Ухвала від 25.03.2019 по справі 260/214/19

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

25 березня 2019 рокум. Ужгород№ 260/214/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гаврилка С.Є.

з участю секретаря судового засідання - Кубічек Н.І.

учасники справи:

позивач: Закарпатська обласна державна адміністрація - представник - ОСОБА_1;

відповідач: Закарпатська обласна рада - представник - ОСОБА_2;

третя особа, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Ужгородська міська рада - представник - ОСОБА_3;

третя особа, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Регіональне відділення фонду державного майна по Закарпатській області - представник - не з'явився,

вирішуючи в підготовчому засіданні питання щодо залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача до участі в адміністративній справі за позовом Закарпатської обласної державної адміністрації до Закарпатської обласної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Ужгородська міська рада та Регіональне відділення фонду державного майна по Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

22 лютого 2019 року до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом звернулася Закарпатська обласна державна адміністрація (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 00022496) до Закарпатської обласної ради (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 25435963), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Поштова, код ЄДРПОУ 33868924) та Регіональне відділення фонду державного майна по Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька, 60, код ЄДРПОУ 22111310), яким просить суд: "1. Прийняти адміністративний позов та відкрити провадження в адміністративній справі; 2. Визнати протиправним та скасувати рішення Закарпатської обласної ради від 13 грудня 2018 року № 1368 "Про вилучення та передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області (комунальної власності області)"."

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2019 року було прийнято вказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 березня 2019 року, яка занесена до протоколу судового засідання було прийнято до розгляду заяву позивача про виправлення описки в позовній заяві та враховано позицію щодо виправлення описки у назві рішення Закарпатської обласної ради від 13 грудня 2018 року № 1386 "Про вилучення та передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області (комунальної власності області)", а саме частині номеру оскаржуваного рішення, замість № 1386, вказати вірно - № 1368.

25 березня 2019 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання про залучення Комунальної установи "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради до участі в даній адміністративній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача. Клопотання мотивоване тим, що оскаржуваним рішенням від 13 грудня 2018 року № 1368 передбачено передати нерухоме майно Комунальній установі "Управління спільної власності територіальних громад" Закарпатської обласної ради, яка згідно із Положенням "Про Комунальну установу "Управління спільної власності територіальних громад" Закарпатської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 30.11.2017 № 985 є уповноваженим органом Закарпатської обласної ради із управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селиш, міст Закарпатської області. Таким чином, результати розгляду даної справи № 260/214/19 безпосередньо вилинуть на права та обов'язки вказаної юридичної особи, оскільки та саме цій установі має бути передане нерухоме майно згідно з додатком 1 Рішення від 13 грудня 2018 року № 1368 (а.с.а.с. 125,126).

В підготовчому судовому засіданні представник відповідача не заперечував щодо залучення Комунальної установи "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради до участі в даній адміністративній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Представник третьої особа, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Ужгородської міської ради в підготовчому засіданні не заперечував щодо залучення Комунальної установи "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради до участі в даній адміністративній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Третя особа, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Регіональне відділення фонду державного майна по Закарпатській області в підготовче засідання не забезпечила явку чвого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику цієї третьої особи, що передбачені Главою 7 Розділу І КАС України.

Відповідно до статті 180 частини 2 пункту 4 КАС України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.

Відповідно до статті 49 частини 2 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до статті 49 частини 4 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

З аналізу вищезазначеної норми КАС України вбачається, що третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - це особа, яка бере участь у справі на стороні позивача або відповідача у разі, якщо рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси чи обов'язки. Інтерес третьої особи щодо задоволення позову (якщо вона бере участь на стороні позивача) або щодо відмови у задоволенні позову (якщо вона бере участь на стороні відповідача) збігається з інтересами відповідно позивача або відповідача.

Необхідною умовою для залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, є вплив рішення у справі на її права, свободи, інтереси або обов'язки.

Судом встановлено, що оскаржуваним рішенням Закарпатської обласної ради від 13 грудня 2018 року № 1368 "Про вилучення та передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області (комунальної власності області)", Закарпатська обласна рада вилучила майно та передала Комунальній установі "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради на праві оперативного управління з правами балансоутримувача майно згідно переліку, що міститься в додатках до вказаного рішення (а.с.а.с. 20-25).

Відповідно до Положення "Про Комунальну установу "Управління спільної власності територіальних громад" Закарпатської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 30.11.2017 № 985 Комунальна установа "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради є уповноваженим органом Закарпатської обласної ради із управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селиш, міст Закарпатської області (а.с.а.с. 31-42).

Таким чином, оскільки саме цій установі має бути передане нерухоме майно згідно з додатком 1 оскаржуваного рішення Закарпатської обласної ради від 13 грудня 2018 року № 1368, то можливе ухвалене рішення у даній справі може вплинути на права, інтереси та обов'язки Комунальної установи "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради.

У зв'язку з вищенаведеним та виходячи із змісту позовних вимог та предмету спору, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі Комунальну установу "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, оскільки можливе ухвалене рішення у даній справі може вплинути на її права, інтереси та обов'язки.

Відповідно до статті 49 частини 5 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

У відповідності до статті 176 КАС України, у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі або ухвалі, постановленій у підготовчому засіданні (якщо третіх осіб було залучено у підготовчому засіданні), треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву. Учасники справи мають право подати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.

Разом з тим, з метою недопущення обмеження прав сторін, визначених положеннями КАС України, суд вважає за необхідне на даній стадії підготовчого засідання запропонувати Комунальній установі "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради подати пояснення щодо позову або відзиву та відповідні докази.

Відповідно до статті 181 частини 2 КАС України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни позивача, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.

Керуючись статтями 49, 180, 181, 248 КАС України, суд -,

ПОСТАНОВИВ:

Залучити Комунальну установу "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Шандора Петефі, 15, код ЄДРПОУ 33165909) до участі в адміністративній справі за позовом Закарпатської обласної державної адміністрації до Закарпатської обласної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Ужгородська міська рада та Регіональне відділення фонду державного майна по Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Запропонувати третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунальній установі "Управління спільною власністю територіальних громад" Закарпатської обласної ради подати пояснення щодо позову або відзиву та відповідні докази - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.

Відкласти підготовче засідання на 15 квітня 2019 року об 15:30 годин.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Відповідно до статті 243 частини 3 КАС України 25 березня 2019 року було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Ухвалу у повному обсязі було виготовлено 27 березня 2019 року.

Суддя ОСОБА_4