Постанова від 19.04.2019 по справі 593/313/19

Справа № 3/593/125/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Бережанський районний суд Тернопільської області

"19" квітня 2019 р. м.Бережани Тернопільської області

Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Німко Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління держпраці у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с.Жуків Бережанського району Тернопільської області, українки, громадянки України, фізичної особи-підприємця, проживаючої в АДРЕСА_1, на протязі року до адміністративної відповідальності не притягувалася,-

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1, як фізична особа-підприємець, що використовує найманих працівників, за місцем здійснення підприємницької діяльності в с.Жуків Бережанського району Тернопільської області допустила порушення законодавтсва про працю.

Так, в порушення вимог ч.5 ст.80 КЗпП та ч.5 ст.11 Закону України «Про відпустки», водію-експедитору ОСОБА_2, трудовий договір з яким укладено 28 липня 2014 року і який працює становм на 22 лютого 2019 року, перша щорічна основна відпустка, право на яку наступило з березня 2015 року, фактично вперше надана у жовтні-листопаді 2018 року. За таких обставин, водій-експедитор ОСОБА_2 за період своєї роботи у ФОП ОСОБА_1 станом на лютий 2019 року з належних йому 108 кал. днів щорічної відпустки використав лише 59 кал. дні.

В порушення вимог ч.4 ст.115 КЗпП та ст.21 Закону України «Про відпустки», водію-експедитору ОСОБА_2 наказом №4 від 06 листопада 2018 року надана щорічна відпустка тривалістю 35 кал. днів з 09 листопада 2018 року, а заробітна плата за час відпустки (відпускні) виплачені 08 листопада 2018 року, а не 06 листопада 2018 року.

У судове засідання ОСОБА_1 не з?явилася, будучи належним чином повідомленою про час та день розгляду справи.

Суд вважає за можливе розглянути та вирішити справу у відповідності до положень ст.268 КУпАП, за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, по наявних в справі доказах.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії ТР №0343/АВ/П/ПТ від 24 лютого 2019 року, актом інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю від 22 лютого 2019 року та іншими доказами, які містяться в матеріалах справи.

Отже, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.1 ст.41 КУпАП, як порушення вимог законодавства про працю та охорону праці.

Разом з тим, під час судового розгляду було розглянуто та проаналізовано обставину, що має суттєве значення для розгляду справи, а саме, питання часу скоєння адміністративного правопорушення.

Згідно ч.2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ТР №0343/АВ/П/ПТ від 24 лютого 2019 року зазначено дату скоєння адміністративного правопорушення в період з липня 2015 року по 22 лютого 2019 року.

З матеріалів справи вбачається, що відпустка працівникові ОСОБА_2 надана згідно наказу №М/К-000003 від 12 жовтня 2018 року та згідно наказу № М/К-000004 від 06 листопада 2018 року надана з 16 жовтня 2018 року по 08 листопада 20108 року та з 09 листопада 2018 року по 13 грудня 2018 року відповідно; виплата відпускних ОСОБА_2 здійснена 08 листопада 2018 року, тобто пізніше, ніж за три дні до початку відпустки.

Правопорушення, вчинене ОСОБА_1 не є триваючим, а тому строки, передбачені ст. 38 КУпАП, на момент розгляду справи закінчилися.

Отже, за таких обставин на ОСОБА_1 не може бути накладено адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення.

Згідно вимог ч.7 ст. 247 КУпАП закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП є обставиною, що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення і провадження у такій справі не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.

Оскільки на час розгляду справи в суді з дня вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, пройшло більше ніж три місяці, провадження по справі слід закрити на підставі ч.7 ст.247 КУпАП.

З огляду на вищевикладене, керуючись ст. 38, ч.1 ст.41, 247, 284 КУпАП, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП.

Закрити провадження відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.41 КУпАП на підставі ч.2 ст.38 КУпАП та ч.7 ст.247 КУпАП, за закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя Бережанського районного суду

Тернопільської області Н.П. Німко