Ухвала
24 квітня 2019 року
м. Київ
справа № 333/601/16
провадження № 61-6762ск19
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Сімоненко В. М. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Запорізького апеляційного суду від 13 лютого 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: Шоста Запорізька державна нотаріальна контора, ОСОБА_3, про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом частково недійсним, визнання права власності на 1/4 частину житлового будинку в порядку спадкування,
30 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на постанову Запорізького апеляційного суду від 13 лютого 2019 року.
Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного цивільного суду від 5 квітня 2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху. Надано для усунення недоліків строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали, а саме: заявниці необхідно було надати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
У зазначеній ухвалою строк ОСОБА_1 усунув недоліки.
Також заявник подав до суду заяву про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Запорізького апеляційного суду від 13 лютого 2019 року, у якій зазначав, що копію повного тексту судового рішення він отримав поштою 1 березня 2019 року, що підтверджується копією конверту з зазначеним номером квитанції та відомостями, то містяться в відкритому реєстрі поштових відправлень Укрпошта.
Згідно зі статтею 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Згідно з частиною першою статті 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Указані обставини є достатніми підставами для поновлення строку.
Касаційну скаргу подано з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України.
Відповідно до частини п'ятої статті 394 ЦПК України, якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана касаційна скарга є обґрунтованою, він відкриває провадження, про що постановляє відповідну ухвалу.
Керуючись частиною третьою статті 390, статтями 127, 394, 395 ЦПК України,
Поновити ОСОБА_1 процесуальний строк на касаційне оскарження постанови Запорізького апеляційного суду від 13 лютого 2019 року.
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Запорізького апеляційного суду від 13 лютого 2019 року.
Витребувати з Вишгородського районного суду Київської області справу №333/601/16 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: Шоста Запорізька державна нотаріальна контора, ОСОБА_3, про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом частково недійсним, визнання права власності на 1/4 частину житлового будинку в порядку спадкування.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз'яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк, що не перевищує п'ятнадцяти днів з моменту отримання ухвали суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Сімоненко