аналізу норм чинного законодавства та обставин справи суд дійшов висновку, що в даному випадку Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області дійсно допустило протиправну бездіяльність при розгляді заяви позивача від 25.07.2018 - не прийнявши рішення у формі наказу про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою.

Як зазначалось вище, Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області рішення (за встановленою формою) за заявою позивача не приймалось і суд не може прогнозувати, як результати розгляду цієї заяви, так і мотиви, з яких це рішення буде прийнято.

Таким чином, суд дійшов висновку визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, що пов'язана з порушенням порядку розгляду клопотання позивача від 25.07.2018, яке зареєстроване відповідачем 26.07.2018 за №К-5852/0/94-18.

З урахуванням вищевказаного, суд не бере до уваги посилання відповідача на обставини, якими обґрунтований відзив на позовну заяву, оскільки оцінка судом може бути надана лише тим доказам, які будуть покладені в основу розпорядчого, індивідуального правового акту у формі наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про надання позивачу дозволу або про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою. При цьому, отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність.

Щодо позовних вимог позивача в частині зобов'язання відповідача повторно розглянути клопотання позивача і прийняти рішення у формі наказу про надання дозволу позивачу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2.0000 га, яка розташована на адмінтериторії Катеринівської сільської ради Кам'янського району Черкаської області, то суд зазначає, що оскільки відповідачем не було належним чином оформлено рішення на заяву позивача про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, тому належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області повторно розглянути звернення позивача від 25.07.2018, яке зареєстроване відповідачем 26.07.2018 за №К-5852/0/94-18 та прийняти рішення у формі наказу згідно положень ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України про надання дозволу або про відмову в наданні дозволу позивачу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2.0000 га, яка розташована на адмінтериторії Катеринівської сільської ради Кам'янського району Черкаської області.

Крім того, подавши до суду заяву про уточнення позовних вимог, позивач також просить суд задовольнити позов шляхом надання згоди на поділ спірної земельної ділянки її законному користувачу ФГ " Чирви Лесі Іванівни " в особі голови Пухиря О .О . відповідно до поданих заяв від 21.08.2018 № П-6496/0/94-18 та від 28.09.2018 № П-7253/0/94-18.

Суд наголошує, що у відповідності до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 1 ст. 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Позивачем в адміністративній справі є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду (ст. 4 КАС України).

Таким чином, оскільки позивачем у даній справі є ОСОБА_1 , то саме на захист та відновлення її порушених прав та інтересів з боку суб'єкта владних повноважень має спрямовуватись рішення у даній справі.

Натомість, суд наголошує, що в разі, якщо третя особа у даній справі вважає, що листами Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 13.09.2018 №3672/0/95-18 та від 22.10.2018 №4028/0/95-18, якими ФГ "Чирви Лесі Іванівни " відмовлено у наданні згоди на поділ земельної ділянки площею 44,5262 га (кадастровий номер НОМЕР_2 ) на 22 окремі земельні ділянки, для подальшої їх передачі громадянам - порушуються саме її права та інтереси, то остання у відповідності до вищевказаних вимог КАС України має право звернусь до суду з окремим позовом для їх захисту та відновлення від порушень зі сторони суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Враховуючи викладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи вимоги законодавства України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 704 грн 80 коп., відтак, враховуючи критерії неминучості та обґрунтованості процесуальних витрат, та беручи до уваги, що задоволення позову в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача, що пов'язана з порушенням порядку розгляду клопотання позивача та зобов'язання відповідача розглянути вказане клопотання позивача, та прийняти відповідне рішення у формі наказу, у відповідності до вимог ч.7 ст.118 Земельного кодексу України є саме належним способом захисту порушеного права позивача, суд вважає доцільним стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області на користь позивача сплачений судовий збір у сумі 704 грн 80 коп.

Керуючись ст.ст. 14, 77, 90, 139, 242-246, 255, 271, 272, 287, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - фермерське господарство "Чирви Лесі Іванівни " про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, що пов'язана з порушенням порядку розгляду клопотання ОСОБА_1 від 25.07.2018 (вх. № К-5852/0/94-18 від 26.07.2018).

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 25.07.2018 (вх. № К-5852/0/94-18 від 26.07.2018) та прийняти відповідне рішення у формі наказу, у відповідності до вимог ч.7 ст.118 Земельного кодексу України.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 704 (сімсот чотири) грн 80 коп.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до суду апеляційної інстанції через Черкаський окружний адміністративний суд. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 13.05.2019.

Суддя С.О. Кульчицький