Постанова від 18.10.2010 по справі 2-а-52/10

Справа №2-а-52/10р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2010 р. Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Доброва П.В. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Комінтернівського району Одеської області до Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області про визнання рішення сесії Крижанівської сільської ради незаконним та його скасування,

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з даним позовом 02.06.2009 року.

У судовому засіданні в обґрунтування заявлених вимог прокурор ГІроцик Д.В. послався на наступне.

Сесією Крижанівської сільської ради 25 квітня 2008 року прийнято рішення № 519 V «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою тою відведення земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області», яким було надано дозвіл на складання проекту відведення земельних ділянок, розташованих в межах населеною пункту с. Ліски, для ведення особистою селянського господарства, приблизною площею 4.50 га у власність громадян ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .. ОСОБА_3

Прокурор вважає зазначене рішення незаконним.

Перевіркою, проведеною прокуратурою встановлено, що генеральний план с. Ліски не розроблено, межі зазначеного населеного пункту в натурі (на місцевості) не встановлені.

Згідно листа Державної інспекції контролю за використанням і охороною земель Державного комітету України по земельних ресурсах № 6-8-777/431 від 24.04.2007 року, надання власність чи користування земельних ділянок сільськими, селищними, міськими радами до затвердження містобудівної документації та встановлення меж села, селища, міста, району у місті у натурі (на місцевості) є порушенням земельного та містобудівного законодавства»

Сесією Крижанівської сільської ради прийнято рішення № 519-V «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» від 25 квітня 2008 року, в порушення вимог чинного земельного та містобудівного законодавства.

У зв'язку з цим прокурором Комінтернівського району на вказане рішення сесії Крижанівської сільської ради внесено протест.

Листом від 22.05.2009 року № ср 15-405 Крижанівська сільська рада повідомила, шо протест прокурора від 13.01.2009 року на рішення сесії Крижанівської сільської ради №519-V «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведенні земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» від 25 квітня 2008 року було розглянуто та відхилено.

З таких підстав позивач вимушений звернутися до суду.

Представник відповідача Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ст. 21 Закону України «Про прокуратуру» у разі відхилення протесту прокурора або ухилення від його розгляду прокурор може звернутись з заявою до суду про визнання акта незаконним.

Стаття 104 Кодексу адмінісративного судочинства України надає право прокурору Комінтернівського району, як суб'єкту владних повноважень звернутися до суду у випадках встановлених законом.

Статтею 17 Закону України «Про основи містобудування» передбачено, що містобудівна документація - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюється планування, забудова та інше використання територій. Містобудівна документація є основою для: вирішення питань раціонального використання територій, регулювання розселення; підготовки обгрунтованих пропозицій щодо встановлення І а 5міни меж населених пунктів; підготовки вихідних даних для розробки землевпорядної документації; вирішення питань щодо розташування та проектування нового будівництва, здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування га упорядкування територій: вирішення питань вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи користування земель для містобудівних потреб.

Згідно положень ст. 21 Закону України «Про основи містобудування» - визначення територій і вибір земель для містобудівних потреб здійснюється на підставі затвердженої містобудівної документації та планів земельно- господарського устрою.

У відповідності до ст. 48 Закону України «Про охорону земель» - територіальний розвиток житлової та громадської забудови в межах населених пунктів, а також спорудження об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури здійснюються з урахуванням вимог раціонального використання земель. Розміщення і будівництво об'єктів житлово-комунального, промислового, транспортного, іншого призначення здійснюються відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів.

Згідно зі статтею 173 Земельного кодексу України межа району, села, селища, міста, району у місті - це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію району, села, селища, міст, району у місті від інших територій. Межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко- економічно обгрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

Відповідно до частини 1 статті 176 Земельного кодексу України межі адміністративно-територіальні утворень посвідчуються державним актом України.

Згідно з пунктом 12 розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежувати земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями межах населених пунктів, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Згідно з пунктом "б" та "г" частини 1 статті 20 Закону України "Про землеустрій», землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі становлення та зміни меж об'єктів землеустрою, встановлення натурі (на місцевості) меж земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельні сервітути).

У судовому засіданні встановлено, що сесією Крижанівської сільської ради 25 квітня 2008 року прийнято рішення № 519 V «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою тою відведення земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області», яким було надано дозвіл на складання проекту відведення земельних ділянок, розташованих в межах населеною пункту с. Ліски, для ведення особистою селянського господарства, приблизною площею 4.50 га у власність громадян ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3.

Перевіркою, проведеною прокуратурою встановлено, що генеральний план с. Ліски не розроблено, межі зазначеного населеного пункту в натурі (на місцевості) не встановлені.

Згідно листа Державної інспекції контролю за використанням і охороною земель Державного комітету України по земельних ресурсах № 6-8-777/431 від 24.04.2007 року, надання власність чи користування земельних ділянок сільськими, селищними, міськими радами до затвердження містобудівної документації та встановлення меж села, селища, міста, району у місті у натурі (на місцевості) є порушенням земельного та містобудівного законодавства»

Прокурором Комінтернівського району на вказане рішення сесії Крижанівської сільської ради № 519-V «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» від 25 квітня 2008 року, внесено протест.

Листом від 22.05.2009 року № ср 15-405 Крижанівська сільська рада повідомила, що протест прокурора від 13.01.2009 року на рішення сесії Крижанівської сільської ради №519-V «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведенні земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» від 25 квітня 2008 року було розглянуто та відхилено.

З огляду на вищевикладене, в судовому засіданні встановлено, що позовні вимоги позивача є обгрунтованими, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

На підставі ст.ст. 17, 18, 94, 99, 100, 104, 105, 158, 159 КАС України, ст.ст. 8, 19 Конституції України, ст. 21 ЗУ «Про прокуратуру», ст.ст. 173, 176 ЗК України, ст. ст. 17, 21 Закону України «Про основи містобудування», ст. 48 Закону України «Про охорону земель», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити.

Визнати рішення сесії Крижанівської сільської ради № 519-V «Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» від 25 квітня 2008 року - незаконним та скасувати його.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі через суд першої інстанції у десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції.

Суддя: