Рішення від 02.04.2019 по справі 826/8445/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

02 квітня 2019 року № 826/8445/18

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному провадженні без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Формула" до Державної фіскальної служби України про визнання недійсним рішення, зобов'язання вчинити дії.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова Формула" звернулось до суду з адміністративним позовом про:

скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №476615/37582601 від 22.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №133 від 22.11.2017 в ЄРПН та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №133 від 22.11.2017;

скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №476612/37582601 від 22.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №189 від 21.11.2017 в ЄРПН та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №189 від 21.11.2017;

скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №476607/37582601 від 22.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №246 від 28.11.2017. в ЄРПН та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №246 від 28.11.2017;

скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №476611/37582601 від 22.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №251 від 22.11.2017 в ЄРПН та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №251 від 22.11.2017;

скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №476614/37582601 від 22.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №374 від 30.11.2017 в ЄРПН та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №374 від 30.11.2017;

скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №476608/37582601 від 22.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №454 від 24.11.2017 в ЄРПН та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №454 від 24.11.2017;

скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №475991/37582601 від 22.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №455 від 30.11.2017 в ЄРПН та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №455 від 30.11.2017.

Ухвалою суду від 02.07.2018 справу прийнято до провадження та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (викликом) сторін відповідно до статей 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, роз'яснено право подати клопотання про розгляд справи у відкритому судовому засіданні.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у контролюючого органу були відсутні підстави для зупинення реєстрації податкових накладних, а господарські операції які стали підставою для формування податкових накладних підтверджені необхідними первинними документами. Позивач стверджує, що складені ним податкові накладні не відповідають визначеним у законі критеріям оцінки ризиків, у зв'язку з чим підстави для зупинення їх реєстрації були відсутні. У позові наголошується, що отримавши повідомлення про зупинення реєстрації податкових накладних, підприємством контролюючому органу було направлено вичерпні пояснення та документи, що підтверджують реальність фінансово-господарських операцій, за наслідками яких складено відповідні податкові накладні. Як зазначено позивачем, доданих до повідомлення пояснень та документів контролюючий орган під час прийняття оспорюваного рішення не врахував, у зв'язку з чим дійшов безпідставних висновків про відмову в реєстрації податкових накладних.

Державною фіскальною службою України подано відзив, якому висловлені заперечення проти позову. На думку відповідача, позивачем подано до комісії документи не в повному обсязі відповідно до "Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішень про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки/інвойси, акти приймання передавання товарів (робіт/послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Розглянувши заяви по суті, дослідивши письмові докази, судом встановлено.

Позивачем складено податкові накладні №133 від 22.11.2017, №246 від 28.11.2017, №251 від 22.11.2017 та направлено їх на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, яка була зупинена згідно з квитанціями контролюючого органу від 13.12.2017 р.

Також позивачем складено податкові накладні №189 від 21.11.2017; №374 від 30.11.2017; №454 від 24.11.2017; №455 від 30.11.2017 та направлено їх на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, яка була зупинена згідно з квитанціями контролюючого органу від 12.12.2017.

Рішеннями комісії Державної фіскальної служби України №476615/37582601 від 22.12.2017, №476612/37582601 від 22.12.2017, №476607/37582601 від 22.12.2017, №476611/37582601 від 22.12.2017, №476614/37582601 від 22.12.2017, №476608/37582601 від 22.12.2017, №475991/37582601 від 22.12.2017 відмовлено в реєстрації податкових накладних №133 від 22.11.2017, №189 від 21.11.2017, №246 від 28.11.2017, №251 від 22.11.2017, №374 від 30.11.2017, №454 від 24.11.2017, №455 від 30.11.2017, відповідно.

Як убачається зі змісту відзиву, наведені обставини відповідачем не заперечувались.

Вирішуючи спір, суд виходить з такого.

Відповідно статті 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час подання податкових накладних) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін (пункту 201.1); статті 201 цього ж Кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7); при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункту 201.10); реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункт 74.2 статті 74 цього Кодексу (пункт 201.10).

Згідно з пунктом 74.2 статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 201.16.1 статті 201 ПК України в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "а)"; визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (підпункт "б"); пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (підпункт "в").

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 2 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі, у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 13 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, чи зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (Критерії оцінки ступня ризиків).

