Справа № 420/797/19
15 квітня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Марина П.П.
розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі, в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі від 24.01.2008 року №194334 «про відмову в перерахунку пенсії» та зобов'язати Малиновське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2008 року у розмірі 80% з урахуванням надбавки за вислугу років у розмірі 35% посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання та суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно з довідкою від 15.01.2019 року №14, виданою Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з виплатою фіксованої індексації пенсії без зміни базового місяця індексації пенсії наростаючим підсумком.
Свої позовні вимоги позивач вважає обґрунтованими та зазначає, що вона отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 80% від заробітної плати. ОСОБА_1, 21.01.2019 року звернулася до відповідача із заявою про приведення розміру пенсії, обчисленої не в повному обсязі з 01.02.2008 року у відповідність до законодавства України шляхом донарахування до розміру пенсії суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань на підставі довідки від 15.01.2019 року №14, виданої Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області (оригінал довідки знаходиться в матеріалах пенсійної справи). Проте, рішенням від 24.01.2019 року № 194334 «про відмову в перерахунку пенсії». Відповідачем самостійно занижено надбавку за вислугу років з 35% на 15% від чого розрахункова сума заробітної плати для перерахунку пенсії була занижена та відмовлено у врахуванні інших видів виплат для розрахунку пенсії. На переконання позивача у неї є всі законні підстави вимагати від відповідача провести донарахування пенсії з урахуванням надбавки за вислугу років у розмірі 35% з 01.02.2008 року. Позивач вважає такий висновок територіального органу Пенсійного фонду України передчасним та таким, що суперечить Конституції України. Вимоги про включення в розрахунок пенсії інших виплат та грошової допомоги позивач обґрунтовує посилаючись на зміст статті 37 Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на момент призначення позивачу пенсії.
Представник відповідача у відзиві на позов (а.с.31-35) зазначив, що вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не відповідають нормам чинного законодавства. Свою позицію відповідач обґрунтував посилаючись на те, що з 01.06.2015 року Законом України від 02.03.2015 року № 213-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» припинені дії норм Закону України «Про державну службу» в частині, яка стосується пенсійного забезпечення державних службовців, у тому числі ст.37-1 цього Закону, яка регламентувала підстави для проведення перерахунку пенсії державного службовця. З 01.05.2016 року набрав чинності Закон України від 10.12.2015 року № 889-УІІІ «Про державну службу». ч.1 ст.90 якого встановлено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Тобто, з 01.05.2016 року Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 року по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані з пенсійним забезпеченням державних службовців. Відмова об'єднаного управління не є звуженням обсягу вже набутих прав позивача та/або позбавленням його права на соціальний захист. Під час визначення розміру доходу для обчислення розміру пенсії об'єднане управління керується Постановою Кабінету Міністрів України Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії від 31.05.2000 р. №865, яка не передбачає включення сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації до заробітку, з якого обчислюється розмір пенсії. До того ж п. 6 По станови передбачено, що у всіх випадках призначення пенсій заробіток для призначення пенсії не може перевищувати сум заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, на момент призначення пенсій. Таким чином, виходячи із положень законодавства, матеріальна допомога на оздоровлен ня, для вирішення соціально-побутових питань є окремою разовою виплатою та має нерегуля рний характер, а тому не може зараховуватися до складу заробітної плати, визначеної ч.2 ст.33 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ та враховуватися до середнього заробітку при роз рахунку пенсії. Об'єднане управління не має законних підстав для розрахунку пенсії враховуючи суми виплат, з яких не було сплачено соціальні внески. У зв'язку з вищевикладеним, сума індексації, матеріальна допомога чинним законодавством не передбачені як складові частини заробітної плати державного службовця, а тому не можуть бути враховані в заробіток, з якого обчислюється пенсія державному службовцю, відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ.
У відповіді на відзив (а.с.183-184) позивач зазначає, що посилання відповідача на постанову КМУ №865 є протиправним адже законодавцем не надано Кабінету Міністрів України право змінювати порядок перерахунку пенсії, що встановлений законом. Крім того, позивач зазначає, що відповідач посилається на редакцію Закону України «Про державну службу» яка почала діяти після внесення змін від 28.12.2014 року, та яка на момент вчинення протиправних дій відповідачем ще не набрала чинності.
