Справа № 300/185/19
Провадження № 2/300/82/2019
07.05.2019 р. смт.Воловець
Воловецький районний суд Закарпатської області у складі головуючого судді Вотьканича В.А., за участю секретаря судового засідання Іванової Н.Я.,
представника позивача- ОСОБА_1 .,
відповідача- ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання представника позивача Ізганич Н.Е. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут" до відповідача ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожитий природний газ,
25.02.2019 року до Воловецького районного суду Закарпатської області звернувся позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут" з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожитий природний газ.
Судове засідання було призначено на 07.05.2019 р. в режимі відеоконференції з викликом всіх сторін до суду, які беруть участь в розгляді справи.
В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_1., заявила клопотання про розгляд про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції, посилаючись на те, що не має можливості приїхати для участі в судове засідання у зв'язку віддаленістю примішення Воловецького районного суду Закарпатської області, відеоконференцію, просить провести з Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області, що знаходиться за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Загорська, буд.53.
У відповідності до ч.1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно з ч.2 ст. 212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.7 ст. 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобовязаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (ч.8 ст. 212 ЦПК України).
Згідно вимог ч.7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Оскільки клопотання представника позивача Ізганич Н.Е. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції обґрунтоване неможливістю прибути до Воловецького районного суду Закарпатської області в судове засідання, враховуючи віддаленість місця знаходження відповідача і наявну технічну можливість проведення судового засідання в такому режимі, суд вважає за можливе провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції з Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області.
Керуючись ст.ст. 212, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суд
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задовольнити.
Судове засідання в справі № 300/185/19 за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Закарпатгаз Збут" з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожитий природний газ, яке призначене на 20 травня 2019 року о 10 год. 30 хв. здійснювати у дистанційному режимі відеоконференції.
Доручити Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області, який розташований за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Загорська, 53, Ужгородського району Закарпатської області забезпечення проведення судового засідання за участю представника позивача ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ужгорордським РВ УМВС України в Закарпатській області 17.09.2009 року), яка представляє інтереси ТОВ «Закарпатгаз Збут» за довіреністю № 007 Др-52-1218 від 19.12.2018 року з Воловецьким районним судом Закарпатської області 20 травня 2019 року о 10 год. 30 хв.
Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
Копію ухвали, відповідно до вимог ч.8 ст. 212 ЦПК України, про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції направити негайно до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області для організації її виконання та цивільному позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Вотьканич В.А.