Рішення від 12.03.2019 по справі 140/2615/18

Справа № 140/2615/18

Провадження №2/140/115/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2019 року м. Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді Царапори О.П.

при секретарі Вакар Г.І.

за участі позивача: ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Немирів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позицій позивача та відповідача

Виклад позиції позивача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 17.01.2017 року позивач ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Вінницької області, актовий запис за № 4.

За час перебування у шлюбі мають спільну дитину, дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої у її свідоцтві про народження записаний відповідач.

Подружні стосунки між сторонами не склалися. Головна причина розладу сімейних стосунків цілковита психологічна несумісність характерів подружжя, різні погляди на шлюб та сімю, зовживання відповідачем спиртними напоями, а тому позивач звернулася в суд з даним позовом до ОСОБА_2 у якому просить шлюб розірвати.

Заяви, клопотання позивача, відповідача

Від позивача ОСОБА_1 надійшла письмова заява про розгляд справи у її відсутність. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити. Не заперечує щодо ухвалення судом заочного рішення та просить залишити їй прізвище «Павленко».

Відповідач ОСОБА_2 відзив на позов із викладенням своїх заперечень щодо заявлених позовних вимог до суду не подав, не дивлячись на пропозицію суду, викладену в ухвалі від 18.10.2018 року. Заяв та клопотань, пов'язаних із розглядом справи, до суду не подавав.

Процесуальні дії у справі

Відповідно до ухвали судді від 18.10.2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1А до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 08.11.2018 року.

Згідно ухвали суду 08.11.2018 року за клопотанням відповідача судом було вжито заходів щодо примирення сторін та збереження шлюбу, а справу розглядом було зупинено на визначений судом термін.

Ухвалою суду від 09.01.2019 року після з'ясування думки учасників судового розгляду, реалізації ними вжитих судом заходів для примирення, суд вирішив поновити провадження у справі та почати судовий розгляд.

Таким чином, судом були вжиті належні заходи щодо збереження даного шлюбу, однак такі заходи позитивних наслідків не дали, а тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами з урахуванням думки відповідача ОСОБА_2

Фактичні обставини, встановлені судом, зміст спірних правовідносин, докази

Судом встановлено наступні фактичні обставини, що підтверджуються доказами.

Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 17.01.2017 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії 1-АМ № 185303 (а.с.4).

Від шлюбу позивач та відповідач мають неповнолітню дитину, дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої у її свідоцтві про народження записаний відповідач.

Позивач не бажає миритися, має стійке волевиявлення, спрямоване на припинення сімейних відносин і розірвання шлюбу, що вбачається із позовної заяви та пояснень під час розгляду справи (а.с. 2-3). Відповідач ОСОБА_2, вважає, що наданий судом строк для примирення терміном у два місяці позитивних результатів для збереження ним сім'ї та шлюбу не надав. Суду пояснив, що ним вживалися

заходи для примирення протягом наданого судом строку, однак позивач на примирення не згодна. Тому суд, дійшов до висновку, що перебування в шлюбі суперечить інтересам позивача та порушує її особисті немайнові права.

Норми права, які застосовує суд, мотиви їх застосування

Встановлені судом сімейні правовідносини щодо розірвання шлюбу регулюються Конституцією України, Сімейним кодексом України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, яка, відповідно до вимог ч.1 ст.9 Конституції України, ратифікована Законом від 17.07.1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2,4,7 та 11 Конвенції», і є частиною національного законодавства України.

Згідно із ч.1 ст.24 СК України, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ч.3 ст.105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного із подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Позов про розірвання шлюбу може бути предъявлений одним із подружжя (ч.1 ст.110 СК України).

Згідно зі ст.112 СК України, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітніх дітей та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.

Висновки суду

Згідно з нормами наведеного законодавства позивач має право на звернення до суду з позовом, а тому оскільки у суду склалася достатня переконаність у тому, що подальше спільне життя подружжя неможливе, що позивач наполягає на розлученні та має стійке волевиявлення до розірвання шлюбу, і що збереження шлюбу та подальше спільне проживання подружжя суперечить інтересам позивача.

Відповідач ОСОБА_2 вживав заходів щодо примирення та збереження сім'ї, однак шлюб зберегти на його думку неможливо, а тому суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Розподіл судових витрат

Відповідно до ч.1 ст.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, повязаних із розглядом справи.

Згідно з вимогами ч.6 ст.141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Таким чином, підлягає стягненню з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати понесені нею при поданні заяви до суду.

Керуючись ст.ст. ст. 7-10, 258, 259, 263-265, 268, 272-273 ЦПК України, ст.ст.110 - 112, 114 Сімейного Кодексу України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу про розірвання шлюбу,- задовольнити.

Шлюб зареєстрований між ОСОБА_2 та Павленко (дошлюбне прізвище Голота) ОСОБА_4, 17.01.2017 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Вінницької області, актовий запис за № 4, - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити позивачу прізвище «Павленко»

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати за надання правової допомоги в розмірі 750 (сімсот п'ятдесят) гривень, а також 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп. судового сбору сплаченого при поданні позову до суду.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги до Немирівського районного суду, Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 14.03.2019 року .

Суддя: О.П. Царапора

Попередній документ
80649205
Наступний документ
80649208
Інформація про рішення:
№ рішення: 80649206
№ справи: 140/2615/18
Дата рішення: 12.03.2019
Дата публікації: 26.03.2019
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Немирівський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу