Постанова від 24.04.2019 по справі 640/5540/19

Справа№ 640/5540/19

н/п 3/640/1235/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" квітня 2019 р. м. Харків

Київський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді - Муратової С.О.,

за участю секретарів - Медведєвої Я.А., Кіріяченко В.В.,

прокурора - Мацегори В.О.

особи, відносно якої складено протокол

про адміністративне правопорушення,

пов'язане з корупцією - ОСОБА_1,

захисника - адвоката Бойко Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, іпн НОМЕР_1, який працює командиром відділення 8-державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Харківській області, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

встановив :

ОСОБА_1, займаючи на підставі наказу по особовому складу №34 о/с від 28.05.2013 посаду командира відділення 8-державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Харківській області, згідно підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

ОСОБА_1 на виконання ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» був зобов'язаний до 01.04.2018 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

В порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, а саме, 04.04.2018, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік - за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання на Е - декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування) - ІНФОРМАЦІЯ_2.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Бойко Д.В., заперечував обставини, викладені у протоколі, виклав позицію усно та письмово (а.с. 32-38, 54-58), зазначаючи, зокрема, що ОСОБА_1 дійсно несвоєчасно з простроченням на 3 дні подав щорічну декларацію, але це відбулося з об'єктивних причин, які не залежали від цієї особи. При поданні електронної декларації обов'язковою передумовою є процедура аутентифікації особи в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» на сайті НАЗК https://portal.nazk.gov.ua/login та підтвердження адреси електронної пошти користувача. Вказана аутентифікація здійснюється, в тому числі, шляхом надсилання відповідного підтвердження на вказану користувачем адресу електронної пошти. В даному випадку, як слідує з наявної в матеріалах адміністративної справи таблиці із послідовністю дій користувача ОСОБА_1, він був зареєстрований в реєстрі ще 19.03.2017. При реєстрації ОСОБА_1 вказав свою адресу електронної пошти в домені mail.ru. Вже після реєстрації в зазначеному реєстрі ОСОБА_1 Указом Президента України №133/2017 від 15.05.2017 було введено в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким, зокрема, було заборонено Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів «Mail.ru». Внаслідок зазначеного вище, ОСОБА_1 втратив доступ до своєї скриньки електронної пошти, вказаної ним при реєстрації в реєстрі НАЗК. Таким чином, авторизація ОСОБА_1, необхідна для заповнення і подання електронної декларації, стала об'єктивно неможливою до зміни адреси електронної пошти користувача. Згідно скріншотів сторінки електронної пошти ОСОБА_1, останній своєчасно, починаючи з 26.03.2018 (тобто в межах строку подання електронної декларації) неодноразово звертався електронними листами до адміністратора порталу НАЗК за зміною власної адреси електронної пошти, необхідної для авторизації та подання електронної декларації. Але нажаль, з причин, які не залежали від ОСОБА_1, вказана зміна адреси електронної пошти була здійснена НАЗК тільки 04.04.2018, одразу після чого і була подана декларація. Підтвердження про зміну адреси електронної пошти було надіслано НАЗК ОСОБА_1 тільки 05.04.2018. Таким чином, захисник зазначав, що ОСОБА_1 об'єктивно не міг подати щорічну декларацію до 04.04.2018 з об'єктивних причин, які від нього не залежали. При цьому він своєчасно вчинив всі необхідні і достатні з його сторони дії, спрямовані на своєчасне подання декларації, але з незалежних від нього причин, не зміг цього зробити. Вказані обставини є поважними причинами пропуску ОСОБА_1 на 3 дні строку на подання щорічної електронної декларації. ОСОБА_1 пояснював вказані обставини особі, яка склала протокол про адміністративні правопорушення. Ці пояснення стосувалися складу адміністративного правопорушення, були суттєвими для повноти з'ясування обставин справи та правової кваліфікації. Вказані пояснення були проігноровані в протоколі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Послідовність дій користувача реєстру була встановлена тільки щодо 04.04.2018 - тобто дня фактичного подання декларації. Поза увагою залишилися всі спроби ОСОБА_1 своєчасно подати декларацію 31.03.2018 та подальші спроби змінити електронну адресу. ОСОБА_1 вжив всіх залежних від нього заходів, спрямованих на своєчасне подання декларації, але з причин, які від нього не залежали і які він не міг передбачити, не зміг зробити це своєчасно. Вказує, що відсутні підстави вважати, що ОСОБА_1 передбачав шкідливі наслідки та бажав або свідомо допускав їх настання.

