Постанова від 27.07.2011 по справі 2-а-6560/2011

Кагарлицький районний суд Київської області

м. Кагарлик, вул. Володимира Великого, 3, 9200, (04453) 5-13-39

Справа № 2-а- 6560/11

Постанова

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2011 року Кагарлицький районний суд

Київської області в складі:

головуючого судді Закаблук О.В.

розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області про зобов'язання здійснити нарахування та щомісячну виплату допомоги непрацюючому пенсіонеру, проживаючому на території зони посиленого радіоекологічного контролю, -

ВСТАНОВИВ:

В позові позивач просив суд визнати протиправною відмову відповідача ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області провести перерахунок та виплатити позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком.

А також просив зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу:

- додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст.51 вказаного Закону у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для визначення якої підлягає застосуванню розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, установлений у Законі на відповідний місяць, так як позивач є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії, але отримував менший розмір додаткової пенсії, ніж визначений вимогами законодавства.

Також позивач просив про зобов'язання відповідача на майбутнє призначити і виплачувати додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров»ю за проживання на забрудненій території відповідно вимог ст. 51 вказаного Закону.

Судом отримані заперечення відповідача на позов і встановлено, що позивач отримував менший розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю ніж визначений вимогами закону .

Відповідно до ч.4 ст.184-2 КАС України суддя розглядає справу в скороченому провадженні без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі .

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення адміністративного позову ОСОБА_1.

Суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування її посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі в межах своїх повноважень та у спосіб,що передбачені Конституцією та Законами України.

Згідно з ч.ч.1,2 ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з питань захисту прав людини.

Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії і має право на нарахування і виплату йому відповідачем додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, передбаченої ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком.

При розрахунку додаткової пенсії слід виходити з розміру мінімальної пенсії за віком яка визначається відповідно до вимог ч.1 ст.28 Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування “ і встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, визначеного Законом., так як це питання не було врегульоване, але держава гарантує права громадян на соціальний захист згідно ст.ст.22,46 Конституції України.

Відповідно до ст. 1 ЗУ “ Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати” від 20.10.2009 року №1646-VІ установлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб які втратили працездатність становив з 01.11.2009 року-573 грн., з 01.01.2010 року-695 грн., 01.04.2010 року-706 грн., з 01.07.2010 року - 709 грн., з 01.10.2010 року - 723 грн., з 01.12.2010 року - 734 грн.

Статтею 21 Закону України "Про Державний бюджет на 2011 рік " прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень., з 1 квітня - 764 грн.

Вказані вище вимоги законодавства відповідачем не були дотримані.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення , дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування правомірності невиплати позивачу доплат до пенсії згідно ч.3 ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд вважає неправомірним.

А тому слід визнати протиправною відмову ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області провести перерахунок та виплатити позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров»ю відповідно до ст..51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. ” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком .

Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області перерахувати та виплачувати починаючи з 30.09.2010 р. позивачу:

- додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. ” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для визначення якої підлягає застосуванню розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, установлений у Законі на відповідний місяць.

Постанова суду підлягає негайному виконанню ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області .

Сторони звільнити від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст.22,46 Конституції України, ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ст.28 ч.1 Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування “, ст.. ст.. 183-2 КАС України, суд, -

Постановив:

Позов задовольнити .

Визнати протиправною відмову ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області провести перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров»ю відповідно до ст..51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком .

Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області перерахувати та виплачувати починаючи з 30.09.2010 р. ОСОБА_1:

- додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст..51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” у розмірі 15 % від мінімальної пенсії за віком для визначення якої підлягає застосуванню розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, установлений у Законі на відповідний місяць.

Постанова суду підлягає негайному виконанню ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Кагарлицькому районі Київської області.

Апеляційна скарга на постанову суду сторонами може бути подана протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України.

Суддя: