Рішення від 03.05.2019 по справі 445/272/19

Справа № 445/272/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2019 року Золочівський районний суд Львівської області

в складі судді Бакаїм М. В.

з участю секретаря Стеців Н.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Золочеві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади с. Підгір'я в особі Ремезівцівської сільської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до територіальної громади с. Підгір'я в особі Ремезівцівської сільської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його матір ОСОБА_2. За життя спадкодавець заповіту не склала. Внаслідок її смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 0,6767 га, що знаходиться на території Ремезівцівської сільської ради Золочівського району Львівської області. Він являється спадкоємцем за законом першої черги. Інших спадкоємців, які б претендували на земельну ділянку, немає. Стверджує, що спадщину фактично прийняв він, однак успадкувати земельну ділянку не може по причині відсутності оригіналу правовстановлюючого документа на право власності на землю. В зв'язку з цим, він змушений звернутися з позовом до суду, який просить задоволити.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник позивача - ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, подав заяву про завершення розгляду справи за її відсутності

Відповідач- Ремезівцівська сільська рада Золочівського району ЛЬвівської області, подала до суду заяву про розгляд справи у відсутності представника сільської ради, позовні вимоги визнав.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюються.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав суд ухвалює рішення про задоволення позову.

Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 стверджується, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 була власником земельної ділянки площею 0,6767 га, що розміщена на території Ремезівцівської сільської ради, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та складається з двох земельних ділянок площею 0,1242 га кадастровий номер НОМЕР_2 та площею 0,5525 га кадастровий номер НОМЕР_3, що підтверджується державним актом серії НОМЕР_4, виданим Золочівською РДА 03.05.2004 р.

Довідкою Ремезівцівської сільської ради Золочівського району Львівської області від 12.11.2018 № 970 підтверджується, що спадщину після смерті ОСОБА_2 фактично прийняв її син -ОСОБА_1

Позивач зверталася до нотаріуса із заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за законом, проте їй було відмовлено у видачі такого через відсутність оригіналів правовстановлюючих документів на спадкове майно. Вказане підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії приватного нотаріуса Білінського І.І. № 961/02-14 від 28.12.2018 року.

Як вбачається з оголошення в газеті "Народне слово" від 21.06.2019 р., був втрачений Державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4, виданий 03.05.2004 року на підставі розпорядження голови Золочівської РДА на площу 0,6767 га , що знаходиться на території Ремезівцівської сільської ради на ім'я ОСОБА_2.

Відповідно до ст. 16 ЦК України визнання права є одним із способів захисту цивільних прав та інтересів, що підлягають захисту судом.

Згідно із ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

За правилами ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

За ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Як вказано у ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї. Відповідно до ч.1 ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Положення ст. 81, 131 Земельного кодексу України визначають, що громадяни України набувають право власності на земельні ділянки, в тому числі на підставі спадкування.

З огляду на те, що ОСОБА_2 дійсно належала на праві власності земельна ділянка площею 0,6767 га, що розміщена на території Ремезівцівської сільської ради, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та складається з двох земельних ділянок площею 0,1242 га та площею 0,5525 га, позивач спадщину після її смерті прийняв, що підтверджується в повній мірі матеріалами справи, інших спадкоємців майна ОСОБА_2, які б спадщину прийняли, судом не встановлено, а через відсутність належних правовстановлюючих документів позивач позбавлений можливості в нотаріальному порядку оформити свої спадкові права, суд вважає, що за позивачем слід визнати право власності на вказане вище спадкове майно.

Керуючись ст.ст. 259, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 392, 1218, 1225, 1268 ЦК України, ст.ст. 81, 131 ЗК України, суд,

УХВАЛИВ:

позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,6767 га, що розміщена на території Ремезівцівської сільської ради Золочівського району Львівської області, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та складається з двох земельних ділянок площею 0,1242 га кадастровий номер НОМЕР_2 та площею 0,5525 га кадастровий номер НОМЕР_3, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2

Рішення набирає законної сили після закінчення 30-денного строку з дня проголошення рішення, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подання в 30- денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя М. В. Бакаїм

Попередній документ
81540157
Наступний документ
81540159
Інформація про рішення:
№ рішення: 81540158
№ справи: 445/272/19
Дата рішення: 03.05.2019
Дата публікації: 07.05.2019
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Золочівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:; визнання права власності на земельну ділянку