09 квітня 2019 р.Справа № 440/4189/18
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Григорова А.М.,
Суддів: Подобайло З.Г. , Тацій Л.В. ,
за участю секретаря судового засідання Ткаченко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.12.2018 року, головуючий суддя І інстанції: Л.О. Єресько, м. Полтава, повний текст складено 29.12.18 року по справі № 440/4189/18
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
26 листопада 2018 року ОСОБА_1 (надалі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області , де просить:
- визнати протиправними дії, що полягають у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2018 без врахування надбавки за особливі умови служби (ОУС) -35 %, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 15 %, надбавки за кваліфікацію, льотчик/штурман 1 клас - 12% та надбавки за особливо важливі завдання - 50 %, премії 10%;
- зобов'язати раніше призначену з 01.01.2018 пенсію ОСОБА_1 перерахувати та виплачувати з урахуванням надбавки за особливі умови служби (ОУС) - 35 %, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 15 %, надбавки за кваліфікацію, льотчик/штурман 1 клас - 12% та надбавки за особливо важливі завдання - 50 %, премії 10%; з врахуванням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 19.07.2018 у справі № 816/1187/18 та провести відповідні виплати з 01.01.2018 з урахуванням виплачених сум.
В обґрунтування позивач посилається на те, що при проведенні перерахунку пенсії у 2018 році відповідачем виключено з розрахунку пенсії раніше враховані додаткові види грошового забезпечення. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що суперечать Конституції та іншим законам України та призводять до порушення його прав.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29.12.2018р. в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відмовлено повністю.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій зазначає, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців. Зазначає, що стаття 63 Закону №2262-ХІІ, вищезазначені постанови КМУ не містить положень, які б давали підстави не враховувати для перерахунку пенсії певні види грошового забезпечення, що я отримував при первинному призначенні пенсії, у тому числі і надбавки за особливі умови служби, за роботу з таємними виробами, носіями, документами, за кваліфікацію, льотчик/штурман 1-клас а також премії. Вказує, що аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що перерахунок раніше призначених пенсії провадиться за документами, що є в пенсійної справі, так і за рішенням, прийнятим Кабінетом Міністрів України. Складові грошового забезпечення з яких обчислена пенсія, вже визначені при первинному обчисленні пенсії, це посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, надбавка за особливі умови служби, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавка за кваліфікацію (льотчик/штурман 1-клас) та премія. Тому вважає безпідставним твердження суду першої інстанції, що відповідач, як орган пенсійного фонду, не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, оскільки складові грошового забезпечення вже визначені при первинному обчисленні пенсії. Посилається на висновки Конституційного Суду України, наведених у рішенні від 03 травня 2015 року по справі №1-9/2015 та на висновки, зроблені Верховним Судом у постанові від 26.06.2018 у справі №522/2738/17. На підставі викладеного просить рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.12.2018 року по справі №440/4189/18 скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити. Визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Полтавській області, що полягають у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.01.2018 року без врахування надбавки за особливі умови служби (ОУС) - 35%, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами -15%, надбавки за кваліфікацію, льотчик/штурман 1-клас - 12% та надбавки за особливо важливі завдання - 50%, а також премії -10%. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області раніше призначену з 01.01.2018 року пенсію ОСОБА_1 перерахувати та виплачувати з урахуванням надбавки за особливі умови служби (ОУС) - 35%, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 15%, надбавки за кваліфікацію, льотчик/штурман 1-клас - 12%, надбавки за особливо важливі завдання - 50%, а також премії - 10% з врахуванням рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 19.07.2018 року у справі №816/1887/18 та провести відповідні виплати з 01.01.2018 року з урахуванням виплачених сум. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відповідно до підпункту "г"' пункту 4. ч.1 ст. 322 КАС України подати протягом одного місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення.
Від Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, до суду надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому зазначає, що з вимогами апеляційної скарги не погоджується. Зазначає, що довідки для перерахунку пенсії, видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45. Зазначає, що складові грошового забезпечення, які просить включити позивач до довідки не передбачено Порядком №45.
Сторони про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги були повідомлені заздалегідь та належним чином, на адреси визначені в апеляційній скарзі та позовній заяві, про що свідчать поштові повідомлення про вручення, які містяться в матеріалах справи .
Апеляційна скарга розглядається у судовому засіданні згідно приписів ст. 229 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішеннясуду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що відповідачем не заперечується.
Пенсія позивачу була призначена за вислугою років з 26.10.2004 (а.с. 20).
