Ухвала від 19.04.2019 по справі 260/1228/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

щодо участі учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції

19 квітня 2019 рокуЛьвів№ 857/3194/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -ОСОБА_1

суддів -ОСОБА_2

ОСОБА_3

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Головного управління ДФС у Закарпатській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2019 року у справі № 260/1228/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду перебуває справа за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2019 року у справі № 260/1228/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 29 березня 2019 року вказану справу призначено до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 25 квітня 2019 року о 12:00 год.

ОСОБА_5 управлінням ДФС у Закарпатській області заявилено клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому просить забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції в приміщеннях Закарпатського окружного адміністративного суду, Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області або Господарського суду Закарпатської області.

Дослідивши матеріали справи та доводи заявленого клопотання, колегія суддів вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Особливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції врегульовано ст. 195 КАС України.

Так, згідно з ч. 1 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Відповідно до ч. 2 ст. 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Аналіз зазначених положень статті КАС України дає підстави вважати, що прийняття рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не встановлює обов'язкового проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності заяви учасника справи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Постановлення ухвали про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції застосовується із врахуванням обставин, що зазначаються у заяві про таку участь.

Такий спосіб участі в судовому засіданні має винятковий характер, у зв'язку з чим повинні насамперед існувати обставини, які ускладнюють або унеможливлюють участь учасника справи в судовому засіданні.

Враховуючи, що до клопотання не додано будь-яких доказів скерування вказаного клопотання іншому учаснику справи, це клопотання подане з порушенням приписів частини другої статті 195 КАС України, а тому не підлягає задоволенню.

Разом з тим, в обґрунтування необхідності проведення судового засідання в режимі відеоконференції не додано до клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції доказів існування обставин, які ускладнюють або унеможливлюють забезпечення явки представника відповідача в судовому засіданні в приміщенні суду.

Враховуючи усе наведене, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є необґрунтованим, суду не надано доказів, які б надавали змогу встановити факт існування обставин, що ускладнюють або унеможливлюють забезпечення явки позивачки в судове засідання в приміщенні суду, в зв'язку з чим у задоволенні вказаного клопотання необхідно відмовити.

Керуючись ст. 195, 254, 256, 294, 311 КАС України суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Закарпатській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2019 року у справі № 260/1228/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач ОСОБА_1

судді ОСОБА_2

ОСОБА_3