Справа № 3/593/198/2019
"18" квітня 2019 р. СУДДЯ Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В. М. розглянувши матеріали, які надійшли від Бережанського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки с. Мшанець Зборівського району Тернопільської області, жительки с. Урмань Бережанського району Тернопільської області, зареєстрованої АДРЕСА_1, працюючої дояркою ПОП «Урманське», на утриманні троє малолітніх дітей,
за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення
09 листопада 2018 року відносно громадянки ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, а саме, що ОСОБА_1 ухилилась від виконання своїх батьківських обов'язків, щодо виховання своїх дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, а саме не забезпечила відвідування дітьми навчального закладу школи - інтернату м. Бережани, які без поважних причин пропустили навчання з 15.10.2018 р. по 26.10.2018 року. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані інспектором ЮП Бережанського ВП ГУНП України в Тернопільській області ст. л-нт поліції ОСОБА_4 за ч.2 ст.184 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності на розгляд справи про адміністративне правопорушення не з'явилася.
Ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч.1,2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання принципу законності; завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Розгляд справ про адміністративне правопорушення врегульовано главою 22 КУпАП, де в ст. 279 КУпАП встановлено, що розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
Виходячи з системно-логічного тлумачення вказаних норм законодавства, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на підставі протоколу про адміністративне правопорушення в межах, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, шляхом перевірки за допомогою доказів, доданих до справи про адміністративне правопорушення, наявності відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення та встановлення в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, що зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення.
Ч.1 ст.184 КУпАП передбачено відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Ч.2 ст. 184 КУпАП передбачено відповідальність за ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Таким чином, ОСОБА_1 не може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1, 2 ст. 184 КУпАП за дії (бездіяльність), допущені щодо малолітніх: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, - а тому провадження по справі слід закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки такі відомості відсутні в протоколі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 7, 184, 245, 254, 247, 279, 283, 284 КУпАП, -
Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 184 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в її діях (бездіяльності) події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 184 КУпАП, - відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим, протягом десяти днів з дня винесення постанови.