Позивачем 18.03.2019 року надано до суду заяву про розгляд справи за її відсутності.
У зв'язку з відсутністю потреби заслухання свідка чи експерта, судом, керуючись положеннями ч.9 ст.205 КАС України, прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 з 26.07.1999 року перебуває на обліку у Малиновському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Одесі та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 80% від заробітної плати (а.с.15).
Відповідно до розпорядження №194334 від 09.06.2008 року (а.с.135) позивачу приведено перерахунок пенсії (масовий) з 01.02.2008 року із заробітку станом на 01.02.2008 року:
Коефіцієнт стажу - 0.30917;
Коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1.20 - 0.37100;
Розмір пенсії за віком 739,94;
Доплата за понаднормовий стаж - 47,00 (за 10 років);
Загальний розмір пенсії за віком - 786,94;
Надбавка дітям війни - 47,00.
Позивач, з метою здійснення перерахунку пенсії шляхом донарахування до розміру пенсії суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, 21.01.2019 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії (а.с.179), до якої позивачем додано трудову книжку, документ про стаж та довідку про заробітну плату ДПІ у Малиновському районі ГУ ДФС в Одеській області №14 від 15.01.2019 року (а.с.180).
Відповідно до вказаної довідки заробітна плата старшого державного податкового інспектора , з якої призначено пенсію, для її перерахунку з 01.02.2008 року становить:
Посадовий оклад - 1025,00 грн;
Надбавка за ранг - 90,00 грн;
Надбавка за вислугу років (35%) - 390,25 грн;
Надбавка за високі досягнення у праці - або за виконання особливо важливої роботи (50%) - 752,63 грн;
Премія (117,26%) - 1201,91 грн., а всього - 10379,37 грн.
Інші види (винагорода за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення 3459,79 грн., та для вирішення соціально-побутових питань 3459,79 грн.) - 6919,58 грн.
На всі виплати, включені в довідку, сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 1 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
У відповідь на заяву позивача Малиновським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі прийнято Рішення №194334 від 24.01.2019 року (а.с.17), яким ОСОБА_1, відмовлено в здійснення перерахунку пенсії за яким вона звернулась та зазначено, що матеріальні допомоги, грошові винагороди та допомоги і суми індексації заробітної плати при обчисленні пенсії державному службовцю не враховувались, оскільки ці виплати не визначені статтею 33 Закону №3723 як складові заробітної плати державного службовця. Отже, для перерахунку пенсії на підставі довідки Головного управління ДФС в Одеській області від 15.01.2019 № 14 на даний час підстави відсутні.
В зазначеному рішенні відповідач посилається на те, що відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213, а також Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-УІІІ з 01.06.2015 скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723. У зв'язку з чим з 01.06.2015 пенсії, призначені в порядку та на умовах, визначених Законом №3723 не перераховуються. Крім того, порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії державним службовцям визначено постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій». Згідно із зазначеним Порядком у заробіток державного службовця для обчислення розміру пенсії враховуються: посадовий оклад, надбавки за ранг (класний чин або спеціальне звання), вислугу років, премії (в тому числі премії до державних, професійних, ювілейних дат), надбавки за високі досягнення у праці та особливо важливу роботу, за роботу з таємними документами, за використання в роботі іноземної мови, за науковий ступінь, за почесне звання «заслужений» та інші надбавки.
Зазначена відмова відповідача у перерахунку пенсії стала підставою для звернення позивача з позовом до суду.
Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.
Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.1 Закону України від 24.03.1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
До 01 травня 2016 року умови пенсійного забезпечення державних службовців визначалися Законом України "Про державну службу" №3723-ХІІ.
Частиною 2 ст.33 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Абзац 7 цієї статті передбачає, що державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Також ст.35 цього Закону передбачає, що Державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу
Умови оплати праці держслужбовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначає постанова КМУ від 09.03.2006 року №268. Пункт 3 цієї постанови передбачає виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги для оздоровлення при наданні щорічної відпустки за рахунок фонду оплати праці.
Крім того, матеріальна допомога, відповідно до пп.2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 року №5 належить до інших заохочувальних та компенсаційних виплат і виплачується за рахунок оплати праці.