Як уже зазначалось, судом установлено, що згідно з квитанціями від 13.12.2017 та від 12.12.2017 зупинено реєстрацію податкових накладних №133 від 22.11.2017, №246 від 28.11.2017, №251 від 22.11.2017, №189 від 21.11.2017, №374 від 30.11.2017, №454 від 24.11.2017, №455 від 30.11.2017.

Пунктом 6 "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 встановлено, що моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60 % - від 0,02 до 0,03; більше 50 % - від 0,015 до 0,02; більше 40 % - від 0,01 до 0,015, більше 30 % - від 0,005 до 0,01, більше 20 % - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється) (пункт 1);

відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI ПК України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі (пункт 2).

Відповідно до пункту 1 "Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затверджено наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №754/30622 (чинного на час виникнення спірних відносин) вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у розрізі "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних":

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Згідно з пунктом 201.16.2 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

У квитанціях контролюючого органу від 12.12.2017 та від 13.12.2017, якими зупинено реєстрацію податкових накладних №133 від 22.11.2017, №189 від 21.11.2017, №246 від 28.11.2017, №251 від 22.11.2017, №374 від 30.11.2017, №454 від 24.11.2017, №455 від 30.11.2017 зазначено виявлені помилки: відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної зупинена, оскільки відповідає критеріям ступеня ризиків, визначених пунктом 6 "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних". За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарам за УКТ ЗЕД. Запропоновано надати пояснення відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 №567 та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Позивач відповідно до пунктів 201.16.1- 201.16.2 статті 201 ПК України та пропозицій, викладених у квитанціях від 12.12.2017 та від 13.12.2017, разом з повідомленнями щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинена були надані документи, пояснення.

Судом встановлено, що рішеннями комісії Державної фіскальної служби України №476615/37582601 від 22.12.2017, №476612/37582601 від 22.12.2017, №476607/37582601 від 22.12.2017, №476611/37582601 від 22.12.2017, №476614/37582601 від 22.12.2017, № 476608/37582601 від 22.12.2017, №475991/375 82601 від 22.12.2017 відмовлено в реєстрації податкових накладних №133 від 22.11.2017, №189 від 21.11.2017, №246 від 28.11.2017, №251 від 22.11.2017, №374 від 30.11.2017, №454 від 24.11.2017, №455 від 30.11.2017, відповідно.

Підставами для відмови зазначено надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

У відзиві відповідач зазначив, що позивачем не надано документів, визначених у "Вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Позивач в підтвердження реальності здійснення господарської операції, на підставі якої було сформовано податкові накладні, подано на розгляд комісії документи.

Щодо податкової накладної №133. Між ТОВ "Нова Формула" як постачальником та ТОВ "Авто Моторс Груп" як покупцем укладено договір поставки товару №2/152-нф від 16.02.2016. На виконання цього договору ТОВ "Нова формула" відвантажено ТОВ "Авто Моторс Груп" товар на загальну суму 2070,00 грн., на підтверджерння чого сформовано видаткову накладну №11220019 від 22.11.2017 p. та товарно-транспортну накладну №Р1122001 від 22.11.2017. Товар позивачем отримано від нерезидента JtrNOX Akumulatory Sp. z о.о.(Ilolnma) згідно з ВМД №UA100110/2017/108743 від 13.10.2017 на підставі контракту Jtlb 01/Yl2015 від 15.09.2015 р.

Щодо податкової накладної №189. Між ТОВ "Нова формула" як постачальником та ТОВ "Автосервісне підприємство "Бородянка-Авто" як покупцем укладено договір поставки товару №1/142-нф від 29.01.2016. На виконання договору здійснено відвантаження товару на суму 4043,00 грн., внаслідок чого сформовано видатковою накладною №11210009 від 21.11.2017 та товарно-транспортну накладну №Р 1121000 від 21.11.2017. Товар оприбутковано на складі від ТОВ "Сімокс" згідно з прибутковою накладною №1122 від 05.10.2017.

Щодо податкової накладної №246. На виконання вказаного договору поставки товару №1/142-нф від 29.01.2016 було здійснено відвантаження товару на суму 5442,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №11280008 від 28.11.2017 та товарно-транспортною накладною №Р1128000 від 28.11.2017. Товар оприбутковано на склад від Hyundai Sungwoo Solite Co.LTD згідно ВМД UA500030/2017/016286 від 25.10.2017.

