Рішення від 18.04.2019 по справі 369/5040/19

Справа № 369/5040/19

Провадження № 2-а/369/234/19

РІШЕННЯ

Іменем України

18.04.2019 року Києво-Святошинський районний суд Київської області

у складі: головуючого судді Пінкевич Н.С.,

при секретарі судових засідань ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до дільничної виборчої комісії № 321423 територіального виборчого округу № 95 у Київській області про уточнення списків виборців, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що вона постійно проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, однак у зв'язку з роботою у день виборів, не має можливості проголосувати на чергових виборах Президента України за місцем реєстрації. На підставі викладеного, просить змінити місце голосування з виборчої дільниці №050003, на дільницю № 321423.

Будучи належним чином повідомленими позивач, який подав заяву про розгляд справи за його відсутності, а також представники дільничної виборчої комісії № 321423 територіального виборчого округу № 95 у Київській області в судове засідання не з'явилися, що з урахуванням швидкоплинності виборчого процесу не є перешкодою для розгляду справи, а тому суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи за їх відсутності, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

Згідно з ст. 70 Конституції України право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років.

Відповідно до ч. 1 ст. 274 КАС України право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.

У відповідності з ч. 7 ст. 2Закону України «Про вибори Президента України» від 05 березня 1999 року № 474-XIV громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Документом, який підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України, що передбачає п. 1 ч. 2 ст. 2 Закону № 474-XIV.

Крім того, згідно з ч.ч. 1, 2, 3 ст. 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» від 22 лютого 2007 року № 698-V виборча адреса виборця визначається згідно з цією статтею та є підставою для віднесення виборця до відповідної виборчої дільниці.

Виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.

Згідно з ч. 3 ст. 31 Закону № 474-XIVдо попереднього списку виборців на виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років і які мають право голосу, та виборча адреса яких відповідно до відомостей Державного реєстру виборців відноситься до цієї виборчої дільниці. Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

Вбачається, що відсутність проведеної реєстрації місця проживання позивача відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», створює йому перешкоди у реалізації права використати голосу на чергових виборах Президента України, яке гарантовано Конституцією України.

Відповідно до наданого позивачем паспорту, вбачається що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.

Таким чином, оскільки позивачем змінено постійне місце проживання, а саме АДРЕСА_1, тому вона має право на реалізацію свого виборчого права за вказаним місцем перебування.

Сам факт наявності або відсутності реєстрації місця проживання не може бути підставою для відмови в задоволенні вимог про внесення до списку виборців.

Також суд має врахувати, що всі положення законодавства не можуть тлумачитися на шкоду правам та законним інтересам громадян України, які мають конституційне право на участь у виборах народних депутатів України як способі реалізації свого права на участь у керівництві своєю державою, тим більше, що будь-які неузгодженості не можуть бути підставою для відмови у наданні судового захисту порушеного (невизнаного) права позивача.

З викладеного витікає, що гр. ОСОБА_2 підлягає внесенню до списків виборців дільничної виборчої комісії № 321423 територіального виборчого округу № 95 у Київській області та набуває прав виборця на чергових виборах Президента України, які відбудуться 21 квітня 2019 року.

Враховуючи вищезазначене та з метою забезпечення можливості реалізації конституційного права позивача, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та необхідність включення гр. ОСОБА_2 до списків виборців дільничної виборчої комісії № 321423 територіального виборчого округу № 95 у Київській області

На підставі викладеного, керуючись ст. 70 Конституції України, ст. 274 КАС України, Законів України «Про місцеві вибори», «Про Державний реєстр виборців», суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до дільничної виборчої комісії № 321423 територіального виборчого округу № 95 у Київській області про уточнення списків виборців - задовольнити.

Змінити місце голосування ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, з Дільничої виборчої комісії №050003, на Дільничу виборчу комісію виборчої дільниці №321423 територіального виборчого округу № 95 у Київській області.

Зобов'язати дільничну виборчу комісію № 321423 територіального виборчого округу № 95 у Київській області, внести зміни до списку виборців, включивши до нього дані ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (місце проживання зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3), для прийняття участі у виборах Президента України 21.04.2019 року.

Рішення суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.

Оскарження рішення суду щодо внесення змін у списки виборців не перешкоджає його виконанню.

Апеляційну скаргу на рішення може бути подано у дводенний строк з дня його проголошення до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 18.04.2019 року.

Суддя Н.С. Пінкевич