11 квітня 2019 рокуЛьвів№ 857/2713/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Бруновської Н.В.
суддів: Затолочного В.С., Матковської З.М.
за участю секретаря судового засідання: Бедрій Х.П.
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 січня 2019 року у справі № 140/2674/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду перебуває справа № 140/2674/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0219441-1301-0303/2 від 16.11.2018р. в частині визначення податкового зобов'язання з транспортного податку за 2018 рік в сумі 20 833,30 грн.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14.03.2019р. розгляд справи № 140/2674/18 призначено на 10.04.2019р.
Під час розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1, колегія суддів дійшла висновку, що для повного та об'єктивного розгляду справи необхідно витребувати додаткові докази щодо спірних правовідносин у даній справі.
ч.3 ст.77 КАС України передбачено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст.80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Зокрема, спірні правовідносини у даній справі виникли у зв'язку із віднесенням транспортного засобу до об'єкту оподаткування у 2018 році, оскільки розмір середньоринкової його вартості становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 66 затверджено Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі Методика), яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Так, цією Методикою передбачено, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі Мінекономрозвитку) забезпечує роботу офіційного веб сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.
Відповідно до п. 2 вказаного Порядку середньоринковою вартістю транспортних засобів є величина, яка визначається статистичними методами і еквівалентна імовірній ціні, за яку може здійснюватися купівля продаж транспортних засобів певної марки та моделі з відповідним строком експлуатації та пробігом на встановлену дату проведення оцінки.
Джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) (п. 3 Методики).
Згідно з п. 4 Методики інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку.
Разом з тим, на момент розгляду справи в суді апеляційної інстанції виникла необхідність у визначенні фактичної середньоринкової вартості транспортного засобу станом на 01.01.2018р. та 15.05.2018р.
З огляду на вказане, колегія суддів вважає, що для повного і об'єктивного розгляду справи необхідно витребувати від Мінекономрозвитку інформацію про середньоринкову вартість транспортного засобу марки - BMW, модель - 730 D, загальний легковий седан -В, об'єм двигуна - 3,0 (2993) см.куб, тип пального - D, рік випуску - 2014. станом на 01.01.2018 р. та 15.05.2018 р.
Із змісту ст.242 КАС України видно, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
ч.8 ст.80 КАС України передбачено, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Керуючись ст.77, ст.80, ст.242 КАС України,
Зобов'язати Міністерство економічного розвитку і торгівлі України надати в строк до 21.05.2019 р. інформацію про середньоринкову вартість транспортного засобу марки - BMW, модель - 730 D, загальний легковий седан -В, об'єм двигуна - 3,0 (2993) см.куб, тип пального - D, рік випуску - 2014. станом на 01.01.2018 р. та 15.05.2018 р.
У випадку невиконання вимог даної ухвали, судом будуть застосовані заходи процесуального примусу передбачені ч.1 ст.145 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В.Бруновська
Суддя В.С. Затолочний
Суддя З.М. Матковська