Пунктом 4 постанови КМУ від 09.03.2006 року №268 передбачено виплату надбавки за вислугу років державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування
Постановою Правління Пенсійного фонду від 04.09.2013 року №15-1 (зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 26 вересня 2013 року за №1661/24193) на виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах №2а-8893/12/2670, №2а-4753/09/2670 встановлено форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії, відповідно до Закону України "Про державну службу".
У формі довідки є колонки "Інші", де слід зазначати виплати, які не увійшли до заробітної плати у попередніх колонках, але мають враховуватись при призначенні пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Аналіз наведених положень дає суду підстави для висновку, що суми виплати матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, входили до системи оплати праці державного службовця.
Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії, тобто з 26.07.1999 року) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.
Частиною 1 ст.90 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на момент звернення позивача за перерахунком пенсії) передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пунктом 2 ч.1 ст.41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Відповідно до вимог ч.1 ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Також отримувані застрахованою особою суми виплат, зокрема матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена у постановах Верховного Суду від 15.03.2018 року у справі №466/2402/17, у постанові від 15.03.2018 року у справі №440/1130/16-а та у постанові від 05.07.2018 року у справі №522/25569/16-а.
У постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11 Верховний Суд України зазначив, що: "висновок касаційного суду про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів №3723-ХІІ та №108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин стаття 41 Закону №1058-ІV та стаття 66 Закону №1788-ХІІ".
Судом встановлено, що відповідно до довідки про заробітну плату ДПІ у Малиновському районі ГУ ДФС в Одеській області №14 від 15.01.2019 року (а.с.14) позивач отримувала «інші виплати» (винагороду за вислуг років, матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань), на які було нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Отже, суд приходить до висновку, що відповідач, всупереч законодавству України, відмовив ОСОБА_1, у перерахунку пенсії з урахуванням суми виплат винагороди за вислуг років, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно з довідкою від №14 від 15.01.2019 року з яких було сплачено страхові внески.
Щодо вимоги позивача про виплату фіксованої індексації пенсії без зміни базового місяця індексації пенсії наростаючим підсумком на суму перерахованої пенсії, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.1 Закону "Про індексацію грошових доходів населення" (далі Закон №1282-XII), індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
За змістом ст.2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
Згідно з ст. 4 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Отже, вказаною нормою передбачено підстави, за яких проводиться індексація, а також розмір грошового доходу, який підлягає індексації, а тому суд вважає вимоги позивача щодо виплати фіксованої індексації пенсії без зміни базового місяця індексації пенсії наростаючим підсумком на суму перерахованої пенсії обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Як вбачається з позовних вимог, позивач просить здійснити перерахунок пенсії з 01.02.2008 року.
Згідно з ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою ст.35, частиною 2 ст.38, частиною 3 ст.42 і частиною 5 ст.48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Враховуючи те, що позивач звернулася до відповідача 21.01.2019 року, тобто право на перерахунок пенсії у позивача виникло з 01.02.2019 року, а тому, з урахуванням приписів ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок пенсії повинен здійснюватися з 01.02.2019 року.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць. Враховуючи те, що позивач звернулась за здійсненням перерахунку пенсії - суд не вбачає підстав для звернення до негайного виконання рішення.
Згідно зі ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Частиною 1 ст.72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши докази, які наявні у справі щодо їх належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає що позов підлягає частковому задоволенню.
Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 9, 72-73, 77, 90, 242, 245, 255, 295 КАС України суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі від. 24.01.20008 року №194334 «про відмову в перерахунку пенсії» ОСОБА_1.
Зобов'язати Малиновське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Одесі здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2019 року у розмірі 80% з урахуванням надбавки за вислугу років у розмірі 35% посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання та суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно з довідкою від 15.01.2019 року №14, виданою Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з виплатою фіксованої індексації пенсії без зміни базового місяця індексації пенсії наростаючим підсумком.
Стягнути з Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі за рахунок його бюджетних асигнувань понесені позивачем судові витрати у вигляді сплати судового збору в розмірі 768,40 грн.
В іншій частині в задоволенні позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1);
Відповідач: Малиновське об'єднане Управління Пенсійного фонду України в м.Одесі: (код ЄДРПОУ 412469156, 65007, м.Одеса, вул. Прохорівська, 3).
Суддя П.П.Марин
.