Крім того, вказує, що Головним управлінням Державної служби надзвичайних ситуації України у Харківській області було виявлено факт несвоєчасного подання ним декларації та направлено до Національного агентства з питань запобігання корупції відповідне повідомлення вих. №156 від 17.04.2018. Тобто, адміністративне правопорушення із несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації було виявлено ще 17.04.2018 та повідомлено про це НАЗК. Виявлення факту несвоєчасного подання декларації за 2017 рік мало відбутися до 13.04.2018, враховуючи те, що правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не є триваючим. Як слідує з листа Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України вих. №1420/39/119/01-2018 від 21.11.2018, зазначене управління посилається на те, що воно одержало відповідне повідомлення від НАЗК вих. №44/01/54979/18 від 19.11.2018 щодо порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції». Зазначене дає підстави вважати, що Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України вже станом на 21.11.2018 з відповідного повідомлення НАЗК вже достеменно було відомо про несвоєчасне подання ОСОБА_1 щорічної декларації. Вказані вище обставини свідчать про виявлення Управлінням захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України адміністративного правопорушення за цією справою вже станом на 21.11.2018. Протокол відносно ОСОБА_1 по цій справі було складено тільки 14.03.2019, тобто вже після спливу встановленого ч. 3 ст. 38 КУпАП тримісячного строку з дня виявлення адміністративного правопорушення.

Також зазначав, що за місцем несення служби ОСОБА_1 з'явилася невстановлена особа, яка не представилася, викликала ОСОБА_1 із чергування, передала останньому в руки та попросила розписатися в Протоколі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Після чого ОСОБА_1 було сфотографовано з примірником протоколу в руках. Переглянувши першу сторінку протоколу, ОСОБА_1 побачив, що в ньому зазначені паспортні дані невідомої йому особи, про що він повідомив особу, яка принесла протокол. Після чого ОСОБА_1 приніс і показав свій паспорт. ОСОБА_1 відмовився від підписання протоколу, складеного відносно людини з невідомими йому паспортними даними. Переконавшись у помилковості вказаних в протоколі паспортних даних, особа, яка принесла протокол, почала робити ручкою прямо в ньому рукописні виправлення, після чого повторно запропонувала ОСОБА_1 розписатися у протоколі і повідомила про свій намір згодом замінити сторінку із виправленими даними. ОСОБА_1 на це не погодився і відправився нести службу далі, залишивши особу, яка принесла протокол, з усіма його примірниками. Після цього до ОСОБА_1 із виправленим і належно складеним протоколом ніхто не звертався, за своєю поштовою адресою ОСОБА_1 вказаний протокол не одержував. Таким чином, ОСОБА_1 зміг повністю ознайомитися із протоколом по цій справі тільки після того, як ознайомився з матеріалами цієї справи в суді. Наявний в матеріалах цієї справи протокол відносно ОСОБА_1 не містить жодних рукописних виправлень. Крім того, протокол складено поза межами 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, наявний в матеріалах справи протокол не вручався під розписку ОСОБА_1 особою, яка склала протокол, і належні докази такого вручення відсутні, в наявному протоколі паспортні дані ОСОБА_1 в частині дати видачі паспорту вказані невірно, в протоколі відсутні пояснення та зауваження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в протоколі відсутні відомості про поважність причин пропуску ОСОБА_1 строку подачі декларації на 3 дні, а також відповідні докази щодо спроб ОСОБА_1 змінити адресу електронної пошти для своєчасної подачі декларації, до протоколу не додано повідомлення НАЗК вих. №44/01/54979/18 від 19.11.2018 щодо порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», на яке міститься посилання в протоколі. Зазначив, що в даному випадку наявні дві окремі підстави для закриття провадження по цій адміністративній справі, передбачені ст. 247 КУпАП, а саме: відсутність складу адміністративного правопорушення та сплив строку на притягнення особи до адміністративної відповідальності.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав позицію захисника, просив закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно нього за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з підстав, зазначених його захисником, зазначив, що зміна адреси електронної пошти була здійснена НАЗК тільки 04.04.2018, одразу після чого і була подана декларація. Також вказував про причини відмови від отримання протоколу.

