Рішення від 11.03.2019 по справі 120/327/19-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

11 березня 2019 р. Справа № 120/327/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Альчука Максима Петровича,

за участю секретаря судового засідання: Шевченка Р.В.

позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1 (21050, АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1)

до: Головного управління ДФС у Вінницькій області (21000, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 39402165)

про: визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Вінницькій області, в якому просить:

визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДФС у Вінницькій області від 04.12.2018 № Ф-6989-17 про сплату боргу (недоїмки) в сумі 17457,66 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що на підставі рішення Вінницької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 2 від 27.03.2002р. отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 358 від 20.03.2002. Починаючи з 2013 року його обрано на постійній основі в Раду адвокатів Вінницької області на посаду заступника Голови ради адвокатів області, обліковується за цією посадою в бухгалтерії ради та отримує щомісячну винагороду передбачену Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". За 2017 рік Радою адвокатів Вінницької області за нього сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в загальній сумі 12672 грн, а за 2018 рік - 15435,86 грн. За таких обставин позивач вважає оскаржувану вимогу протиправною та просить її скасувати.

Відповідно до ухвали від 01.02.2019 про відкриття провадження розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого заперечує проти задоволення вимог позивача. Окремо зазначає, що згідно реєстраційних даних ОСОБА_1 являється особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність (20.08.2018 встановлена ознака незалежної професійної діяльності, а саме адвокат). Також, згідно з даними обліку, ОСОБА_1 є пенсіонером, який досяг пенсійного віку з 09.10.2018 року. На підставі інформації, отриманої від Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області стосовно фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність на території Вінницької області, та включені до відповідних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, зокрема в Єдиному реєстрі адвокатів України виявлено, що ОСОБА_1 є адвокатом, який здійснює незалежну професійну діяльність. У відповідності до вимог абзацу 4 п. 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 (зі змінами), якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності. Також зазначає, що ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами), не звільняються від сплати ЄВ за себе. Якщо ФОП (крім ФОП, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу) одночасно провадять незалежну професійну діяльність, то вони сплачують ЄВ у розмірі 22% бази нарахування, визначеної ст. 7 Закону № 2464, як ФОП (залежно від обраної системи оподаткування) та як особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в термін, встановлений абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 для зазначених категорій платників. На підставі вищезазначеного та згідно даних ІКП 71040000 ОСОБА_1 нараховано єдиного внеску: 8448 грн. - 2017 рік, термін сплати 09.02.2018, за 1 квартал 2018 - 2457,18 грн., термін сплати 19.04.2018, за 2 квартал 2018 - 2457,18 грн., термін сплати 19.07.2018, за 3 квартал 2018 - 2457,18 грн., термін сплати 19.10.2018, як самозайнятій особі - за 3 квартал 2018 року - 1638, 12 грн., термін сплати 19.10.2018.

Позивачем надано відповідь на відзив, відповідно до змісту якого доводи представника відповідача вважає необґрунтованими. Також зазначає, що він як адвокат реалізує своє право на заняття адвокатською діяльністю не як самозайнята особа, а як особа, яка працює на виборній посаді в органі адвокатського самоврядування заступником Голови ради адвокатів та отримує щомісячну винагороду. В розумінні Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" він є застрахованою особою і єдиний внесок за нього регулярно нараховує та сплачує Рада адвокатів Вінницької області не менше мінімального розміру, що виключає обов'язок по сплаті ним єдиного внеску як особою, що має право провадити адвокатську діяльність, зокрема у періоди, коли він працював на виборній посаді, а не самозайнятою особою.

Представником відповідача надано додаткові пояснення, відповідно до змісту яких вважає, що оскаржувана вимога є правомірною та скасуванню не підлягає.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити, посилаючись на доводи позову та відповіді на відзив.

В судовому засіданні представник відповідача заперечив проти задоволення позову, посилаючись на доводи відзиву та додаткові пояснення.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити, з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач має право на заняття адвокатською діяльністю згідно свідоцтва № 358, виданого на підставі рішення Вінницької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 20.03.2002 № 2 (а.с. 15). Форма адвокатської діяльності - індивідуальна.

Згідно довідки Ради адвокатів Вінницької області № 22 від 28.01.2019 ОСОБА_1 з серпня 2013 року по даний час у відповідності до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" працює на обраній посаді заступника голови Ради адвокатів Вінницької області (а.с. 26).

Згідно довідки Ради адвокатів Вінницької області № 18 від 24.01.2018 в 2017 і в 2018 роках ОСОБА_1 було нараховано і виплачено винагороду в загальній сумі 127763 грн, нараховано ЄСВ в загальній сумі 28107,86 грн.

04.12.2018 у відношенні позивача сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-6989-17 в сумі 17457,66 грн.

Не погоджуючись з вказаною вимогою позивач оскаржив її до Державної фіскальної служби України.

Рішенням ДФС України від 17.01.2019 № 2396/6/99-99-11-05-02-25 в задоволенні скарги ОСОБА_1 відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням вищестоящого контролюючого органу, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.

