Рішення від 04.04.2019 по справі 824/219/19-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/219/19-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул. Оренбурзька, 7-А, м. Чернівці, 58022) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

І. РУХ СПРАВИ

1. 27.02.2019 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в якій він просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 22.01.2019 року про відмову в призначенні йому пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області призначити йому пенсію за віком на підставі поданої заяви від 20.07.2018 року.

2. Ухвалою суду від 27.02.2019 року по справі відкрите спрощене провадження без повідомлення учасників справи.

3. Ухвалами суду від 27.02.2019 року та від 14.03.2019 року витребувано докази по справі.

ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

4. Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році категорії 2. 20.07.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою по призначення йому пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку, відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

5. Проте, 22.01.2019 року відповідач відмовив позивачу у вказаному вище, посилаючись на те, що позивач не надав документів, які підтверджують його участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1987 році не менше 14 календарних днів в зоні відчуження.

ІІІ АРГУМЕНТИ СТОРІН

6. Позивач вважає відмову відповідача у призначенні йому пенсії за віком неправомірною, та такою, що не відповідає вимогам законодавства, оскільки у період з 12.12.1986 року по 31.05.1987 року брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 30-кільметровій зоні відчуження в складі військової частини НОМЕР_1 . Даний факт підтверджується військовим квитком НОМЕР_2 , довідкою №379 від 31.05.1987 року, грамотою, виданою 16.04.1987 року, подякою від 16.04.1987 року та від 24.04.1987 року, копією архівної довідки №10583 та посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в 1987 році серії НОМЕР_3 .

7. Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що наданими позивачем до заяви про призначення пенсії за віком як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії документами, не підтверджено участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів. На думку відповідача у позивача відсутнє право на призначення пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а тому рішення про відмову в призначенні пенсії прийнято в межах чинного законодавства України.

8. Зокрема, згідно з архівною довідкою, виданою Галузевим державним архівом Міністерства оборони України від 30.11.2017 року №179/1/13171 в наказах командира військової частини НОМЕР_1 за період з 01.12.1986 по 31.12.1986 року в книгах алфавітного обліку офіцерів, прапорщиків кадрів та запасу призову 1986 року, в книгах алфавітного обліку рядового та сержантського складу запасу призову 1986, 1987 року, а також в журналі обліку доз опромінення за 1986-1987 роки ОСОБА_1 не виявлений.

9. Накази командира в/ч НОМЕР_1 по стройовій частині та виїздам за період з 01.01.1987 року по 04.12.1987 року вилучені робітками Головної військової прокуратури м. Москви у жовтні 1989 року та до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України не надходили. Шляхи пошуку таких документів вичерпані та вони зняті з обліку як остаточно загублені.

10. Згідно з інформацією Центрального архівного відділу Національної гвардії України документи в/ч НОМЕР_1 до них на зберігання не надходили.

11. Відповідач вважає, що оскільки позивачем до заяви про призначення пенсії надана копія архівної довідки №10583, то відсутні підстави для врахування зазначеної в ній інформації для визначення права на призначення пенсії.

IV. ЗАЯВИ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

12. Заяв та клопотань від учасників справи до суду не надходило.

V. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

13. Так, позивач відповідно до посвідчення серії НОМЕР_3 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1987 році (а.с. 16).

14. 20.07.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції ІІ категорії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

15. Проте, листом №72/02-14 від 22.01.2019 року відповідачем відмовлено в призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, оскільки позивачем не надано документів, передбачених Порядком 22-1, які підтверджують участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1987 році не менше 14 календарних днів в зоні відчуження (а.с. 17).

VІ. ПОЗИЦІЯ СУДУ

16. Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

17. Згідно зі статтею 1 Закону від 05.11.1991 року, № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення", (далі - Закон №1788-XII) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

18. Відповідно до статті 15 Закону №1788-XII умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом Української РСР "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.

19. Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначає Закон України від 28.02.1991, № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон №796-XII).