В судовому засіданні прокурор Мацегора В.О. протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією стосовно ОСОБА_1 підтримав, просив призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Також зазначив про описку в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складеному відносно ОСОБА_1, який є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією згідно підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», а не як помилково зазначено в тексті протоколу згідно підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

В судовому засіданні 16.04.2019 оперуповноважений УЗЕ в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Гордієнко І.М. підтримав протокол , складений ним, та пояснив про обставини його вручення ОСОБА_1 14.03.2019, який відмовився від підпису, про о ним було зроблено записи в протоколі.

В судовому засіданні 16.04.2019 допитано в якості свідка ОСОБА_5, який пояснив, що він не бачив, як вручали протокол, оскільки вони з ОСОБА_1 займалися господарськими роботами, ОСОБА_1 викликали на фасад частини, та він пішов, через деякий час він зустрів ОСОБА_1, який пішов за паспортом, та побачив, як ОСОБА_1 показував паспорт працівнику правоохоронних органів. Щодо здійснення працівником правоохоронних органів виправлень у ньому, він не бачив. ОСОБА_1 повернувся без протоколу.

В судовому засіданні 16.04.2019 допитано в якості свідка ОСОБА_6, який пояснив, що 15.03.2019 до нього підійшов працівник правоохоронних органів та попросив викликати ОСОБА_1, що він і зробив. Підійшов ОСОБА_1 та вони почали спілкуватися неподалік від нього, він не чув, щоб йому роз'яснювалися його права, бачив, що робилися якісь помітки у документі. ОСОБА_1 відмовився від підпису протоколу, оскільки у ньому були зазначені не його паспортні дані. Він бачив, як працівник правоохоронних органів здійснював відеозапис, під час якої працівник поліції просив ОСОБА_1 відмовитися від підпису у протоколі на відеозапис. У ОСОБА_1 протоколу не залишилося.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 14.03.2019 за № 181 (а.с. 1-8); повідомленням національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 17.04.2018 №156 (а.с. 9); роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 до 11.11.2018 (а.с. 10-11); копією Витягу із наказу Головного управління ДСНС України у Харківській області №34 о/с від 28.05.2013 (а.с. 17); попередженням про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень, передбачених Законом України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» від 12.05.2016, 03.06.2018 (а.с. 18, 19); посадовою інструкцією командира відділення 8-ДПРЧ м. Харків ГУ ДСНС України у Харківській області від 20.12.2017 (а.с. 20-22); роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 23); повідомленням Державного підприємства «Українські спеціальні системи» Адміністрації державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 27.04.2018 №07-530 (а.с. 24); листом Керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя від 19.11.2018 №44-01/54979/18 (а.с. 79-80).

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1, а саме 04.04.2018, тобто несвоєчасно (а.с. 23).

Приміткою до ст. 172-6 КпАП України визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч.1 ст. 3 Закону на командиром відділення 8-державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Харківській області ОСОБА_1 поширюється дія цього Закону.

Згідно з пунктом 14 статті 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088, «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, вирішило:

Визначити, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, під час розгляду справи не встановлено.

При цьому, як зазначено вище, строк подання шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством починається з 01.01.2018 до 01.04.2018.