Відповідно до положень ст. 65 Податкового кодексу України (далі - ПК України) взяття на облік фізичних осіб - підприємців у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Облік самозайнятих осіб здійснюється шляхом внесення до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) записів про державну реєстрацію або припинення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності, перереєстрацію, постановку на облік, зняття з обліку, внесення змін стосовно самозайнятої особи, а також вчинення інших дій, які передбачені Порядком обліку платників податків, зборів.

Для взяття на облік фізичної особи, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, така особа повинна подати заяву та документи особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем постійного проживання.

Аналогічний порядок реєстрації самозайнятої особи передбачений розділом VI Порядку обліку платників податків затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 (зі змінами).

Так, пп. 1 п. 6.7 розділу VI вказаного Порядку передбачено, що для взяття на облік фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, у строк 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, зобов'язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання: заяву за формою № 5-ОПП; копію реєстраційного посвідчення про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності, якщо заявник є приватним нотаріусом; копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, якщо заявник є адвокатом, який провадить адвокатську діяльність індивідуально; копію свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, виданого Центральною експертно-кваліфікаційною комісією при Міністерстві юстиції України за формою, що відповідає додатку 9 до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 03 березня 2015 року № 301/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 березня 2015 року за № 249/26694 (із змінами), якщо заявником є судовий експерт, який за даними Реєстру атестованих судових експертів не є фахівцем державної спеціалізованої установи і не здійснює судово-експертної діяльності у складі іншої юридичної особи; копію посвідчення приватного виконавця, якщо заявником є приватний виконавець; копію свідоцтва про право на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), якщо заявником є арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор).

Аналіз викладених норм свідчить про те, що реєстрація фізичної особи як самозайнятої, проводиться на підставі відповідної заяви та доданих до неї документів, які подаються такою особою до контролюючого органу за місцем постійного проживання.

Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначає Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (далі - Закон).

Відповідно до ст. 1 Закону адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.

Адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Адвокатське самоврядування - гарантоване державою право адвокатів самостійно вирішувати питання організації та діяльності адвокатури в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно ч. 3 ст. 4 Закону адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об'єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Частиною 1 ст. 6 Закону передбачено, що адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою (ч. 1 ст. 13 Закону).

Згідно із ч. 1, 2 ст. 43 Закону адвокатське самоврядування ґрунтується на принципах виборності, гласності, обов'язковості для виконання адвокатами рішень органів адвокатського самоврядування, підзвітності, заборони втручання органів адвокатського самоврядування у професійну діяльність адвоката.

Брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування та бути обраними до їх складу можуть лише адвокати України.

Завданнями адвокатського самоврядування є: забезпечення незалежності адвокатів, захист від втручання у здійснення адвокатської діяльності; підтримання високого професійного рівня адвокатів; утворення та забезпечення діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури; створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності; забезпечення відкритості інформації про адвокатуру та адвокатську діяльність; забезпечення ведення Єдиного реєстру адвокатів України; участь у формуванні Вищої ради правосуддя у порядку, визначеному законом (ст. 44 Закону).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 46 Закону організаційними формами адвокатського самоврядування є конференція адвокатів регіону (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), рада адвокатів регіону (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), Рада адвокатів України, з'їзд адвокатів України.

Адвокатське самоврядування здійснюється через діяльність конференцій адвокатів регіону (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), рад адвокатів регіону (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, ревізійних комісій адвокатів регіонів (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), Вищої ревізійної комісії адвокатури, Ради адвокатів України, з'їзду адвокатів України.

У відповідності до положень ст. 48 Закону у період між конференціями адвокатів регіону функції адвокатського самоврядування у регіоні виконує рада адвокатів регіону.

Рада адвокатів регіону підконтрольна і підзвітна конференції адвокатів регіону.

Голова та члени ради адвокатів регіону обираються конференцією адвокатів регіону з числа адвокатів, стаж адвокатської діяльності яких становить не менше п'яти років та адреса робочого місця яких знаходиться відповідно в Автономній Республіці Крим, області, місті Києві, місті Севастополі і відомості про яких включено до Єдиного реєстру адвокатів України, строком на п'ять років. Одна й та сама особа не може бути головою або членом ради адвокатів регіону більше ніж два строки підряд. Кількість членів ради адвокатів регіону визначається конференцією адвокатів регіону.

На першому засіданні члени ради адвокатів регіону за пропозицією голови ради обирають зі свого складу заступника голови та секретаря ради.

Голова, заступник голови, секретар, член ради адвокатів регіону не можуть одночасно входити до складу кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, ревізійної комісії адвокатів регіону, Вищої ревізійної комісії адвокатури, Ради адвокатів України, комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги.

Голова, заступник голови, секретар, член ради адвокатів регіону можуть бути достроково відкликані з посади за рішенням органу адвокатського самоврядування, який їх обрав на посаду.

