Справа № 420/6219/18
27 березня 2019 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення в Малиновському районі Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди,-
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25.01.2019р. по справі №420/6219/18 частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1; визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення в Малиновському районі Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради яка полягає у невидачі ветерану праці - ОСОБА_1 нагрудного знаку "Ветерана праці"; зобов'язано Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 36290160, вул. Льва Толстого,7 м.Одеса) видати ветерану праці ОСОБА_1(ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1) нагрудний знак "Ветерана праці"; у задоволенні іншої частини позовних вимог-відмовлено.
21.03.2019р. до суду від Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради надійшла заява про роз'яснення рішення Одеського окружного адміністратвиного суду від 25.01.2019р. по справі №420/6219/18 в частині зобов'язання Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради видати ветерану праці нагрудний знак ОСОБА_1 «Ветеран праці» з урахуванням факту неможливості виготовлення даного знаку.
В обгрунтування підстав для задоволення заяви про роз'яснення рішення представник відповідача у заяві від 21.03.2019р. зазначила, що листом Міністерства соціальної політики України від 18.03.2019р., на звернення Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради від 15.02.2019р., повідомлено, що розгляд питання стосовно виготовлення нагрудних знаків буде можливим після стабілізації соціально-економчного стану країни та збалансування видатків із наявними бюджетними ресурсами. Посилаючись на те, що відповідачем вжиті заходи щодо отримання нагрудного знаку «Ветеран праці» та отримано відповідь, щодо неможливості виготовлення вказаного знаку, департаменту є незрозумілим, яким чином виконати рішення суду.
26.03.2019р. до суду від позивача надійшов відзив щодо заяви про роз'яснення рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25.01.2019р. по справі №420/6219/18, у якому ОСОБА_1 просить суд відмовити у задоволенні вказаної заяви, посилаючись на те, що рішення є повним, форма викладена у ньому ясна і труднощів для розуміння не виникає.
Частиною 3 ст.254 КАС України визначено, що суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця.
У зв'язку з викладеним, суд керуючись положеннями ч.3 ст.254 КАС України, прийшов до висновку про відсутність необхідності розгляду питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та відповідно розгляд заяви продовжено у порядку письмового провадження.
Частинами 1,2 ст.254 КАС України передбачено, що за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Суд зазначає, що у заяві про роз'яснення рішення заявник по суті просить не роз'яснити резолютивну частину судового рішення, яка має зобов'язальний характер, а лише зазначає про те, згідно листа Міністерства соціальної політики України від 18.03.2019р. №206/0/76-19/297 розгляд питання стосовно виготовлення нагрудних знаків буде можливим після стабілізації соціально-економчного стану країни та збалансування видатків із наявними бюджетними ресурсами. Тобто, зі змісту вказаної заяви про роз'яснення рішення вбачається, що відповідачу зрозуміла суть судового рішення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про роз'яснення рішення Одеського окружного адміністратвиного суду від 25.01.2019р. по справі №420/6219/18.
Керуючись ст. ст. 254, 248, 294 КАС України, суд -
У задоволенні заяви Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про роз'яснення рішення Одеського окружного адміністратвиного суду від 25.01.2019р. по справі №420/6219/18. - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку визначеному ст. 295 та п.15.5 розділу VII КАС України. Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 256 КАС України.
Суддя К.О. Танцюра
21.03.19
у роз'ясненні судового рішення відмовлено