Справа №443/452/19
Провадження №3/443/209/19
про повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення
02 травня 2019 року м. Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Львівської області Коліщук З.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_1,громадянки України, приватний підприємець,
встановив:
24 квітня 2019 року до Жидачівського районного суду Львівської області повторно надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення від 20.03.2019 ОСОБА_1 у АДРЕСА_2 здійснювала зберігання алкогольних напоїв, а саме: 11 пляшок марки "Слава" з підробленими марками акцизного збору, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Постановою Жидачівського районного суду Львівської області від 26 березня 2019 року вказаний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП повернуто до головного управління ДФС у Львівській області для належного оформлення, у зв'язку із тим, що у такому відсутнє посилання на конкретну норму Закону України, яка порушена, а у протоколі не зазначено місце, час вчинення адміністративного правопорушення, прізвища та адреси свідків, які можуть підтвердити факт вчинення даного правопорушення.
На виконання вказаної постанови до матеріалів наданий супровідний лист, з якого вбачається, що час та дата вчинення адміністративного правопорушення вказані в акті фактичної перевірки з питань додержання об'язковими для виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами №13/129/4000/272011469 від 22.02.2019 року, як і норма Закону, яка була порушена, а місце зберігання алкогольних напоїв додаткове зазначено в пртоколі.
За змістом статей 245, 280, 283 КУпАП для прийняття законного та обґрунтованого рішення слід забезпечувати всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст.23 цього Кодексу).
Питання складання протоколу про адміністративне правопорушення передбачене ст. 254 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган чи посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Згідно зі ст. 280 КУпАП серед іншого, при розгляді справи про адміністративне правопорушення слід з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обовязок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Верховний Суд України роз'яснив, що правомірним є вмотивоване повернення постановою суду протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 КпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).
За таких обставин, враховуючи, що постанова Жидачівського районного суду Львівської області від 26 березня 2019 року виконана не у повному обсязі, необхідно дійти висновку, що матеріали підлягають повторному поверненню для належного оформлення до ГУ ДФС у Львівській області.
Керуючись ст. ст. 256, 276, 278, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Повернути до головного управління ДФС у Львівській області для належного оформлення матеріали про притягнення ОСОБА_1до адміністративної відповідальності .
Постанова набирає законної сили з дня її винесення і апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя З.М. Коліщук