01.03.2018 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою затверджено нові тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів складових грошового забезпечення військовослужбовців. Відповідно, з 01.03.2018 року відбулося підвищення розміру таких складових грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим званням та процентна надбавка за вислугу років.
21.02.2018 прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 (Далі - Постанова №103), пунктом 1 якої затверджено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01.03.2018 року.
У зв'язку із чим Полтавським обласним військовим комісаріатом підготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку від 23.04.2018 № ФП 69821/779/2, видану на ім'я ОСОБА_1 .
Вищевказану довідку отримано відповідачем 26.04.2018 (вх. № 2944/16/1) (а.с. 22)
За змістом довідки від 23.04.2018 № ФП 69821/779/2 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.03.2018 за посадою старший штурман авіаполку становить: посадовий оклад - 5 640,00 грн, оклад за військове звання (підполковник) - 1 410,00 грн, надбавка за вислугу років (50 %) - 3 525,00 грн.
На підставі даної довідки відповідачем 16.10.2018 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, що підтверджується витягом з пенсійної справи № ФП69821- Міноборони ОСОБА_1 (а.с. 24).
12.11.2018 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області із заявою, в якій просив перерахувати та виплачувати пенсію, виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної набавки за вислугу років, з урахуванням надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман 1- клас -12%, надбавки за особливо важливі завдання - 50 %, премії 10%, надбавки за особливі умови служби (ОУС) - 35 %, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 15 %, оскільки до 01.01.2018 вказані складові входили до складу пенсії ОСОБА_1 та деякі з них не були враховані при перерахунку з 01.01.2018 на підставі довідки, виданої Полтавським ОВК (а.с. 28).
Листом від 16.11.2018 № 1672/З-03 ГУ ПФУ в Полтавській області повідомлено ОСОБА_1 , що в зв'язку із набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 йому проведено перерахунок пенсії на підставі довідки від 23.04.2018 № ФП 69821/779/2, поданої Полтавським ОВК, про грошове забезпечення на загальну суму 10 575,00 грн, в тому числі посадовий оклад - 5 640,00 грн, оклад за військове звання - 1410,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 50 % - 3 525,00 грн. У зв'язку із чим відсутні підстави для врахування інших додаткових видів грошового забезпечення (а.с. 29-30).
Не погоджуючись з наданою відповіддю та вважаючи дії відповідача щодо не врахування деяких видів грошового забезпечення при перерахунку пенсії протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач, як орган пенсійного фонду, не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення осіб, пенсія яким призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Перерахунок пенсії позивачу, здійснено головним управлінням на підставі довідки від 23.04.2018 № ФП69821/779/2, виданої Полтавським обласним військовим комісаріатом та з урахуванням вимог постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позову , виходячи з на наступного.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка діє з 17.07.2009р., всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку в зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством.
Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, в строки, передбачені частиною 2 статті 51 цього Закону. В разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка діє з 29.12.2015р., перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення" від 15.07.2015 р. № 614-VIII внесено зміни до ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", а саме доповнено статтю 51 частиною третьою такого змісту: "Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком ".
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).
Згідно п. 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Відповідно до п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, нормами Порядку № 45 передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій:
-Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення (п. 2 Постанови № 45);
- Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України (абз. 2 п. 2 Постанови № 45);
- Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (абз.3 п.2, абз.1, 2 п.3 Постанови № 45).
Також, відповідно до п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.
Довідок про новий розмір грошового забезпечення позивача з уповноваженого органу до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області не надходило, відповідної довідки не надано і позивачем при зверненні до відповідача щодо перерахунку пенсії, що не заперечується сторонами у справі та матеріалами справи .
Згідно звернення позивача, копія якого міститься в матеріалах справи, під час звернення до відповідача з вимогою провести перерахунок раніше встановленої пенсії, довідка про розмір грошового забезпечення, позивачем не надавалась (а.с.28).
При цьому, позивачем не доведено, що він звертався до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з доданою до неї довідкою про розмір грошового забезпечення .
За таких обставин у відповідача були відсутні підстави для перерахунку позивачу пенсії.
З урахуванням відсутності довідок, обґрунтування позивача про наявність права на перерахунок відповідно діючого законодавства не може бути підставою задоволення позову. Для реалізації цього права органами Управління пенсійного фонду, необхідна наявність довідки.
З огляду на встановлені у справі обставини, колегія суддів, враховуючи відсутність у розпорядженні Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Отже, у відповідача обов'язок прийняти рішення щодо перерахунку пенсії не виник, оскільки відповідна довідка у встановленій вимогами Порядку формі, подана не була.