Щодо податкової накладної №251. Між ТОВ "Нова формула" як постачальником та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 як покупцем укладено договір поставки товару №3/8-нф від 08.08.2016. На виконання договору здійснено відвантаження товару на суму 4247,65 грн., що підтверджується видатковою накладною №11220026 від 22.11.2017 та товарно-транспортною накладною №Р 1122002 від 22.11.2017. Товар оприбутковано на склад від ПП "Оригінал Авто" згідно з прибутковою накладною №9022 від 23.10.2017.

Щодо податкової накладної №374. Між ТОВ "Нова формула" як постачальником та ТОВ "Київ щит" як покупцем було укладено договір поставки. На виконання договору ТОВ "Київ щит" перерахувало кошти на рахунок ТОВ "Нова формула", що підтверджується платіжним дорученням №53 від 30.11.2017 р. на суму 2993,20 грн. Вказані кошти були зараховані на рахунок ТОВ "Нова Формула" 30.11.2017, що підтверджується випискою по рахунку №26002210282498. Товар оприбутковано на склад згідно з прибуткової накладної №38 від 12.06.2017 від ТОВ "Хімгруп" та №0000267 від 17.10.2017 від ПП НВФ "Імекс Хімгруп"

Щодо податкової накладної №454. Між ТОВ "Нова формула" як постачальником та ТОВ "Трак-Тір" як покупцем укладено договір поставки. На виконання договору здійснено відвантаження товару на суму 5411,20 грн., на підтвердження чого надано видаткову накладну №11240031 від 24.11.2017 та товарно-транспортну накладну №Р 1124003 від 24.11.2017. Товар оприбутковано на склад від ТОВ "Хімгруп" згідно з прибуткової накладної №136 від 01.11.2017.

Щодо податкової накладної №455. На виконання вищезазначеного договору поставки товару №12-нф від 01.12.2016 було здійснено відвантаження товару на суму 3134,96 грн., за результатами чого сформовано видаткову накладну №11300108 від 30.11.2017 та товарно-транспортну накладну №Р1130010 від 30.11.2017. Товар оприбутковано від ТОВ "Хімгруп" згідно прибуткової накладної №38 від 12.06.2017.

На думку суду, наведені докази спростовують зазначені в квитанціях контролюючого органу від 12.12.2017 та від 13.12.2017 припущення щодо невідповідності обсягу постачання обсягам придбання по товарам.

Оскільки в оскаржуваних рішеннях підставою для відмови в реєстрації податкових накладних зазначено надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування, проте у відзиві не зазначено які первині документи складено з порушеннями або є недостатніми для реєстрації податкових накладних, суд дійшов висновку про необґрунтованість висновків Комісії щодо відмови в реєстрації податкових накладних.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування оскаржуваних рішень комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, відповідно підлягають задоволенню вимоги про зобов'язання відповідача зареєструвати податкові накладні №133 від 22.11.2017, №189 від 21.11.2017, №246 від 28.11.2017, №251 від 22.11.2017, №374 від 30.11.2017, №454 від 24.11.2017, №455 від 30.11.2017.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 12334,00 грн. (платіжне доручення №68 від 19.06.2018). Оскільки, позов задоволено повністю, то на користь позивача слід присудити понесені ним судові витрати в розмірі 12334,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань призначених для відповідача.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №476615/37582601 від 22 грудня 2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №133 від 22 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №133 від 22 листопада 2017 року.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №476612/37582601 від 22 грудня 2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №189 від 21 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №189 від 21 листопада 2017 року.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №476607/37582601 від 22 грудня 2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №246 від 28 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №246 від 28 листопада 2017 року.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №476611/37582601 від 22 грудня 2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №251 від 22 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №251 від 22 листопада 2017 року.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №476614/37582601 від 22 грудня 2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №374 від 30 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №374 від 30 листопада 2017 року.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №476608/37582601 від 22 грудня 2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №454 від 24 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №454 від 24 листопада 2017 року.

Скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №475991/37582601 від 22 грудня 2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної №455 від 30 листопада 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №455 від 30 листопада 2017 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Формула" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 12334,00 грн. (дванадцять тисяч триста тридцять чотири грн. 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова Формула" (ідентифікаційний код 37582601, місцезнаходження: 03169, місто Київ, вулиця Садова, будинок 70а-110);

Відповідач - Державна фіскальна служба України (ідентифікаційний код 39292197, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська Площа, будинок 8).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділ VII "Перехідні положення" Закону України від 03 жовтня 2017 року N 2147-VIII передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.А. Донець