ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"21" березня 2019 р. Справа № 300/595/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 1.22 рішення №106 від 07.02.2019, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 1.22 рішення №106 від 07.02.2019.
Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Частиною першою статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування (частина 1 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5).
Як слідує зі змісту позовної заяви, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати пункту 1.22 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області №106 від 07.02.2019 щодо надання вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкту будівництва Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської для нового будівництва проїзду через канаву відкритого типу в мікрорайоні Пасічна "Демянів лаз" у м. Івано-Франківську.
Перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що позивач визначив відповідачами Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області та Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, в той же час заявлено одну позовну вимогу, яка звернена до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивачу необхідно викласти позовні вимоги у відповідності до вимог статті 160 КАС України, шляхом подання належно оформленої позовної заяви із зазначенням відповідачів у відповідності з пред'явленими позовними вимогам.
Одночасно суд звертає увагу, що оскаржуваний акт органу місцевого самоврядування у формі рішення, за своєю правовою силою та у відповідності до приписів пункту 19 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України являється індивідуальним актом.
Відповідно до пункту 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Проте, всупереч вказаної норми законодавства, позивачем не наведено жодного обґрунтування порушення його прав, свобод чи інтересів внаслідок прийняття Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області оскаржуваного пункту рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області №106 від 07.02.2019 щодо надання вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкту будівництва Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської для нового будівництва проїзду через канаву відкритого типу в мікрорайоні Пасічна "Демянів лаз" у м. Івано-Франківську., норми якого породжують певні права та обов'язки для конкретного суб'єкта, в даному випадку - ОСОБА_1
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 1.22 рішення №106 від 07.02.2019 року - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання до суду: належно оформленої позовної заяви із уточненням складу відповідачів у відповідності з пред'явленими позовними вимогам та обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням прав, свобод, інтересів позивача.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Матуляк Я.П.