Ухвала від 24.04.2019 по справі 674/478/18

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

Справа № 674/478/18

24 квітня 2019 року

м. Вінниця

Суддя-доповідач Сьомого апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області на рішення Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 21 лютого 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення про примусове повернення з України,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 21 лютого 2019 року позов ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення про примусове повернення з України - задоволено.

Не погоджуючись з рішенням, 12 квітня 2019 року відповідач подав апеляційну скаргу, згідно відбитку штемпеля на поштову конверті.

Апеляційна скарга не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки, не відповідає вимогам ст. 289 КАС України, так як Управлінням Державної міграційної служби України в Хмельницькій області пропущено процесуальний строк звернення до суду з апеляційною скаргою.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що наведені правовідносини врегульовані положеннями статті 289 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 16 вказаної статті, апеляційні скарги на судові рішення в адміністративних справах, визначених цією статтею, можуть бути подані в десятиденний строк із дня їх проголошення.

З матеріалів справи встановлено, що рішення Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 21 лютого 2019 року прийнято у відкритому судовому засіданні. Отже, строк для апеляційного оскарження рішення розпочався 21 лютого 2019 року і закінчився 05 березня 2019 року.

Апеляційну скаргу подано 15 квітня 2019 року, тобто, поза межами встановленого законом строку.

При цьому, апеляційна скарга не містить клопотання щодо поновлення пропущеного строку.

Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 289 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Керуючись ст.ст. 169, 295, 296, ч.3 ст.298 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області на рішення Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 21 лютого 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення про примусове повернення з України залишити без руху.

Надати Управлінню Державної міграційної служби України в Хмельницькій області десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Копію цієї ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач ОСОБА_1