Враховуючи вищенаведене, те, що повідомлень уповноваженого органу про зміну розміру грошового забезпечення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області не надходило, відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивачу.
Колегія суддів зазначає, що без отримання відповідного повідомлення (довідки) у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу.
Відповідно до відзивів ГУ ПФУ в Полтавській області на позовну заяву та апеляційну скаргу до ГУ ПФУ в Полтавській області повідомлень про підстави перерахунку пенсій позивачу не надходили.
Колегія суддів зазначає, що позивач набуває право на проведення перерахунку пенсії у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення, що відбулись у наслідок прийняття наказів МО України тощо .
Проте колегія суддів зауважує, що правовою підставою для безпосереднього проведення перерахунку пенсії позивача є повідомлення (довідка) компетентного органу (Міністерства оборони України), щодо зміни розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що в даному випадку відсутня.
Колегія суддів зазначає, що в позовній заяві позивачем не заявлено вимог щодо надання уповноваженим органом такої довідки (повідомлення) у відповідності до Порядку № 45.
Враховуючи, що позивачем не надано суду доказів та з матеріалів справи не убачається, що діями (бездіяльністю) саме Головного управління Пенсійного фонду України Полтавській області порушені його права, свободи чи інтереси в публічно-правових відносинах, колегія суддів приходить до висновку про безпідставність позовних вимог.
З 01.01.2018 відповідачем здійснено перерахунок пенсії відповідно до довідки від 23.03.2018 № ФП69821/779/2, виданої Полтавським обласним військовим комісаріатом про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Постанови 103, яка містить складові грошового забезпечення, які враховані при перерахунку пенсії (за відповідною посадою), а саме посадовий оклад, оклад за військовим званням та надбавка за вислугу років. Щодо решти складових, то до довідки вони не включені (а.с. 22, 24).
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у рішенні від 03.04.2018 р. у справі № 592/11328/17.
Щодо посилань позивача в позовній заяві та апеляційній скарзі на рішення Верховного суду по справі № 522/2738/17. колегія суддів зазначає наступне.
Дані рішення мають інші обставити справи, в зазначеному позивачем рішенні в довідці позивача вказані види грошового забезпечення, проте деякі з них орган пенсійного фонду не враховує під час проведення перерахунку пенсії. В нашому ж випадку спірні певні складові грошового забезпечення в довідці відсутні, оскільки відповідна довідка не надавалась.
Колегія суддів зазначає, що дійсно підставою проведення перерахунку пенсії є рішення прийняте Кабінетом Міністрів України, але для безпосереднього здійснення перерахунку пенсії необхідний документ виданий компетентним органом відповідного міністерства, в даному випадку Міністерством оборони України, щодо визначення зміни грошового забезпечення безпосередньо по посаді позивача, тобто наявність документів передбачених Порядком № 45, фактично це наявність довідки про зміну грошового забезпечення для проведення перерахунку.
Однак, як зазначено вище вимоги до компетентних органів, направлених на отримання довідки в даному позові не заявлені, довідка відсутня.
Посилання відповідача на рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 № 1-9/2015, яким надано тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є безпідставним, оскільки стосується перерахунку пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
При цьому, в даній справі встановлено, що підставою для звернення позивача про перерахунок його пенсії слугувало не зміна чи введення нових додаткових видів грошового забезпечення, а те, що при призначенні йому пенсії за Законом № 2262-ХІІ відповідно до довідки про додаткові види грошового забезпечення не було включено певні види грошового забезпечення, а саме надбавки за особливі умови служби (ОУС) -35 %, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 15 %, надбавки за кваліфікацію, льотчик/штурман 1 клас - 12% та надбавки за особливо важливі завдання - 50 %, премії 10%.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч. 1 ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 2 ст.77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, мати під собою конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Доводи апелянта не спростовують правильності прийнятого судом першої інстанції рішення.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Під час апеляційного провадження, колегія суду не встановила таких порушень судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи по суті, які були предметом розгляду і заявлені в суді першої інстанції.
Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
З урахуванням того, що відповідно до п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, дана справа відноситься до справ незначної складності і відповідно до ч. 5 ст. 328 КАС України не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України .
Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29.12.2018 року по справі № 440/4189/18 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя (підпис)А.М. Григоров
Судді(підпис) (підпис) З.Г. Подобайло Л.В. Тацій
Повний текст постанови складено 15.04.2019 року