Рада адвокатів регіону: представляє адвокатів регіону; складає порядок денний, скликає та забезпечує проведення конференції адвокатів регіону; забезпечує виконання рішень конференції адвокатів регіону, здійснює контроль за їх виконанням; здійснює інформаційно-методичне забезпечення адвокатів регіону, сприяє підвищенню їх кваліфікації; приймає присягу адвоката України; визначає представників адвокатури до складу конкурсної комісії з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги; сприяє забезпеченню гарантій адвокатської діяльності, захисту професійних і соціальних прав адвокатів; розпоряджається коштами та майном відповідно до затвердженого кошторису; забезпечує в установленому порядку внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України; утворює комісію з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги; виконує інші функції відповідно до цього Закону, рішень конференції адвокатів регіону, Ради адвокатів України, з'їзду адвокатів України.

Засідання ради адвокатів регіону є повноважним, якщо в його роботі бере участь більше половини її членів. Рада адвокатів регіону приймає рішення шляхом голосування більшістю голосів від загальної кількості її членів.

Голова, заступник голови, секретар ради адвокатів регіону можуть отримувати винагороду за свою роботу, розмір та порядок виплати якої встановлюються конференцією адвокатів регіону.

Рада адвокатів регіону є юридичною особою. Повноваження і порядок роботи ради адвокатів регіону визначаються цим Законом та положенням про раду адвокатів регіону.

Установчим документом ради адвокатів регіону є положення про раду адвокатів регіону, яке затверджується Радою адвокатів України.

Рішення конференцій та рад адвокатів регіонів є обов'язковими до виконання адвокатами, адреса робочого місця яких знаходиться у відповідному регіоні та відомості про яких включено до Єдиного реєстру адвокатів України (ч. 2 ст. 57 Закону).

Аналіз викладених норм свідчить про те, що адвокат є самозайнятою особою, якщо він здійснює адвокатську діяльність індивідуально, . При цьому, посада заступника голови ради адвокатів регіону є виборною посадою адвокатського самоврядування повноваженнями якого є: забезпечення незалежності адвокатів, захист від втручання у здійснення адвокатської діяльності; підтримання високого професійного рівня адвокатів; утворення та забезпечення діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури; створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності; забезпечення відкритості інформації про адвокатуру та адвокатську діяльність; забезпечення ведення Єдиного реєстру адвокатів України; участь у формуванні Вищої ради правосуддя у порядку, визначеному законом. Тобто, законом не передбачено обов'язкового здійснення індивідуальної адвокатської діяльності заступником голови ради адвокатів регіону.

Матеріали справи свідчать, що згідно витягу Національної асоціації адвокатів України ОСОБА_1 має право на здійснення індивідуальної адвокатської діяльності на підставі свідоцтва № 358, виданого на підставі рішення Вінницької обласної квалфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 20.03.2002 № 2 та обліковується в Раді адвокатів Вінницької області.

Згідно довідки Ради адвокатів Вінницької області № 22 від 28.01.2019 ОСОБА_1 з серпня 2013 року по даний час у відповідності до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" працює на обраній посаді заступника голови Ради адвокатів Вінницької області (а.с. 26).

В судовому засіданні встановлено, що позивач не здійснює індивідуальної адвокатської діяльності та відповідно не отримує від її здійснення прибутку.

При цьому представником відповідача не надано доказів звернення позивача із заявою та переліком документів про реєстрацію його самозайнятою особою, а також отримання позивачем прибутку від зайняття індивідуальною адвокатською діяльністю.

Таким чином, позивач не є самозайнятою особою, а реалізує своє право на заняття адвокатською діяльністю як особа, яка працює на виборній посаді в органі адвокатського самоврядування заступником голови ради адвокатів та отримує щомісячну винагороду.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" 2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон).

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно ст. 2 Закону дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 4 Закону визначено, що платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно довідки Ради адвокатів Вінницької області № 22 від 28.01.2019 ОСОБА_1 з серпня 2013 року по даний час у відповідності до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" працює на обраній посаді заступника голови Ради адвокатів Вінницької області (а.с. 26).

Згідно довідки Ради адвокатів Вінницької області № 18 від 24.01.2018 в 2017 і в 2018 роках ОСОБА_1 було нараховано і виплачено винагороду в загальній сумі 127763 грн, нараховано ЄСВ в загальній сумі 28107,86 грн.

Отже, Радою адвокатів Вінницької області, як роботодавцем позивача нараховувався та сплачувався за нього єдиний внесок, що підтверджується матеріалами справи та не оспорюється сторонами.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши досліджені в ході розгляду справи докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що приймаючи вимогу від 04.12.2018 № Ф-6989-17 про сплату боргу (недоїмки) в сумі 17457,66 грн. Головне управління ДФС у Вінницькій області діяло не в спосіб визначений законом, у зв'язку з чим адміністративний позов належить задовольнити.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 (21050, АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) до Головного управління ДФС у Вінницькій області (21000, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 39402165) про визнання протиправним та скасування рішення.

Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДФС у Вінницькій області про сплату недоїмки від 04.12.2018 року № Ф-6989-17.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (21050, АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 768,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Вінницькій області (21000, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 39402165).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Альчук Максим Петрович