Ухвала від 10.04.2019 по справі 420/860/19

Справа № 420/860/19

УХВАЛА

10 квітня 2019 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тарасишиної О.М.,

за участю секретаря: Куща М.О.,

представника позивача: Афанасьєвої М.В.,

представника відповідача, третьої особи: Тарановського Р.В.,

представника третьої особи: Нижниченка О.С.,

розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬ МАК" до Головного управління ДФС в Одеській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Національного антикорупційного бюро України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування Наказу №1082 від 13.02.2019 року, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬ МАК" до Головного управління ДФС в Одеській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Національного антикорупційного бюро України, Державної фіскальної служби України, в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ № 1082 від 13.02.2019 року, виданий Головним управлінням ДФС в Одеській області.

Ухвалою від 15.02.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

В судовому засіданні 08.04.2019 року представник позивача заявив клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва по справі № 640/5781/19, в обґрунтування якого зазначено, що 04.04.2019 року ТОВ «Аль Мак» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Національного антикорупційного бюро України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій суб'єктів владних повноважень з ініціювання проведення перевірки платника податків. За таких обставин, на думку позивача, за результатами розгляду справи № 640/5781/19 з ініціювання проведення перевірки платника податків можуть бути визнані протиправними, що безпосередньо вплине на питання правомірності оскаржуваного наказу, а тому наявна об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення справи № 640/5781/19.

Представник відповідача та представники третіх осіб проти задоволення зазначеного клопотання заперечували.

Розглянувши клопотання позивача, суд дійшов висновку про його необґрунтованість та відсутність підстав для зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням у справі № 640/5781/19, яка розглядається Окружним адміністративним судом міста Києва, з огляду на наступне.

Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

За змістом зазначеної норми суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства.

Зазначена підстава виникає у процесі тоді, коли постановлення рішення можливо після підтвердження фактів, що мають преюдиційне значення для цієї справи, в іншій справі, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 року № 1402-VIII обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Зупинення провадження з підстав, передбачених п.3 ч. 1 ст. 236 КАС України, допускається лише тоді, коли розглядати справу далі неможливо, коли в цій іншій справі, можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Така неможливість полягає у тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі та рішення суду в цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.

Обставини неможливості розгляду справи судом встановлюються у кожному конкретному випадку залежно від змісту справи.

Строк зупинення провадження у справі визначається моментом набрання законної сили рішенням, вироком, ухвалою або постановою у справі, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, від вирішення якого залежить розгляд цієї справи.

При цьому, представником відповідача не надано жодних доказів, які б підтверджували неможливість розгляду справи № 420/860/19 до набрання рішенням суду у справі № 640/5781/19.

Так, предметом спору у справі № 420/860/19, є наказ Головного управління ДФС в Одеській області від 13.02.2019 року № 1082 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Аль Мак».

Відповідно до п. 2 ч. 7 ст. 346 МК України, документальною позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка підприємства, яка не передбачена планами роботи органу доходів і зборів і може проводитися за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема: виявлено факти або отримано документальну інформацію, які свідчать про порушення підприємством вимог законодавства з питань державної митної справи, якщо підприємство не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу доходів і зборів протягом 10 робочих днів з дня отримання такого запиту.

Зазначені обставини, суд може встановити із зібраних письмових доказів, наявних в матеріалах справи, а тому у суду відсутня об'єктивна неможливість розгляду справи № 420/860/19 до вирішення справи № 640/5781/19.

Відтак, підстави для зупинення провадження у розумінні п.3 ч. 1 ст. 236 КАС України до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного судочинства до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 860/5781/19, яка розглядається Окружним адміністративним судом міста Києва, в даному випадку відсутні, а відтак клопотання представника позивача про зупинення провадження по справі № 420/860/19 до набрання законної сили рішенням у справі № 860/5781/19 є необґрунтованим та безпідставним, в зв'язку з чим суд відмовляє у задоволенні останнього.

Керуючись ст.ст. 236, 241, 248, 256, КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі - відмовити.

Ухвала окремо від кінцевого судового рішення оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України.

Повний текс ухвали складено та підписано 15.04.2019 р.

Суддя О.М. Тарасишина