20. Згідно статті 9 Закону №796-XII особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи; 3) громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт; 4) громадяни, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.

21. Статтею 10 Закону №796-XII визначено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців *, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

22. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 14 Закону №796-XII для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття); особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, - категорія 2.

23. Згідно частини першої, четвертої статті 15 Закону №796-XII підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

24. Відповідно до частини першої статті 55 Закону №796-XII особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу:

- які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів - 10 років;

- які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів - 8 років;

- які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році - 5 років.

25. При цьому, згідно з частиною третьою статті 55 Закону №796-XII призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.

26. Тобто, з аналізу вказаної норми видно, що учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів мають право на зменшення пенсійного віку на 8 років.

27. Крім того, обов'язковою умовою для призначення пільгової пенсії відповідно до статті 55 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є факт роботи в зоні відчуження протягом певного часу.

28. Відповідно до частини першої статті 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

29. Відповідно до пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Пенсійного фонду України 25.11.1995 року №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

30. Системний аналіз вказаної норми дає підстави вважати, що єдиним документом, який підтверджує статус учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-XII є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС".

31. Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

32. Зазначена правова позиція суду відповідає правовій позиції Верховного Суду України, яка викладена у постанові від 21.11.2006 року (копія якої наявна у справі) та у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 19.06.2018 року (справа №675/2071/16-а), які суд враховує в цих правовідносинах

33. Крім того, зазначеною вище нормою законодавець встановив перелік документів, що підтверджують участь особи у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який не обмежується лише довідкою про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122. Навпаки такий факт може бути підтверджений іншими первинними документами.

34. Відтак, суд вважає, що право на зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали визначену кількість днів у зоні відчуження.

35. Згідно частини третьої - четвертої статті 65 Закону №796-XII посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом. Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.

Закон №796-XII не вимагає від особи інших документів, для реалізації нею права на користування пільгами, встановленими цим Законом. До таких пільг також віднесено пільгу передбачену статтею 55 Закону №796-XII щодо надання пенсій із зменшенням пенсійного віку (зазначене слідує із системного аналізу положень Закону №796-XII, зокрема його статей 55, 68, які зменшення пенсійного віку відносять до пільги)

36. Судом встановлено, що згідно посвідчення серії НОМЕР_3 позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1987 році.

37. Крім того, як вбачається з матеріалів справи, зокрема військового квитка позивача НОМЕР_2 від 22.10.1985 року, позивач у період з 12.12.1986 року по 31.05.1987 року знаходився в 30-кілометровій зоні сектора №2 по наданню допомоги по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

38. Відповідно до довідки Московської частини НОМЕР_4 від 31.05.1987 року №379 позивач в період з 12.12.1986 року по 31.05.1987 року приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

39. Із архівної довідки управління хімічних військ Прикарпатського військового округу від 31.03.1993 року №21/10583 (наявна копія у справі) видно, що позивач в складі військової частини НОМЕР_1 (Димарка) виконував задачі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження з 12.12.1986 року по 31.05.1987 року.

40. Таким чином, вказане вище підтверджує факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році не менше 14 календарних днів. (у 1987 році - від січня до 31 травня 1987 року - 5 місяців), а тому надані позивачем до заяви про призначення пенсії документи є належними доказами на підтвердження передбачених законом відомостей на підставі, яких здійснюється таке призначення.

41. Дослідженням матеріалів справи також встановлено, що за виконання завдань по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС позивач нагороджувався подяками від 16.04.1987 року та від 24.04.1987 року та грамотою від 16.04.1987 року.

