Постанова від 22.01.2010 по справі 2а-293

Повний текст постанови

Виготовлено 22 січня 2010 року

Справа № 2а- 293/2010 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2010 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді - Нестеренка С.Г.

при секретарі - Коваль Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС ДАІ 1-го Луганського взводу ДПС м. Луганська ОСОБА_2 про продовження строку звернення, визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2009 року до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом про продовження строку звернення, визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Просив продовжити строк звернення до суду, визнати протиправною та скасувати постанову ВВ № 151351 від 30 вересня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КпАП України у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. на користь держави та закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення

У позовній заяві, яка надійшла до суду 20 жовтня 2009 року, зазначав, що постановою інспектора ДПС ДАІ 1-го Луганського взводу ДПС м. Луганська ОСОБА_2 від 30 вересня 2009 року на нього накладено адміністративне стягнення по ст. 122 ч. 2 КпАП України в розмірі 425 гривень. Відповідно до складеного протоколу від 30 вересня 2009 року він, керував автомобілем марки Вольво д.н. НОМЕР_1 о 06 год. 35 хв. по вул.. Линьова у м. Луганськ по дорозі яка має три смуги руху в одному напрямку вантажний автомобіль з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т. рухався по крайній лівій смузі, . чим порушив п. 11.6 ПДР.

З протоколом та постановою він не згодний, так як вважає дії службової особи противоправними, що складені з порушенням норм Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав, просив задовольнити, посилаючись на обставини і підстави, зазначені у позовній заяві.

Відповідач інспектор ДПС ДАІ 1-го Луганського взводу ДПС м. Луганська ОСОБА_2 у судове засідання не прибув, про дату розгляду справи повідомлявся належним чином - засобами рекомендованого поштового зв'язку. Надав письмове заперечення, вважав позов безпідставним.

Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.

Зі ст. 19 Конституції України постає, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставах, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 282 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про правопорушення, передбачені ч.2 ст. 122 цього Кодексу, покладено на органи внутрішніх справ (міліцію).

Згідно ст. 254 КпАП України про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органом громадської самодіяльності. Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.

У відповідності до ч. 2 ст. 283 КпАП України постанова повинна містити, серед іншого, опис обставин, установлених при розгляді справи.

Відповідно до ст. 251 КпАП України, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху. Згідно ст. 254 КпАП України про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Судом достовірно встановлено і це постає з матеріалів справи, що ОСОБА_1 30 вересня 2009 року керував транспортним засобом марки Вольво д.н. НОМЕР_1 по вул.. Линьова у м. Луганськ. Інспектором ДПС ДАІ 1-го Луганського взводу ДПС м. Луганська ОСОБА_2 було складено протокол від 30 вересня 2009 року з якого постає, що ОСОБА_1 30 вересня 2009 року, керував автомобілем марки Вольво д.н. НОМЕР_1 о 06 год. 35 хв. на вул.. Линьова у м. Луганськ по дорозі яка має три смуги руху в одному напрямку вантажний автомобіль з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т. рухався по крайній лівій смузі, . чим порушив п. 11.6 ПДР. На підставі якого інспектор склав постанову серії ВВ № 151351 від 30 вересня 2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КпАП України у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. на користь держави.

Відповідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду ..., а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд вважає, що відповідач не з'ясував всі обставини справи, в матеріалах справи не зазначені свідки відсутні покази технічного приладу, що мають функції відеозйомки, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення. Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Однак відповідач жодних заперечень, доказів, витребуваних ухвалою судді від 15 жовтня 2009 року не надав, жодних доказів правомірності своїх дій також не надав.

Відповідно до ч.2 ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

На підставі вказаних норм закону, суд вважає, що оспорювана постанова підлягає скасуванню.

За таких обставин та зважаючи на той факт, що відповідач не надав доказів правомірності свого рішення, що є його обов'язком відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, суд вважає, що в діях позивача відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП, а тому позов підлягає задоволенню. Необхідно продовжити ОСОБА_1 строк звернення до суду, визнати протиправною та скасувати постанову ВВ № 151351 від 30 вересня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 122 КпАП України у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. на користь держави та закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 19, 69, 70, 158-163, 167 КАС України, ст. ст. 288, 293 КпАП України , -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Продовжити ОСОБА_1 строк звернення до суду

Визнати протиправною та скасувати постанову ВВ № 151351 від 30 вересня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 122 КпАП України у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. на користь держави.

Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.

Повідомити сторони, що повний текст постанови буде виготовлено 22 січня 2010 року.

Постанова може бути оскаржена до Харківського Апеляційного Адміністративного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня проголошення та апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги у випадку їх спільного чи окремого неподання або розгляду справи Харківським Апеляційним Адміністративним судом, якщо постанову не скасовано.

Суддя