вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"23" квітня 2019 р. м. Київ Справа № 911/2243/18
за кредиторською заявою ГУ ДФС у Київській області (03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 5а; код ЄДРПОУ 39393260)
у справі № 911/2243/18
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Спектр-Агро» (08702, Київська обл., м. Обухів, вул. Промислова, буд. 20; код ЄДРПОУ 36348550)
до боржника ОСОБА_1 підприємства «Трубіж Агро» (07444, Київська обл., Броварський р-н, с. Світильня, вул. Жовтнева, буд. 3-А; код ЄДРПОУ 39333971)
про банкрутство
Суддя Наріжний С.Ю.
Без виклику представників учасників у справі.
у провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № 911/2243/18 за заявою ТОВ «Спектр-Агро» про банкрутство ПП «Трубіж Агро» за загальною процедурою банкрутства згідно Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі також: «Закон про банкрутство»), провадження в якій відкрите згідно ухвали від 30.10.2018.
Постановою господарського суду Київської області від 15.01.2019 визнано банкрутом ПП «Трубіж Агро» та відкрито його ліквідаційну процедуру; ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2; вирішено інші процедурні питання у справі.
15.01.2019 господарським судом Київської області було здійснено публікацію на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення № 56722 про визнання банкрутом ПП «Трубіж Агро».
28.03.2019 до суду надійшла заява ГУ ДФС у Київській області б/№, б/дати (вх. № 6202/19) про визнання грошових вимог до Боржника у сумі 903649,71 грн.
Ухвалою господарського суду Київської області від 01.04.2019 вказану вище кредиторську заяву ГУ ДФС у Київській області залишено без руху; зобов'язано ГУ ДФС у Київській області в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, усунути виявлені недоліки заяви про визнання кредиторських вимог б/№, б/дати (вх. № 6202/19), а саме надати господарському суду Київської області докази оплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, зокрема в сумі 3842,00 грн; докази підтвердження повноважень особи, яка підписала кредиторську заяву.
Копія ухвали суду від 01.04.2019 була отримана ГУ ДФС у Київській області 08.04.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням № 0103267869620 про вручення поштового відправлення, отже встановлений судом заявнику строк на усунення недоліків кредиторської заяви закінчився 18.04.2019.
До суду надійшло клопотання ГУ ДФС у Київській області б/№, б/дати (вх. № 7225/19) про усунення недоліків.
Розглянувши вказане клопотання судом встановлено наступне.
Заявник просить суд надати ГУ ДФС у Київській області достатній строк для виконання вимог ухвали від 01.04.2019; у разі відмови у наданні додаткового строку для усунення недоліків відстрочити сплату судового збору до винесення рішення по суті.
В обґрунтування клопотання ГУ ДФС у Київській області посилається на запити ГУ ДКСУ у Київській області від 04.04.2019 № 7-06/2009 і від 05.04.2019 № 7-06/2021, в яких зазначено, що на виконанні в ГУ ДКСУ у Київській області перебувають накази господарського суду Київської області № 911/28/17 від 05.03.2019 і Волинського окружного адміністративного суду № 0340/1345/18 від 19.03.2019 про стягнення коштів з ГУ ДФС у Київській області, в зв'язку з чим на період встановлення даних не проводяться платежі за платіжними дорученнями боржника або бюджетної установи щодо операцій, пов'язаних із централізованим обслуговуванням боржника, за всіма рахунками, кодами класифікації видатків бюджету, крім платежів, зазначених у п. 25 Постанови КМУ від 03.08.2011 № 845 «Про затвердження порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників».
Суд зазначає, що згідно ст. 9 Закону про банкрутство, справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Згідно ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Статтею 174 ГПК України встановлено, що строк на усунення недоліків не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Як вже вказано вище, ухвалою суду від 01.04.2019 встановлено заявнику строк на усунення недоліків кредиторської заяви - не більше 10 днів з дати вручення ухвали про залишення заяви без руху, отже наданий судом строк усунення недоліків є достатнім, в зв'язку з чим клопотання ГУ ДФС у Київській області про надання достатнього строку є необґрунтованим отже не підлягає задоволенню.
Щодо клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору суд зазначає наступне.
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
ГУ ДФС у Київській області в клопотанні не наведено жодної підстави, передбаченої ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», для відстрочення сплати судового збору.
Вказані заявником в клопотанні обставини щодо неможливості здійснити оплату у зв'язку з примусовим списанням ГУ ДКСУ у Київській області коштів з рахунків заявника на виконання рішень судів, не є підставою для відстрочення сплати судового збору згідно ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Таким чином суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання ГУ ДФС у Київській області про відстрочення сплати судового збору
Судом встановлено, що станом на 23.04.2019 ГУ ДФС у Київській області не надано доказів усунення недоліків кредиторської заяви щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Суд зазначає, що після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону про банкрутство, господарський суд здійснює перевірку відповідності заяви кредитора вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог ч. 3 ст. 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Частиною 2 тієї ж статті визначено, що якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
Враховуючи викладене вище, подана кредиторська заява ГУ ДФС у Київській області б/№, б/дати (вх. № 6202/19) разом з доданими до неї документами підлягає поверненню заявнику без розгляду.
В той же час суд звертає увагу ГУ ДФС у Київській області на те, що згідно ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство, повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 23 цього Закону.
Керуючись ст. 23, 24, 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та ст. 232-235, 255, п. 17.5. розділу ХІ ГПК України, суд
1. Відмовити у задоволенні клопотання ГУ ДФС у Київській області б/№, б/дати (вх. № 7225/19) про надання достатнього строку для усунення недоліків та про відстрочення сплати судового збору.
2. Заяву ГУ ДФС у Київській області б/№, б/дати (вх. № 6202/19) про визнання кредиторських вимог повернути заявнику.
3. Копію ухвали, кредиторську заяву з додатками та клопотання про усунення недоліків з додатками надіслати ГУ ДФС у Київській області (03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 5а).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати підписання ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.
Дата підписання ухвали 23.04.2019.
Суддя С.Ю. Наріжний