42. Таким чином, беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що вказаними матеріалами, зокрема посвідченням серії НОМЕР_3 , який згідно чинного законодавства, є єдиним документом, який підтверджує статус учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, підтверджено факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не менше 14 календарних днів, а надані позивачем документи є належними докази на підтвердження передбачених законом відомостей на підставі, яких здійснюється таке призначення.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

43. Аналізуючи матеріали адміністративної справи у своїй сукупності, суд вважає, що позивач має право на призначення пенсії на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку, відповідно до статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

44. Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

45. Відповідачем не доведено суду правомірність відмови позивачу у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

46. Посилання контролюючого органу на те, що згідно з архівною довідкою, виданою Галузевим державним архівом Міністерства оборони України від 30.11.2017 року №179/1/13171 в наказах командира військової частини НОМЕР_1 за період з 01.12.1986 по 31.12.1986 року в книгах алфавітного обліку офіцерів, прапорщиків кадрів та запасу призову 1986 року, в книгах алфавітного обліку рядового та сержантського складу запасу призову 1986, 1987 року, а також в журналі обліку доз опромінення за 1986-1987 роки ОСОБА_1 не виявлений; Накази командира в/ч 43187 по стройовій частині та виїздам за період з 01.01.1987 року по 04.12.1987 року вилучені робітками Головної військової прокуратури м. Москви у жовтні 1989 року та до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України не надходили. Шляхи пошуку таких документів вичерпані та вони зняті з обліку як остаточно загублені. Згідно з інформацією Центрального архівного відділу Національної гвардії України документи в/ч НОМЕР_1 до них на зберігання не надходили є безпідставними.

46. Суд звертає увагу позивача на те, що як зазначалось вище єдиним документом, який підтверджує статус учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та відповідно надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-XII є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", яке додано позивачем до матеріалів справи.

Видачі цього посвідчення має передувати перевірка на предмет наявності відповідного права у позивача. Доказів того, що наявне у позивача посвідчення є фальшивим не підтверджується матеріалами справи, а відсутність відповідних первинних документів в оригіналі, які є остаточно загубленими, не може впливати на реалізацію позивачем гарантій встановлених Законом №796-XII.

47. У публічно-правових відносинах презюмується правомірність поведінки суб'єкта приватного права, якщо це не буде спростовано в порядку визначеному законом. У даному разі будь-яких порушень вимог чинного законодавства, які б унеможливлювали позивачем реалізувати свої права та гарантії визначені Законом №796-XII - відповідачем не наведено.

48. Відсутність у позивача оригіналу архівної довідки від 31.03.1993 року, №24/10583 не може бути підставою для відмови у призначенні йому пенсії із зменшенням пенсійного віку, оскільки його право на таку пенсію підтверджено доказами, які в розумінні КАС України є належними та допустимими. При цьому варто зазначити, що Закон №796-XII не передбачає необхідності особою для реалізації своїх пільг надавати будь-які інші документи, окрім посвідчення.

49. Відтак, суд приходить до висновку, що відмова у призначенні пенсії позивачу суперечить вимогам законодавства, а тому рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 22.01.2019 року про відмову в призначенні йому пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” є протиправним та підлягає скасуванню.

50. Позивач просить суд зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області призначити йому пенсію за віком на підставі поданої заяви від 20.07.2018 року.

51. Враховуючи зазначене, суд вважає вірним зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області призначити позивачу пенсію за віком, з урахуванням висновків даного рішення.

52. Беручи до уваги вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

VІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

53. Статтею 139 КАС України вирішено питання розподілу судових витрат. Зокрема, відповідно до її частини першої при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

54. У цій справі позивач не сплачував судовий збір, оскільки звільнений від нього відповідно до статті 13 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, №3674-VI, а також доказів понесення ним інших судових витрат суду не надав, у зв'язку із чим відсутні підстави для вирішення даного питання.

Керуючись статтями 241 - 246, 250,263 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 22.01.2019 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул. Оренбурзька, 7-А, м. Чернівці, 58022) призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) пенсію за віком на підставі поданої заяви від 20.07.2018 року.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 04.04.2019 року.

Повне найменування сторін:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_5 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул. Оренбурзька, 7-А, м. Чернівці, 58022, код ЄДРПОУ 40329345)

Суддя О.В. Анісімов