Суддя враховує, що дійсно, з наданих ОСОБА_1 та його представником - адвокатом Бойко Д.В. скріншотів сторінки електронної пошти ОСОБА_1 та оглянутих в судовому засіданні даних в цій частині електронної скриньки ОСОБА_1 за клопотанням його та захисника, встановлено, що ОСОБА_1 надіслав листа на офіційний сайт НАЗК (support@nazk.gov.ua), з проханням змінити електронну адресу для проходження процедури реєстрації для подачі декларації на ІНФОРМАЦІЯ_3 лише 29.03.2018, тобто за 3 дні до закінчення строку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно роздруківки послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 до 11.11.2018, ОСОБА_1 був зареєстрований у вказаному реєстрі ще 19.03.2017 (а.с. 10-11).

Згідно пояснень ОСОБА_1 в судовому засіданні, при реєстрації він вказав свою адресу електронної пошти в домені mail.ru.

Указ Президента України №133/2017, на який посилається ОСОБА_1 та його представник - адвокат Бойко Д.В., яким було введено в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким, зокрема, було заборонено Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів «Mail.ru», був оприлюднений ще 15.05.2017.

Однак, даних, що з 15.05.2017 по 01.04.2018 ОСОБА_1 об'єктивно не мав можливості знати, що доступ до його електронної скриньки, яку він вказав під час реєстрації у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обмежено у зв'язку з вказаним Указом Президента України №133/2017 від 15.05.2017, що ускладнить йому доступ до вказаного реєстру для подачі у період з 01.01.2018 по 01.04.2018 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суду не надано.

Більш того, даних, що ОСОБА_1 не мав змоги у вказаний період змінити адрес електронної пошти для доступу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до матеріалів справи не залучено, та в ході її розгляду суду не надано.

За вказаних обставин, суддя критично ставиться до пояснень ОСОБА_1 щодо здійснення зміни адреси його електронної пошти НАЗК тільки 04.04.2018, та розцінює вказану позицію як спосіб захисту. Вказані обставини не можуть вважатися поважними причинами пропуску строку своєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік. Посилання ОСОБА_1 на неможливість своєчасного подання декларації за минулий 2017 рік є безпідставним та не можуть вказувати на поважність причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки не свідчать про неможливість виконання такого обов'язку. До суду не надано також даних щодо збоїв в роботі системи у вказаний період.

Щодо позиції сторони захисту щодо складання протоколу відносно ОСОБА_1 після спливу встановленого ч. 3 ст. 38 КУпАП тримісячного строку з дня виявлення адміністративного правопорушення, суд вважає необхідним також зазначити.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 01.04.2018, тобто наступний день після граничної необхідної дати подання щорічної Е - декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік.

При цьому, суддя приходить до висновку, що на момент розгляду справи судом передбачений ч. 3 ст. 38 КупАП тримісячний строк накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення з дня його виявлення не сплинув, оскільки особа, уповноважена на складання протоколу, вперше здобула можливість за участі ОСОБА_1 здійснити дії, визначені частинами другою - четвертою статті 256 КУпАП, при відібранні у ОСОБА_1 пояснень щодо несвоєчасного подання декларації про доходи оперуповноваженим УЗЕ в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Гордієнко І.М., датованих 05.02.2019 (а.с. 12).

Також суддя вважає необхідним зазначити, що у відповідності до ч. 3 ст. 256 КУпАП, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1, чи обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, під час розгляду даного матеріалу судом не встановлено.

Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України та накладає на нього стягнення в межах санкції, зазначеної статті у вигляді штрафу на користь держави.

У відповідності до ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП,суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.

Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 33, 283, 284, 40-1 КУпАП, суд, -

УХВАЛИВ:

Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, іпн НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КпАП України та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1020 грн. 00 коп. (одна тисяча двадцять гривень) в дохід держави (код бюджетної класифікації: 21081100, одержувач: УК Київськ/мХар Київський/21081100, розрахунковий рахунок: № 31115106020004, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ одержувача: 37999675, код банку МФО банку: 899998, призначення платежу: сплата штрафу).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, іпн НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. на рахунок - (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача: 37993783, банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1.").

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя - Муратова С.О.