Справа № 513/397/19
Провадження № 3/513/197/19
Саратський районний суд Одеської області
11 квітня 2019 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., за участю: секретаря судового засідання Фабрикатор Н.В., прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Цитко Н.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Сарата Одеської області матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кулевча Саратського району Одеської області, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , приватного підприємця, депутата Кулевчанської сільської ради Саратського району Одеської області,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 218 від 20.03.2019 року, ОСОБА_1 , являючись депутатом Кулевчанської сільської ради, Саратського району, та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» допустив порушення фінансового контролю, а саме: частини 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що виразилось в несвоєчасному поданні до 1 травня 2017 року декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-УІІІ від 23.03.2017 Розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подав електронну декларацію, а саме 22.02.2019 року о 17:00 годині.
Прокурор Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Цитко Н. С . вважала вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведеною та просила накласти на нього адміністративне стягнення, встановлене санкцією цієї статті.
ОСОБА_1 під час судового розгляду вину визнав.
Вислухавши прокурора та ОСОБА_1., вивчивши надані матеріали, суд приходить до наступного.
Постановою слідчого СВ Саратського ВП Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області майора поліції Кобиленко Є.Є. від 25 лютого 2019 року кримінальне провадження № 42017161240000134, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.12.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України за фактом неподання декларації про майно, доходи, витрати зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік депутатом Кулевчанської сільської ради Саратського району Одеської області ОСОБА_1 , було закрито у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення (а.с.11-13).
Адміністративні матеріали за ч.1 ст.172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 з Управління захисту економіки надійшли до Саратського районного суду 26 березня 2019 року (а.с.1).
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
За положеннями частини 5 ст.38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до пункту 7 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Таким чином, провадження в справі підлягає закриттю, так як з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження пройшло більше місяця, тобто на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, закінчилися строки накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 38, 221, 247, 284 КУпАП, суддя
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Саратський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя А. І. Бучацька